Dnes Neděle - zatazeno 4°C
Zítra Pondělí - prehanky-snih 3°C
Neděle 5. 12. 2021
Svátek má Jitka
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Výběr firmy pro stavbu lávky v Radotíně se nepodařil dokončit ani po více než dvou letech
Radotínská lávka musela být na základě posudků od statiků vyztužena mohutnými železnými podpěrami. Foto: P16

Výběr firmy pro stavbu lávky v Radotíně se nepodařil dokončit ani po více než dvou letech

Pražský magistrát ani po více než dvou letech nedokončil výběrové řízení na firmu, která by postavila novou lávku přes Berounku v Radotíně místo nynější, která je ve špatném stavu. Výběr firmy zkomplikovala stížnost u Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), který dal za pravdu stěžovateli. Mluvčí magistrátu Vít Hofman ČTK sdělil, že proti rozhodnutí byl podán rozklad.

Lávka z roku 1994 je kvůli povodním v letech 2002 a 2013 ve špatném stavu. V roce 2014 byla provizorně podepřena ocelovými podpěrami, další zpevnění bylo provedeno v dubnu 2018. Podle tehdejších informací měla být konstrukce nahrazena nejpozději letos.

Magistrát tendr na stavbu nové lávky vypsal v říjnu roku 2018. K výběrovému řízení však na ÚOHS dorazila námitka, podle které podmínky nahrávaly konkrétní firmě. Hofman uvedl, že magistrát podmínky v reakci na stížnost upravil, ale stěžovatel se do tendru nepřihlásil.

Antimonopolní úřad následně rozhodl, že úpravami podmínek mohl být výběr dodavatele ovlivněn, a rozhodl o zrušení tendru. Podle magistrátu výběr ovlivněn nebyl a proti rozhodnutí úřadu podal rozklad. „Jak dlouho bude řízení ještě trvat bohužel není známo, toto je zcela v dispozici ÚOHS," uvedl Hofman.

Na přípravě nové lávky se pracuje od roku 2014. Má být dlouhá 170 metrů a povede jinudy než stávající – na pravém břehu bude napojena na ulici K Radotínu, na levém pak na ulici Nad Berounkou. V tendru byly předpokládané náklady na stavbu stanoveny na 61,9 milionu korun.

Praha má se stavem mostů a lávek dlouhodobě problémy. V prosinci 2017 se zřítila lávka pro pěší mezi Císařským ostrovem a Trojou, při nehodě byli zraněni čtyři lidé. Město nedávno dokončilo stavbu náhrady. Kvůli špatnému stavu konstrukcí město připravuje také opravu řady mostů, nedávno například začala první část rekonstrukce Barrandovského.


Autor: ČTK

Milostivé léto v Praze 2

2. prosince 2021 v 11:58

Do 28. ledna 2022 probíhá akce umožňující fyzickým osobám zbavit se exekucí vedených vůči nim městskou částí Praha 2 vzniklých především v souvislosti s nájmem obecních bytů a nebytových prostor.

Praha pošle nemocnicím další čtyři miliony korun

2. prosince 2021 v 07:57

Rada Prahy na pondělním jednání odsouhlasila návrh na poskytnutí finančních prostředků v celkové výši 4 miliony korun na dofinancování lékařské pohotovostní služby pro vybrané smluvní poskytovatele zdravotních služeb na území hlavního města.

Zákazníkům zkrachovalých dodavatelů energií pomůže nový web

2. prosince 2021 v 07:48

Hlavní město se snaží pomoci Pražanům lépe se orientovat v aktuálně složité situaci v oblasti odběru energií, zejména v souvislosti s nedávným ukončením činnosti společnosti Bohemia Energy, kdy její zákazníci nyní dočasně odebírají zemní plyn a elektřinu v režimu tzv. Dodavatelů poslední instance...

Provoz úřadu Prahy 11 zůstává beze změn

1. prosince 2021 v 09:39

Co se týče úřadu městské části, zůstává pro veřejnost otevřen beze změn. S ohledem na zajištění maximální bezpečnosti zaměstnanců úřadu i návštěvníků však byly prostory určené pro styk s veřejností upraveny a jsou pravidelně dezinfikovány.

Další články
Nahoru