dnes
Pondělí - polojasno
3°C
zítra
Úterý - zatazeno
1°C
pozítří
Středa - oblacno
0°C
Výběr firmy pro stavbu lávky v Radotíně se nepodařil dokončit ani po více než dvou letech
Radotínská lávka musela být na základě posudků od statiků vyztužena mohutnými železnými podpěrami. Foto: P16

Výběr firmy pro stavbu lávky v Radotíně se nepodařil dokončit ani po více než dvou letech

Pražský magistrát ani po více než dvou letech nedokončil výběrové řízení na firmu, která by postavila novou lávku přes Berounku v Radotíně místo nynější, která je ve špatném stavu. Výběr firmy zkomplikovala stížnost u Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), který dal za pravdu stěžovateli. Mluvčí magistrátu Vít Hofman ČTK sdělil, že proti rozhodnutí byl podán rozklad.

Lávka z roku 1994 je kvůli povodním v letech 2002 a 2013 ve špatném stavu. V roce 2014 byla provizorně podepřena ocelovými podpěrami, další zpevnění bylo provedeno v dubnu 2018. Podle tehdejších informací měla být konstrukce nahrazena nejpozději letos.

Magistrát tendr na stavbu nové lávky vypsal v říjnu roku 2018. K výběrovému řízení však na ÚOHS dorazila námitka, podle které podmínky nahrávaly konkrétní firmě. Hofman uvedl, že magistrát podmínky v reakci na stížnost upravil, ale stěžovatel se do tendru nepřihlásil.

Antimonopolní úřad následně rozhodl, že úpravami podmínek mohl být výběr dodavatele ovlivněn, a rozhodl o zrušení tendru. Podle magistrátu výběr ovlivněn nebyl a proti rozhodnutí úřadu podal rozklad. „Jak dlouho bude řízení ještě trvat bohužel není známo, toto je zcela v dispozici ÚOHS," uvedl Hofman.

Na přípravě nové lávky se pracuje od roku 2014. Má být dlouhá 170 metrů a povede jinudy než stávající – na pravém břehu bude napojena na ulici K Radotínu, na levém pak na ulici Nad Berounkou. V tendru byly předpokládané náklady na stavbu stanoveny na 61,9 milionu korun.

Praha má se stavem mostů a lávek dlouhodobě problémy. V prosinci 2017 se zřítila lávka pro pěší mezi Císařským ostrovem a Trojou, při nehodě byli zraněni čtyři lidé. Město nedávno dokončilo stavbu náhrady. Kvůli špatnému stavu konstrukcí město připravuje také opravu řady mostů, nedávno například začala první část rekonstrukce Barrandovského.


Nové elektromobily budou sloužit příspěvkovým organizacím

Včera v 15:19

Metropole převzala ve čtvrtek 26. listopadu celkem 14 elektrovozů značky Nissan, které budou sloužit pro různé příspěvkové organizace napříč hlavním městem. Nakoupeny byly ve snaze o snížení emisí pevných částic a oxidů dusíku z dopravy a snížení hlukové zátěže v městském prostředí. V nejbližší...

V Běchovicích srazil rychlík mladého muže

28. listopadu 2020 v 11:47

U železniční zastávky v Běchovicích na východě Prahy dnes ráno krátce před sedmou hodinou srazil rychlík do Luhačovic přibližně třicetiletého muže. Ten zraněním na místě podlehl. Vlaky na trati mezi Běchovicemi a Úvaly nabíraly několik hodin zhruba patnáctiminutová...

Praha 3 rozšiřuje úřední hodiny

26. listopadu 2020 v 11:47

Praha 3 se na mimořádném zasedání usnesla o rozšíření úředních hodin radnice po dobu trvání nouzového stavu. Cílem je zajištění poskytnutí služeb úřadu všem klientům za bezpečných a důstojných podmínek.

V Praze se otevírá Honorární konzulát Islandu

26. listopadu 2020 v 09:14

V úterý 1. prosince oficiálně otevírá Honorární konzulát Islandu v Praze. Honorární konzulkou je advokátka Klára Dvořáková z kanceláře Holubová advokáti, jediná oficiální zástupkyně Islandu v České republice.

Praha 5: Zasedne Řídící skupina ke Strategii rozvoje 2030+

25. listopadu 2020 ve 20:07

Zítra, 26. listopadu, bude od 14 hodin zasedat Řídící skupina ke Strategii rozvoje 2030+. Prezentace analytické části Strategie rozvoje za jednotlivé Odborné skupiny Strategie proběhne formou online setkání přes platformu LifeSize.

Další články
Nahoru