dnes
Neděle - snih
2°C
zítra
Pondělí - snih
0°C
pozítří
Úterý - skorojasno
3°C
Výbuch v centru Prahy způsobil únik plynu pod chodníkem
Okamžik výbuchu v Divadelní ulici. Foto: Policie ČR

Výbuch v centru Prahy způsobil únik plynu pod chodníkem

I když se původně myslelo, že nedávný výbuch v Divadelní ulici šel z přízemí nejvíce poškozeného domu, pražští kriminalisté zjistili, že plyn unikal z potrubí, které leží v zemi před domem.

Místem úniku plynu bylo potrubí ležící v zemi několik metrů před budovou v Divadelní ulici. K tomuto závěru došli kriminalisté na základě provedené tlakové zkoušky plynového potrubí.

Na inkriminovaném místě jsou v tuto chvíli vzpěry, které poškozený dům podpírají. „K místu úniku se kriminalisté budou tedy moci dostat, až ve chvíli kdy budou tyto vzpěry odstraněny a pokročit tím ve vyšetřování celé události,“ uvedl mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Exploze v pondělí 29. dubna dopoledne zranila čtyři desítky lidí, způsobila škodu na majetku zhruba 100 milionů korun. Výbuch poničil několik domů a následná tlaková vlna vysklila okna v řadě dalších budov. Odstraňování následků výbuchu v mnoha domech ještě probíhá.

Výbuch v Divadelní ulici


Kvůli rukám a hlavě strašidelně vypadající nahý cizinec předvedl půlnoční divadlo na chodbě

29. prosince 2017 ve 20:53

V pátek hodinu po půlnoci bylo přijato na Obvodním ředitelství městské policie Prahy 3 oznámení, že se na Žižkově v ulici Krásova na chodbě v jednom z domů nachází nahý muž.

Další články
Nahoru