dnes
Neděle - snih
2°C
zítra
Pondělí - snih
0°C
pozítří
Úterý - skorojasno
3°C
Pražská politika

Výběrové řízení na šéfa pražských policistů vyhrál Procházka

Výběrová komise doporučila do funkce šéfa pražské policie Luďka Procházku, který je vedením krajského ředitelství pověřen už od dubna. ČTK to sdělila mluvčí policejního prezidia Jana Macalíková. Policejní prezident sdělí své konečné rozhodnutí o tom, kdo bude pražské policisty nadále řídit, v pondělí.

Pražské policii do dubna velel Martin Vondrášek, kterého poté nový policejní prezident Tomáš Tuhý pověřil funkcí svého prvního náměstka. Funkci Vondrášek nastálo získal v polovině května.

Procházka začínal jako pochůzkář v Karlíně a během více než třicetileté praxe působil v řídicích pozicích obvodního i krajského policejního ředitelství. Velel, nebo se podílel na velení mnoha bezpečnostních opatřeních včetně například zasedání Mezinárodního měnového fondu a summitu NATO v Praze.


Praha 3: Nemůžete se za závažných důvodů dostavit k volbám?

12. ledna 2018 v 09:14

Volič může požádat ze závažných důvodů obecní úřad a ve dnech voleb okrskovou volební komisi o to, aby mohl hlasovat mimo volební místnost, a to pouze v územním obvodu volebního okrsku, pro který byla okrsková volební komise zřízena.

Další články
Nahoru