dnes
Pondělí - prehanky-snih-dest
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
9°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Výbuch bomby z amerických akčních filmů? Jsme připraveni, hlásí Praha
Ilustrační foto: freeimages

Výbuch bomby z amerických akčních filmů? Jsme připraveni, hlásí Praha

V hlavním městě Praze se dnes uskutečnilo cvičení INEX4, které prověřilo připravenost Prahy na teroristický útok takvanou špinavou bombou. Tématem cvičení bylo řešení situace vzniklé po rozšíření radioaktivního materiálu v městské zástavbě. Teoretickým místem výbuchu byla Havelská tržnice v historickém centru.

„Výbuch tohoto typu bomby známe zejména z amerických akčních filmů, které nakonec končí happyendem. Ve skutečnosti se však jedná o závažnou věc, na kterou je třeba se důkladně připravit. Praha si vyzkoušela, že v těchto situacích umí dobře postupovat, přesto doufám, že takové hrozbě nebudeme v praxi muset nikdy čelit,“ komentovala cvičení primátorka Adriana Krnáčová.

 „Jsem rád, že jsme mohli prověřit připravenost krizového štábu i jednotek integrovaného záchranného systému, které dnešní cvičení zvládly na jedničku. S výsledkem dnešního cvičení můžeme být, myslím, spokojeni, nicméně budeme dále pracovat na zlepšení. Společně se Státním úřadem pro jadernou bezpečnost chceme ještě některé postupy vylepšit a vyjasnit,“ uzavřel radní pro bezpečnost Libor Hadrava.


Další články
Nahoru