Dnes Pondělí - oblacno 24°C
Zítra Úterý - jasno 27°C
Pondělí 24. 6. 2024
Svátek má Jan
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Vstupné do Zoo Praha podražilo, výhodnější je nákup přes internet
Pokladny u hlavního vchodu do Zoo Praha. Foto: Jan Puci

Vstupné do Zoo Praha podražilo, výhodnější je nákup přes internet

Návštěvníci pražské zoologické zahrady si nově připlatí, začal platit nový ceník. ČTK to sdělil mluvčí Zoo Praha Filip Mašek. Na pokladně zdražil lístek pro dospělého z 250 korun na 330 korun, pro děti z 200 na 250 korun. Pokud si lidé koupí lístek elektronicky, bude vstup pro děti stejný jako doposud 200 korun a dospělí zaplatí 300 korun. Aktuální ceník je k dispozici na webu zoologické zahrady. Důvodem zdražení jsou vyšší náklady na energie a další komodity, naposledy zoo zdražovala v roce 2020. Vstupné nedávno zvýšila i trojská botanická zahrada.

Zdražení se týká i rodinného vstupného pro dva dospělé a až čtyři děti, které stálo 800 korun, nově vyjde na 1000 korun u pokladny a 850 korun přes internet. Za psy majitelé zaplatí jak na místě, tak on-line nově 150 korun, předtím to byla stokoruna.

Důchodci a handicapovaní zaplatí stejně jako doposud 150 korun a senioři nad 70 let symbolickou jednu korunu.

Poměrně výrazné zvýšení vstupného se dotklo ročních vstupenek. Například pro dospělé zdražilo z 1000 korun na 1800 korun. U dětí se cena zvedla ze 600 na 900 korun, pro důchodce ze 450 na 600 korun a pro rodiny z 2500 na 4000 korun. U firemních ročních vstupenek cena stoupne z 5000 na 9600 korun.

Úprava cen vstupného podle dokumentu ke zdražení, který v úterý projednali radní města, by měla letos ve srovnání s loňským rokem znamenat zvýšení příjmů zahrady o 50 až 55 milionů korun a v příštím roce o 70 milionů korun.

„Úpravu cen vstupného do Zoo Praha jsme připravovali dlouhodobě, promyšleně a pokud možno citlivě. Vzhledem k nárůstu cen energií i dalších komodit je již opravdu nezbytná. Ostatně se o ní uvažovalo již před časem," uvedl minulý týden ředitel zoo Miroslav Bobek.

Do pražské zoologické zahrady loni přišlo téměř 1,42 milionu návštěvníků, tedy jen mírně méně než v posledním předcovidovém roce 2019. V roce 2019 před pandemií to bylo 1,46 milionu. Zahrada se poprvé návštěvníkům otevřela 28. září 1931. Chová 685 druhů zvířat a patří k nejnavštěvovanějším místům v Praze.

Od března zvýšila vstupné i trojská botanická zahrada. Dospělí zaplatí místo 150 korun o 30 korun více, dětem a studentům se vstupné zvýšilo ze 100 na 120 korun, seniorům mezi 60 a 70 lety z 75 na 95 korun a rodinné vstupné je namísto 450 nově 540 korun. Senioři nad 70 let mají nadále vstup za korunu a děti do tří let zdarma, stejně jako handicapovaní návštěvníci.


Autor: ČTK

Kameny zmizelých jsou nově na Janáčkově nábřeží

Dnes v 11:15

Starostka Prahy 5 Radka Šimková uctila památku obětí holocaustu společně s vrchním pražským rabínem Davidem Peterem.

Zastupitelstvo schválilo strategii cestovní ruchu na léta 2024–2027

Dnes v 09:26

Nová strategie cestovního ruchu, kterou schválilo Zastupitelstvo hl. m. Prahy, navazuje na předchozí koncepci příjezdového cestovního ruchu, která změnila směr a podobu cestovního ruchu v metropoli. Vyhodnocení na základě datové analýzy potvrdilo, že Praha nastolila dobrý směr a je schopna...

V Česku vznikne národní centrum pro polovodiče a čipy

Včera v 11:10

Už příští rok by v Česku mělo vzniknout Národní kompetenční centrum pro polovodiče, které bude podporovat cíle „Chips for Europe“, prvního pilíře evropského zákona o čipech (ChipsAct). Centrum zapojí ČR do vznikající evropské sítě kompetenčních center. V souladu s návrhem Národní polovodičové...

Změna územního plánu umožní výstavbu bytového komplexu

Včera v 10:51

Do cíle doputovala dlouholetá kauza týkající se pozemků, na nichž stojí bývalá sportovní hala Tatry Smíchov a fotbalové hřiště SK Smíchov. Zastupitelé Prahy ve čtvrtek schválili změnu územního plánu, které celý téměř tříhektarový sportovní areál u železničního mostu převádí do smíšené funkce....

Pražští hasiči zasahovali kvůli následkům bouřky jen u pár drobných případů

22. června 2024 ve 12:15

Kvůli pátečnímu pásmu bouřek v Česku posílili pražští hasiči souvislosti s výstrahou na velmi silné bouřky operační středisko. Prověřili jejich běžná opatření a v režimu zvýšené pohotovosti bylo připraveno 16 dobrovolných jednotek. Nakonec byl klid, hasiči zasahovali jen u pěti případů zlomených...

Další články
Nahoru