dnes
Středa - skorojasno
10°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
11°C
pozítří
Pátek - polojasno
13°C
Pražský sport

Vyber si, vydraž si, zahraj si. Amatérští hráči stanou na jednom kurtu s těmi nejlepšími

Amatérští hráči plážového volejbalu mají jedinečnou příležitost stanout na jednom kurtu po boku nejlepších hráčů České republiky. Z těch se na jeden večer stává dražební artikl. Výtěžek si pak mezi sebe rozdělí vybrané neziskové organizace. Za první čtyři ročníky se vybralo přes osm set tisíc korun. Letos by tak mohla v součtu padnout hranice jednoho milionu. Oblíbený benefiční turnaj z dílny úřadujících mistrů republiky Martina Tichého a Jindry Weisse s názvem „Vyber si, vydraž si, zahraj si“ proběhne už 26. a 27. listopadu.

Letošním lákadlem na dražebním lístku budou kromě Tichého s Weissem například vítězové evropského poháru Ondřej Perušič a David Schweiner, parťačka olympioničky Kristýny Kolocové a mistryně republiky Míša Kvapilová, nebo mistryně Evropy do 18 let Martina Maixnerová s Marií-Sárou Štochlovou. Nechybí ani tradičně „nejdražší“ hráčka Šárka Nakládalová, aby si s ní zájemce zahrál, neváhal v loňském roce nabídnout 70 tisíc korun.

V předešlých ročnících se podařilo na dobročinné účely vybrat celkem 800 tisíc korun. „Letos bychom chtěli v souhrnu překonat hranici jednoho milionu. Jsme rádi, že jako beachvolejbalisté díky této akci alespoň jednou za rok táhneme za jeden provaz a využijeme popularity našeho sportu pro prospěšné účely,“ říká zakladatel projektu Martin Tichý.

Tentokrát si budou výtěžek rozdělovat hned čtyři neziskové organizace včetně České olympijské nadace. Ta bude zastoupena Janem Kufem, mistrem Evropy a olympionikem v moderním pětiboji. Dražit se bude ale také celá řada předmětů z letošních letních olympijských her v Riu.

Kdo se benefice zúčastní, rovněž podpoří neziskovou organizaci Prsa koule (propagující nutnost prevence rakoviny prsu a varlat), Nadační fond Dar sluchu (podporující neslyšící) a Centrum Anabell (nabízející pomoc osobám s poruchami příjmu potravy a jejich blízkým).

Letos může celková vybraná suma narůst do rekordních výšek – loni přesáhla 300 tisíc korun – také díky větší podpoře nových partnerů. Nadace mobilního operátora Vodafone vytvořila sérii kvalifikačních beachvolejbalových turnajů pro své zaměstnance. Celkový vítěz obdrží 50 tisíc korun, s nímž vstoupí do dražby hráčů. Významně akci podpoří i Český volejbalový svaz a hlavní partner, společnost Xfer.

Široká veřejnost je zvána na dražební večer a největší beachvolejbalovou party roku v sobotu 26. listopadu od 18 ve Vinohradském pivovaru. V neděli 27. listopadu se pak koná turnaj v Beachklubu Pankrác. Vedle dvojic vzešlých z dražby se ho mohou na www.beachklub.cz do turnaje registrovat i amatérské mixové páry.

„Vyber si, vydraž si, zahraj si“ tak nabídne příležitost k oslavě zakončení beachvolejbalové sezony 2016 a úspěchů českých párů.

Podrobné informace jsou na www.beneficniturnaj.cz.

 


Svaz aerobiku pořádá workshop pro sportovce i instruktory

17. listopadu 2017 v 07:05

Ať už jste trenéři různých sportů, instruktoři nebo prostě jen máte rádi pohyb, tenhle workshop vás nadchne. Pořádá ho 9. prosince Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz a odborníci vás při něm za jeden den seznámí se vším důležitým, co potřebujete vědět o zlepšení kondice pomocí běžných...

Do branek! S ČT sport na vrchol za podpory innogy

7. listopadu 2017 ve 13:14

Další ročník populární reality show S ČT sport na vrchol je za dveřmi. Už po osmé budou lyžařští amatéři před televizními kamerami České televize měřit síly na svazích českých skiareálů v obřím slalomu. Ve hře je opravdu hodně, účast na semifinálovém kempu na konci března ve Špindlerově Mlýně, kde...

V Praze 9 se uskuteční fotbalové mistrovství, při každém zápase hrají jen dva hráči

28. září 2017 v 18:23 | Aktualizováno 29. září 2017, 06:48

Jsi fotbalista a chceš si vyzkoušet něco nového a netradičního? Zastav se v obchodním centru Galerie Harfa, kde proběhne Mistrovství ČR ve fotbale 1vs1. Hlavní výhra 5000 korun + další hodnotné výhry pro prvních 8 hráčů.

Smrt Spartě, papouškoval slávista Stoch. Případ řeší disciplinárka

25. září 2017 ve 12:39

Když fotbalová Slavia minulou středu porazila v pohárovém utkání na svém hřišti Třinec 5:1, tradiční děkovačky s fanoušky se účastnil i Miroslav Stoch. Jelikož byl strůjcem obratu favorita v druhém poločase, ujal se předříkání. Jeden z členů kotle mu však poradil starou verzi, jejíž součástí je...

Dukla opět podpoří dětské hemofiliky, věnuje jim derby se Spartou

25. září 2017 v 11:26

I v letošní sezoně pokračuje partnerství Dukly s neziskovou organizací Hemojunior, která sdružuje dětské hemofiliky. Tentokrát jim věnuje fotbalový klub domácí utkání se Spartou, které se odehraje v sobotu 30. září od 20 hodin. 

H-Triatlon chystá pražský podzimní čtyřboj - hod oštěpem, sprint, vrh koulí a skok daleký

22. září 2017 v 08:00

Sdružení H-Triatlon pořádá již tradiční podzimní čtyřboj, který se uskuteční v neděli 24. 9. 2017 ve sportovním centru Prosek na Praze 9. Všichni aktivní sportovci a sportovní nadšenci se mohou těšit na kombinaci čtyř disciplín – hod oštěpem, sprint, vrh koulí a skok daleký. Účastníci mohou...

Další články
Nahoru