dnes
Středa - polojasno
10°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
10°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C
Pražský život

Vulgární seniorka: vnoučku, babička ti ukáže, jak se krade tvrdý alkohol. Pak přišla agresivita…

V pátek odpoledne byli vysláni strážníci ze čtvrtého pražského obvodu do nákupního centra v ulici Olbrachtova v Praze 4, kde byla ostrahou zadržena pachatelka drobné krádeže, která se chovala velmi agresivně a měla u sebe nezletilé dítě.

Po příjezdu na místo pracovník ostrahy hlídce uvedl, že se žena pokusila přes pokladnu pronést v kabelce láhev tvrdého alkoholu v hodnotě 100 korun. Po kontrole její totožnosti se dotyčná ihned ke svému protiprávnímu jednání přiznala.

Starší žena byla velmi podrážděná, měla výkyvy nálad a projevovala se značně vulgárně. Hlídka strážníků pojala podezření, že je pod vlivem alkoholu. Na dotaz, čí je chlapec, které ho má s sebou, uvedla, že je to její vnuk a hlídá ho dceři.

Žena sice souhlasila s provedením orientační dechové zkoušky, ale úspěšně se to povedlo až po patnácté. Důvodem byla ženina značná opilost a krátké doby výdechu. Nakonec jí strážníci naměřili 2,28 ‰ alkoholu v dechu. Přes operační středisko byla vyrozuměna sociální pracovnice, která kontaktovala rodiče chlapečka.

Ti si ho vzápětí přijeli vyzvednout. Celý případ bude dále řešit sociálka.


Další články
Nahoru