dnes
Neděle - snih
2°C
zítra
Pondělí - snih
0°C
pozítří
Úterý - skorojasno
3°C
Za korunu do všech památek Vyšehradu, výjimečně si můžete prohlédnout i hrobku Slavín
Národní hrobka Slavín. V sobotu se můžete podívat do jejích útrob. Foto: MHMP

Za korunu do všech památek Vyšehradu, výjimečně si můžete prohlédnout i hrobku Slavín

V sobotu 9. května se v areálu Vyšehradu odehraje v rámci zahájení putovní výstavy Má vlast cestami proměn slavnost. Jsou připraveny koncerty, soutěže i prohlídky vyšehradských památek.

Slavnost začne v sobotu v 11 hodin za zvuku vyšehradských zvonů a poté se na prostranství u Myslbekových soch vedle kostela sv. Petra a Pavla představí 99 zvelebených objektů na výstavních panelech.

Je připraven bohatý doprovodný program pro každou věkovou kategorii. Koncerty pod širým nebem i v bazilice sv. Petra a Pavla. Vystoupí například sbor Mendy, sbor Canto Carso, Deylova konzervatoř s Danem Landou jako hostem a Spirituál kvintet.

Pro děti je otevřen celý den „Dětský ráj“ – hry, soutěže, kvízy o hodnotné ceny s tematikou Česka a Vyšehradu. Pro aktivnější pak lukostřelba, střelba z kuše a „bojovka“ s geokešingovými prvky s názvem „Vyšehrad“, pétanque či jízda na „divočákovi“.

Pro výtvarně zaměřené je připraven středověký kreativní koutek s možností výroby pohlednic, „buttonů“, triček a také velká výtvarná soutěž na téma Česko o hodnotné ceny.

Na slavnosti bude otevřen tradiční staročeský jarmark s čistě českými a moravskými regionálními specialitami. Budete mít možnost ochutnat na místě i zakoupit vzorek s sebou. Nedílnou součástí jarmarku bude ukázka tradičních řemesel s možností jejich vyzkoušení a prezentace výrobků z dílen více než třiceti držitelů regionálních značek kvality z celé republiky.

Návštěvníci slavnosti budou mít celý den možnost navštívit památky Vyšehradu za symbolické jednokorunové vstupné. Podle vyjádření organizátorů se za korunu budete moci podívat například do Cihelné brány, Kasemat, Gotického sklepu, Gorlice a do dalších míst. Od 14:30 do 16:30 hodin bude výjimečně jen pro tuto akci otevřen Slavín.

V 15 hodin začnou na třech okruzích bezplatné prohlídky areálu Vyšehradu s průvodci. Sraz zájemců bude u dobře viditelného stánku asocice AEF.


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru