Dnes Pondělí - polojasno 31°C
Zítra Úterý - bourky 25°C
Pondělí 21. 6. 2021
Svátek má Alois
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Výběr firmy pro stavbu lávky v Radotíně se nepodařil dokončit ani po více než dvou letech
Radotínská lávka musela být na základě posudků od statiků vyztužena mohutnými železnými podpěrami. Foto: P16

Výběr firmy pro stavbu lávky v Radotíně se nepodařil dokončit ani po více než dvou letech

Pražský magistrát ani po více než dvou letech nedokončil výběrové řízení na firmu, která by postavila novou lávku přes Berounku v Radotíně místo nynější, která je ve špatném stavu. Výběr firmy zkomplikovala stížnost u Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), který dal za pravdu stěžovateli. Mluvčí magistrátu Vít Hofman ČTK sdělil, že proti rozhodnutí byl podán rozklad.

Lávka z roku 1994 je kvůli povodním v letech 2002 a 2013 ve špatném stavu. V roce 2014 byla provizorně podepřena ocelovými podpěrami, další zpevnění bylo provedeno v dubnu 2018. Podle tehdejších informací měla být konstrukce nahrazena nejpozději letos.

Magistrát tendr na stavbu nové lávky vypsal v říjnu roku 2018. K výběrovému řízení však na ÚOHS dorazila námitka, podle které podmínky nahrávaly konkrétní firmě. Hofman uvedl, že magistrát podmínky v reakci na stížnost upravil, ale stěžovatel se do tendru nepřihlásil.

Antimonopolní úřad následně rozhodl, že úpravami podmínek mohl být výběr dodavatele ovlivněn, a rozhodl o zrušení tendru. Podle magistrátu výběr ovlivněn nebyl a proti rozhodnutí úřadu podal rozklad. „Jak dlouho bude řízení ještě trvat bohužel není známo, toto je zcela v dispozici ÚOHS," uvedl Hofman.

Na přípravě nové lávky se pracuje od roku 2014. Má být dlouhá 170 metrů a povede jinudy než stávající – na pravém břehu bude napojena na ulici K Radotínu, na levém pak na ulici Nad Berounkou. V tendru byly předpokládané náklady na stavbu stanoveny na 61,9 milionu korun.

Praha má se stavem mostů a lávek dlouhodobě problémy. V prosinci 2017 se zřítila lávka pro pěší mezi Císařským ostrovem a Trojou, při nehodě byli zraněni čtyři lidé. Město nedávno dokončilo stavbu náhrady. Kvůli špatnému stavu konstrukcí město připravuje také opravu řady mostů, nedávno například začala první část rekonstrukce Barrandovského.


Na Karlově náměstí si bezpečnostní situace vyžádala častější kontroly

Včera ve 22:22

Praha 2 se v uplynulých týdnech zaměřila na řešení zhoršené bezpečnostní situace na Karlově náměstí, iniciovala častější policejní kontroly v lokalitě. Městská část o tom informovala v tiskové zprávě.

Provozní doba pracovišť pražského magistrátu

Včera ve 21:03

Magistrát upravuje od pondělí 21. června provoz pro veřejnost na pracovištích hlavní podatelny, který byl až dosud z důvodů pandemie covid-19 omezen. 

Architektonická soutěž navrhne reprezentativní prostor mezi Stromovkou a Letnou

19. června 2021 v 08:08

Oblast u Národního technického muzea a Národního zemědělského muzea nalezne novou podobu v architektonické soutěži. Rada hlavního města Prahy pověřila Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR) přípravou urbanisticko-architektonické soutěže o návrh na řešení tohoto...

Představitelé Prahy a Vídně podepsali dohodu o vzájemné spolupráci

19. června 2021 v 08:00

Dlouholeté neformální partnerství nyní stvrdili primátor Prahy Zdeněk Hřib a starosta Vídně Michael Ludwig oficiální smlouvou o spolupráci mezi oběma městy, která má platnost příštích pět let. 

Zaměstnanci pražských škol dostanou přidáno o půl miliardy korun

19. června 2021 v 07:47

Pražští radní odsouhlasili předložený návrh na posílení mzdových prostředků pro pracovníky škol a školských zařízení, jejichž zřizovatelem je hlavní město Praha a městské části. 

Milion chvilek vystaví v neděli finální účet Babišovi a jeho vládě

19. června 2021 v 06:22

V neděli 20. června se od 16 hodin uskuteční na Václavském náměstí v Praze demonstrace s názvem Jdeme do finále: NECOUVNEME!, na které spolek Milion chvilek pro demokracii zúčtuje se současnou vládou. Na akci Chvilkaři sepíšou všechny problémy a kauzy Babišovy politiky na velkou účtenku...

Další články
Nahoru