Dnes Pátek - prehanky-dest 28°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 24°C
Pátek 12. 7. 2024
Svátek má Bořek
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Vyberte si správně: Porovnání Apple Watch Series 9 a Ultra 2
ByznysKomerční sdělení
Ilustrační foto (2x): istyle.cz

Vyberte si správně: Porovnání Apple Watch Series 9 a Ultra 2

Apple Watch Ultra 2 a Apple Watch Series 9 jsou dva nejnovější modely chytrých hodinek od Applu a oba oplývají prvotřídními vlastnostmi a funkcemi. Dnes se podíváme na to, co mají společného, ale především na klíčové rozdíly mezi těmito dvěma modely. Pomůžeme vám rozhodnout, které hodinky budou nejlépe vyhovovat vašim potřebám.

Design, odolnost a displej

Apple Watch Series 9 mají hliníkové tělo s velikostí 45 mm nebo 41 mm. S klasickou korunkou na boku jsou výrazně subtilnější než modely Ultra, které mají vystouplejší titanové tělo se zapuštěnou korunkou, ta je tak lépe chráněna proti nárazům. 

Apple Watch Ultra 2 se vyrábí jen ve velikosti 49 mm a jsou opatřeny safírovým sklíčkem pro lepší ochranu. Protože jsou znatelně větší než Apple Watch 9, jsou tak vhodnější pro větší ruku. 

Oba modely disponují LTPO AMOLED displejem s výrazně zvýšeným maximálním jasem – 2 000 nitů u Series 9 a 3 000 nitů u Ultra 2.

Nové modely s výkonnějšími čipy

Oba modely iWatch se pyšní novým čipem S9 SiP. Ten poskytuje vyšší výkon a umožňuje Siri zpracovávat některé úlohy lokálně bez internetu, především díky jeho Neural Engine. A je to právě čip S9, který oba modely nejvíce odlišuje od předchůdců s čipem S8. 

Apple Watch 9 i Ultra 2 byly osazeny UWB čipem 2. generace pro přesnější lokalizaci ostatních zařízení v prostoru s delším dosahem. U obou najdete i funkci Double Tap, tedy ovládání hodinek dvojitým poklepáním ukazováčku o palec bez nutnosti sahat na displej. 

hodinky-istyle-01

Senzory a speciální funkce

Apple Watch Series 9 disponují klasickými optickými a elektronickými snímači pro sledování zdravotního stavu. Mezi tyto patří:

  • aplikace Saturace kyslíkem

  • aplikace EKG

  • oznámení o vysoké a nízké tepové frekvenci

  • oznámení o nepravidelném srdečním rytmu

  • oznámení o nízké kardiovaskulární kondici

  • snímání teploty

  • sledování cyklu v případě dámských uživatelek 

Výše zmíněné základní senzory zdraví, ale i voděodolnost pro plavání najdete také v Apple Watch Ultra 2. Mimo to mají Ultra na víc senzor s hloubkoměrem pro potápění a speciální akční tlačítko pro mapování outdoorových funkcí.

Výdrž baterie

Jedním z hlavních důvodů proč jsou Apple Watch Ultra tak oblíbeným modelem je výdrž baterie až 36 hodin ve standardním režimu a 72 hodin v úsporném. Za to Apple Watch Series 9 vydrží standardně o polovinu méně a to 18 hodin. V úsporném režimu pak 36 hodin. Oba modely disponují rychlým nabíjením.


Praha 4 hledá členy do volebních komisí při volbách do Senátu

Dnes v 10:33

Radnice se rozhodla výrazně navýšit odměnu pro členy OVK. Za první kolo bude přidáno 500, v případě druhého kola pak dalších 1500 korun.

Jiří Jarkovský bude novým členem představenstva Czech Airlines Handling

9. července 2024 v 15:02

Novým členem představenstva odbavovací společnosti Czech Airlines Handling (dceřiná společnost Letiště Praha) bude od prvního srpna Jiří Jarkovský. Jeho hlavním úkolem bude strategické plánování činností společnosti CSAH v kombinaci s nepravidelností provozu. Současný předseda představenstva Tomáš...

Novou šéfkou komunikace innogy bude Zuzana Tylčerová, nahradí Martina Chalupského

26. června 2024 v 19:14

Po více než 20 letech mění skupina innogy vedení své komunikace. Na pozici Head of Corporate Affairs vystřídá Martina Chalupského nová ředitelka Zuzana Tylčerová. Bude přes léto postupně přebírat veškeré kompetence v oblasti externí a interní komunikace, sponzoringu, společenské odpovědnosti a...

MennYacht personálně posiluje pobočku pro Česko a otevřela prostory v Pařížské

26. června 2024 v 08:10

Společnost MennYacht, která letos slaví 30 let působení, zastupuje prémiové značky z portfolia Ferretti Group. České zastoupení formy nově reprezentuje Petr Kabát a společnost představila novou pobočku na Pařížské ulici v Praze.

Zlatá Koruna patří pojišťovně Kooperativa

21. června 2024 v 18:38

V letošním, již 22. ročníku soutěže Zlatá Koruna si Kooperativa připsala pět pódiových umístění. První místo a Zlatou korunu získalo Autopojištění NAMÍRU v kategoriích Neživotní pojištění i Povinné ručení, a FLEXI, které ovládlo kategorii Životní pojištění.  Informoval o tom mluvčí pojišťovny...

Férový zaměstnavatel roku je innogy

21. června 2024 ve 12:42

V pátém ročníku soutěže Férový zaměstnavatel roku, kterou pořádá portál Atmoskop se společností Pluxee, se společnost innogy umístila na 1. místě jako organizace s výborným přístupem k zaměstnancům, a to v kategorii velkých firem na 1000 zaměstnanců.

Nadační fond Veolia podpořil dvacet dobrovolnických projektů zaměstnanců PVK

20. června 2024 v 15:23

Pražské vodovody a kanalizace společně s Nadačním fondem Veolia opět rozdělovaly finanční prostředky v rámci 17. ročníku MiNiGRANTŮ. V letošním ročníku získalo dvacet zaměstnanců PVK na své projekty částku 685 tisíc korun.

Když se setká budoucnost s budoucností. Pro LOM PRAHA a VR Group je nábor nových zaměstnanců prioritou

19. června 2024 v 08:46

Přímá komunikace žáků 7. a 8. tříd základních škol s potenciálními zaměstnavateli, to byl ústřední námět akce Technika do škol, která je má motivovat ke studiu technických oborů a ředitelům škol i kariérním poradcům poskytnout aktuální vhled do potřeb průmyslu a trhu práce. Účast na setkání...

innogy koprodukovala už 100 filmů, v Karlových Varech se představí tři

17. června 2024 v 16:13

Už 100 koprodukovaných hraných i dokumentárních filmů a energetická firma innogy nadále pokračuje v podpoře české kinematografie. Desítky milionů diváků a více než šest desítek Českých lvů, i to je vizitka projektu „energie českého filmu“. Nyní innogy přichází s další novinkou v podobě rozšíření...

Další články
Nahoru