dnes
Středa - zatazeno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
7°C
pozítří
Pátek - polojasno
4°C
Vybudování dočasného okruhu je hudba budoucnosti. Město přesto žádá stát o pomoc
Trojský portál tunelu Blanka. www.tunelblanka.cz

Vybudování dočasného okruhu je hudba budoucnosti. Město přesto žádá stát o pomoc

Náměstek pro oblast dopravy Josef Nosek vypracoval koncepci zkapacitnění některých důležitých komunikačních tahů a uzlů v Praze tak, aby umožnily objezd centrální části města i bez dokončení městského okruhu a silničního obchvatu kolem Prahy.    

Jedná se o dočasné řešení spojení tunelového komplexu Blanka s Jižní spojkou, které by znamenalo výrazné posílení průjezdnosti Průmyslové a Kbelské ulice, vznik mimoúrovňových křižovatek Kolbenova a Poděbradská a vedení dopravy v tunelu pod Holešovičkami.

V pondělí proto jednal s generálním ředitelem Ředitelství silnic a dálnic Davidem Čermákem o možné podpoře účasti státu na realizaci této celostátně významné dopravní stavby.

Dlouhý tunel

„Mým cílem je co nejrychleji vyřešit problém, který může otevřením Blanky vzniknout. Pomoc ze strany státu by pomohla významně urychlit stavbu dočasného městského okruhu a tím tak předejít případným dopravním komplikacím,“ dodal k jednání Josef Nosek.

Původní a finální řešení počítá s dlouhým tunelem, který má být pokračováním Blanky, a vede z Pelc – Tyrolky pod Malešicemi k Jižní spojce, na kterou se napojuje za lanovým mostem.

Odhadované náklady na jeho stavbu jsou však minimálně 40 miliard korun a samotná doba výstavby je odhadovaná na 10 až 15 let.


Autor: Lukáš Plecháček

Praha 2: Údržba chodníků v zimě

3. ledna 2018 ve 13:12

Radnice Prahy 2 bude pro zimní sezonu  2017/18  zajišťovat schůdnost na chodnících, které jsou zařazeny ve vyhlášce hl. m. Prahy mezi neudržované komunikace.

Další články
Nahoru