Dnes Čtvrtek - obcasny-dest 11°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 11°C
Čtvrtek 22. 2. 2024
Svátek má Petr
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Vyberte si správně: Porovnání Apple Watch Series 9 a Ultra 2
ByznysKomerční sdělení
Ilustrační foto (2x): istyle.cz

Vyberte si správně: Porovnání Apple Watch Series 9 a Ultra 2

Apple Watch Ultra 2 a Apple Watch Series 9 jsou dva nejnovější modely chytrých hodinek od Applu a oba oplývají prvotřídními vlastnostmi a funkcemi. Dnes se podíváme na to, co mají společného, ale především na klíčové rozdíly mezi těmito dvěma modely. Pomůžeme vám rozhodnout, které hodinky budou nejlépe vyhovovat vašim potřebám.

Design, odolnost a displej

Apple Watch Series 9 mají hliníkové tělo s velikostí 45 mm nebo 41 mm. S klasickou korunkou na boku jsou výrazně subtilnější než modely Ultra, které mají vystouplejší titanové tělo se zapuštěnou korunkou, ta je tak lépe chráněna proti nárazům. 

Apple Watch Ultra 2 se vyrábí jen ve velikosti 49 mm a jsou opatřeny safírovým sklíčkem pro lepší ochranu. Protože jsou znatelně větší než Apple Watch 9, jsou tak vhodnější pro větší ruku. 

Oba modely disponují LTPO AMOLED displejem s výrazně zvýšeným maximálním jasem – 2 000 nitů u Series 9 a 3 000 nitů u Ultra 2.

Nové modely s výkonnějšími čipy

Oba modely iWatch se pyšní novým čipem S9 SiP. Ten poskytuje vyšší výkon a umožňuje Siri zpracovávat některé úlohy lokálně bez internetu, především díky jeho Neural Engine. A je to právě čip S9, který oba modely nejvíce odlišuje od předchůdců s čipem S8. 

Apple Watch 9 i Ultra 2 byly osazeny UWB čipem 2. generace pro přesnější lokalizaci ostatních zařízení v prostoru s delším dosahem. U obou najdete i funkci Double Tap, tedy ovládání hodinek dvojitým poklepáním ukazováčku o palec bez nutnosti sahat na displej. 

hodinky-istyle-01

Senzory a speciální funkce

Apple Watch Series 9 disponují klasickými optickými a elektronickými snímači pro sledování zdravotního stavu. Mezi tyto patří:

  • aplikace Saturace kyslíkem

  • aplikace EKG

  • oznámení o vysoké a nízké tepové frekvenci

  • oznámení o nepravidelném srdečním rytmu

  • oznámení o nízké kardiovaskulární kondici

  • snímání teploty

  • sledování cyklu v případě dámských uživatelek 

Výše zmíněné základní senzory zdraví, ale i voděodolnost pro plavání najdete také v Apple Watch Ultra 2. Mimo to mají Ultra na víc senzor s hloubkoměrem pro potápění a speciální akční tlačítko pro mapování outdoorových funkcí.

Výdrž baterie

Jedním z hlavních důvodů proč jsou Apple Watch Ultra tak oblíbeným modelem je výdrž baterie až 36 hodin ve standardním režimu a 72 hodin v úsporném. Za to Apple Watch Series 9 vydrží standardně o polovinu méně a to 18 hodin. V úsporném režimu pak 36 hodin. Oba modely disponují rychlým nabíjením.


Společnost Pražské služby existuje už třicet let

18. února 2024 ve 21:08

Pražské služby slaví v letošním roce 30 let od založení. V hlavním městě je součástí svozu směsného i tříděného odpadu, údržby ulic i parků. Společnost nadále plánuje posilovat své postavení na trhu, snižovat negativní dopady na životní prostředí, edukovat veřejnost a zároveň pomáhat v předcházení...

Londýn je v kvalitě 5G připojení nejhorší metropolí Evropy, konstatuje studie

16. února 2024 ve 20:42

Londýn patří z hlediska kvality 5G připojení mezi nejhorší evropské metropole. Tak zní závěr šetření společnosti MedUX, která analyzovala celkovou uživatelskou zkušenost s pevnými a mobilními sítěmi v deseti velkých městech Evropy. Hlavní město Spojeného království propadlo hlavně proto, že je...

Kooperativa využívá řešení od Resistant AI

11. února 2024 v 17:41

Pojišťovna Kooperativa, druhá největší pojišťovna na českém trhu, zahájila spolupráci se společností Resistant AI, specialistou na prevenci finanční kriminality využívající umělou inteligenci a strojové učení. Kooperativa využívá technologii Document Forensics, k ověřování dokumentů předložených...

Tobias Sonndorfer jmenován místopředsedou představenstva VIG Re

7. února 2024 ve 14:41

Společnost VIG Re, zajišťovna skupiny Vienna Insurance Group, s potěšením oznamuje, že Tobias Sonndorfer byl jmenován místopředsedou představenstva s účinností od 1. února 2024. 

Změna výše dotace Nová zelená úsporám

5. února 2024 v 08:58

Od 15. února klesá dotace na fotovoltaiku. Při podpisu smlouvy do 9. února innogy garantuje vyplacení stávající dotace ve výši až 220 000 korun. Společnost o tom informovala na svém webu. 

Další články
Nahoru