dnes
Čtvrtek - zatazeno
6°C
zítra
Pátek - prehanky-snih-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
4°C

Vyběhněte z Prahy do Beskyd

V hledání unikátních běžeckých zážitků pokračuje už v sobotu seriál Salomon Trail Running Cup 2013. Poprvé zve běžce do Beskyd k Čeladné, na Ondřejnickou patnáctku s výběhem na 964 metrů vysokou Skalku, kde se překoná šestisetmetrové převýšení! Absolutní vítěz tady získá dvě letenky do Paříže.

„Je to jedno z nejkrásnějších míst u nás. Pokud nebude pršet a mlha, uvidíte zdejší smíšené lesy v nádherných podzimních barvách všichni, kdož přijedete,“ vábí do svého lyžařského areálu Opálená ve Pstruží jeho majitel a šéf závodu Petr Mikeska.

Závod založil na „zelené“ louce, resp. kopci, před čtyřmi lety. „Bylo to ve mně, že zrovna teď musím něco udělat. Ukázat lidem tohle místo i v odbě, kdy se nelyžuje,“ vypráví o zrodu a motivaci. Kdysi se tu běhaly orienťáky o Partizánský štít. A teď tedy „trendy“ trail…

Trať měří 15 kilometrů, je třetí nejdelší v letošní sérii STRC. Najdete na ní tři vrchařské (a dotované) prémie. Vrchol Skalky leží na 6,5 km, pak už se až do cíle klesá. Videoprohlídku najdete zde:http://www.strc.cz/videopozvanka-na-ondrejnickou-15/ 

Včera už bylo víc než sto přihlášených, což slibuje překonání předloňského účastnického rekordu 105 dospělých + 117 mládežníků a dětí.

A časy? Dvakrát za sebou vyhrál Andrzej Dlugosz z Polska. Loni za 57:22, čímž nadělil skoro tři minuty Jiřímu Homoláčovi! Letos by si měl přijet pro hattrick, pro nejlepšího českého vrchaře Roberta Krupička to bude důstojný soupeř. Ženské maximum dala loni Petra Pastorová 1:08:39, letos se o něj pokusí i reprezentantka Iva Milesová.

Na prémiích čeká 20 000 korun, k tomu dvě letenky do Paříže a týdenní pobyt pro čtyři osoby ve zdejším areálu a ještě tombola pro všechny. Také stánky se sportovní obuví Salomon, hodinky Suunto, a to vše se slevami 15 – 30%.


Na výstavu´Václavák´ se chystá i zakladatel Semaforu Jiří Suchý

Včera v 17:58

Na Václavském náměstí je až do konce roku k vidění ojedinělá velkoformátová výstava ´Václavák´, která připomíná dějiny tohoto prostoru. V noci nasvícené panely ukazují unikátní historické i současné fotografie a kresby, které doplňují citace související s Václavským náměstím. Součástí jsou také...

Požár přístřešku v Jinonicích

Včera v 17:41

Hasiči dnes v 11:45 zasahovali u požáru dřevěného provizorního přístřešku v Tichnově ulici v Jinonicích. Požár se částečně rozšířil na okolní porost.

Zdobení vánočních stromečků v Loretánské zahradě

Včera ve 12:47

Letošní předvánoční akci a soutěž o nejkrásnější vánoční stromeček nazvanou „Zdobit může každý – Zdobit bude každý“ byla dnes slavnostně zahájena v 10 hodin v Loretánské zahradě za účasti radního hl. m. Prahy Daniela Hodka. 

Strážníci nakoupí střelivo, ponožky a radary

Včera ve 12:46

Pražští strážníci podepíší rámcové smlouvy na dodávku střeliva, ponožek a laserových měřičů rychlosti v souhrnné částce 13,62 milionu korun bez DPH. Všechny smlouvy jsou čtyřleté. Vyplývá to z materiálů, které včera schválili pražští radní.

Hasiči vyprostili zraněného řidiče z osobního auta po střetu s tramvají

Včera ve 12:42

Dnes od 10:14 hodin zasahovaly jednotky pražských hasičů ze Satalic, Strašnic a HZS DPP u střetu tramvaje a osobního auta na křižovatce ulic Poděbradská a Slévačská v Praze 9.

Vznícení sazí v komíně bylo příčinou požáru střechy

Včera ve 12:22

Dnes v 6:05 hodin zasahovala profesionální jednotka hasičů ze Smíchova a jednotka SDH Řeporyje u požáru střechy chaty v zahrádkářské kolonii v ulici Pod zahrádkami v Řeporyjích.

Zastupitelstvo Prahy 6 schválilo prodej cenných pozemků developerovi

Včera ve 12:15

Zastupitelé Prahy 6 včera schválili záměr prodeje pozemků v hodnotě stovek milionů korun pro developerskou výstavbu bytů, uvedla ČTK. Parcely v ulici Na Dračkách, kde má vzniknout obytný areál se 150 byty, vlastní firma SNEO, která je v majetku Prahy 6 a kvůli prodeji vytvoří dceřinou společnost,...

Český filmový plakát 1931–1948. Výběr plakátů představí muzeum

Včera v 07:39

Muzeum hlavního města Prahy pořádá od 13. prosince do 11. března v hlavní budově muzea výstavu Český filmový plakát 1931–1948. Výstava představí výběr filmových plakátů z bohatých sbírek Muzea hlavního města Prahy.

Praha 3 během svátků umožní parkování všem

Včera v 07:35

Městská část Praha 3 chce i letos během Vánoc vyjít vstříc svým občanům a zajistit pro jejich rodiny, přátele a známé, kteří je přijedou o svátcích navštívit, bezproblémové parkování.

Zažijte atmosféru tradičních vánočních zvyků a koled v Národopisném muzeu

Včera v 07:23

Národní muzeum zve rodiny s dětmi do Národopisného muzea, kde se v sobotu 16. prosince od 13 do 17 hodin uskuteční další akce z cyklu Aspoň na víkend. Návštěvníci se dozvědí, proč se zdobí vánoční stromeček a odkud pocházejí další zvyky typické pro vánoční čas. Rovněž si mohou vyzkoušet řadu...

Praha 6 odhalí Lavičku Ferdinanda Vaňka

Včera v 07:11

Ondřej Kolář, starosta městské části Praha 6 a Michael Žantovský, výkonný ředitel Knihovny Václava Havla zvou na slavnostní odhalení Lavičky Ferdinanda Vaňka.

Křest: Knihu První stopa pokřtí Václav Sůra

12. prosince 2017 ve 20:02

Jak se spí ve sněhu, kdy je zmrzlina za polárním kruhem lepší než salám a proč se nejlíp chodí po Laponsku na snowboardu, se dozvíte na křtu knihy První stopa. Těšit se můžete na tematické polární občerstvení.

Provoz bezplatné právní poradny

12. prosince 2017 v 19:13

Bezplatná právní poradna studentů Právnické fakulty Univerzity Karlovy pořádaná ve spolupráci s hl. m. Prahou bude v tomto kalendářním roce naposledy otevřena dne 20. prosince. V novém roce bude provoz poradny zahájen 8. ledna a potrvá do 30. května 2018.

Další krátké zprávy
Nahoru