Dnes Pátek - prehanky-dest 13°C
Zítra Sobota - bourky 12°C
Pátek 24. 5. 2024
Svátek má Jana
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
FestivalyLifestyle / Zdraví

Výběr střední školy začíná na Schola Pragensis

24. 11. 2022 - 26. 11. 2022
Touží vaše dítě po střední škole, která ho bude bavit? Usnadněte mu hledání a udělejte si přehled o stovkách pražských škol na jednom místě. Přijďte společně na veletrh Schola Pragensis, který se koná po třech letech opět v Kongresovém centru v Praze, a to ve dnech 24. až 26. listopadu. Očekává se přitom, že přijde až 30 tisíc návštěvníků. 

Vedle třídenního veletrhu vzniká také mobilní aplikace Schola Pragensis, která žáky provede výběrem střední školy, gymnázia či učiliště. Naleznete v ní katalog všech středních škol v Praze, mapku veletrhu a profesní test, jenž žákům pomůže s volbou vhodného zaměření. Katalog je dostupný i na stránce scholapragensis.cz/.

Posláním veletrhu Schola Pragensis je ulehčit žákům devátých tříd výběr školy a pomoci jim dostat se na školu, která je bude bavit, a po studiu budou mít dobré uplatnění. Výběru přitom zpravidla žáci přikládají velkou váhu. Dle Národního ústavu pro vzdělávání si vybírá až 90 procent žáků střední školu na základě profese, kterou by rádi v budoucnu vykonávali.

Žáci si dále vybírají své zaměření podle svých koníčků, zálib a studijních předpokladů. Těmi největšími rádci ve výběru školy jsou pro ně nicméně rodiče, kteří s nimi jejich rozhodnutí probírají a svými radami je navádí při cestě k výběru té správné školy. Vybrané školy následně mohou navštívit v rámci dnů otevřených dveří, které se na většině škol konají od prosince do února.

Pomozte svým potomkům s výběrem již nyní a vezměte je nahlédnout do více než stovky škol jen během několika hodin. Na veletrhu máte navíc jedinečnou možnost mluvit s učiteli ještě před třídními schůzkami a získat interní poznatky přímo od studentů vybraných škol. Objevte školu, na které bude vaše dítě skutečně spokojené. Veletrh je pro všechny účastníky zdarma. Doporučujeme vám naplánovat si prohlídku na čtvrteční či páteční odpoledne nebo sobotu v dopoledních hodinách. Před návštěvou si můžete přečíst podrobné informace na stránkách scholapragensis.cz/rodic/.   


Autor: Hla

V Galerii 1 je nová kavárna

Včera ve 12:10

Minulý týden byla ve Štěpánské ulici slavnostně otevřena nová kavárna a představena hostům. Kavárna Bílá vrána v Galerii 1 je sociální podnik, který dává zaměstnání lidem s mentálním a kombinovaným znevýhodněním. Těmto lidem umožňuje dlouhodobé zaměstnání a příležitost získat dovednost...

Módní přehlídka z píseckého víkendu módy a designu 2024

20. května 2024 v 17:17

Písecký víkend módy a designu 2024 nabídl místním i návštěvníkům z celé republiky jedinečnou módní přehlídku udržitelných módních značek a designérů a design market složený z kvalitních výběrových produktů.

Šaty, které se hodí ke všemu - všestrannost košilových šatů

20. května 2024 v 06:15

Jestliže hledáte univerzální oblečení, které využijete na celou řadu příležitostí, zkuste vsadit např. na košilové šaty. Ty mohou mít mnoho podob. Na následujících řádcích si tak prozradíme, jaké kousky budou dobrou volbou pro aktuální sezónu. Inspirace je tady!

Probíhá Týden rané péče

16. května 2024 ve 22:24

Právě nyní probíhá už 17. ročník osvětové kampaně Týden rané péče, kterou pořádá Společnost pro ranou péči. Celý týden (13. — 19. 5.) je zasvěcen informování o tom, jak rodinám pečujícím o dítě s postižením pomáhá služba raná péče a proč je bez nadsázky životně důležité, aby vhodná podpora dítěte...

Dny zdraví na Desítce

15. května 2024 v 19:06

Dny zdraví se v Praze 10 konají ve čtvrtek 16. a v pátek 17. května.

Pivo a burger festival

15. května 2024 v 07:41

Pivo, burger, lehátka, piknik, deka, hudba, tanec, churros v neděli 19. května.

Festival Za Prahu udržitelnou a sousedskou zkoumá město zdola

14. května 2024 v 11:27

Arnika, Paměť města, Jezevky, Roleta 39 a další iniciativy, zabývající se městskými tématy, pořádají již čtvrtý ročník festivalu Za Prahu udržitelnou a sousedskou. Proběhne od pátku 17. května do neděle 19. května v Kasárnách Karlín. Název festivalu navazuje na výzvu, kterou v roce 2020 podepsalo...

Festival Mezi ploty 2024

14. května 2024 v 09:01

Bohnice opět přivítají festival Mezi ploty. Divadelní a hudební akce proběhne 25. a 26. května v areálu Psychiatrické nemocnice Bohnice.

Další články
Nahoru