Dnes Neděle - prehanky-dest 17°C
Zítra Pondělí - polojasno 17°C
Neděle 25. 9. 2022
Svátek má Zlata
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Všichni zaměstnanci Pražských vodovodů a kanalizací budou systematicky testováni
Prioritou PVK je ochrana našich zaměstnanců a zajištění základní služby pro občany. Foto: PVK

Všichni zaměstnanci Pražských vodovodů a kanalizací budou systematicky testováni

Pražské vodovody a kanalizace v reakci na zhoršující se epidemiologickou situaci s virem covid-19 zpřísňují vlastní bezpečnostní opatření.

„Od 1. března rozšíříme stávající systém testování a zavedeme systematický plošný screening všech zaměstnanců. Naší prioritou je ochrana našich zaměstnanců a zajištění základní služby pro občany,“ uvedl generální ředitel společnosti Petr Mrkos s tím, že již více než měsíc mají zaměstnanci k dispozici antigenní testy. Zatím bylo testování dobrovolné.

Od začátku března dojde rovněž ke zpřísnění režimových opatření na pracovištích. Zároveň PVK zvýší ochranu klíčových zaměstnanců například na centrálním dispečinku, ze kterého je řízena celá pražská vodohospodářská infrastruktura.

„I v této složité situaci jsme schopni plně zajistit naší hlavní činnost, tedy úpravu a distribuci pitné vody a čištění odpadních vod. Pražané se nemusejí obávat o kvalitu pitné vody, tu jim stoprocentně garantujeme. Sledujeme však se vzrůstající nervozitou neustálé oddalování zahájení očkování v sektoru kritické infrastruktury,“ zdůraznil Mrkos.

Nadále zůstává uzavřeno zákaznické centrum v Dykově ulici. Vše lze vyřídit bezkontaktně elektronickou cestou. K případným dotazům a vyřízení svých požadavků mohou zákazníci využít zákaznické linky 601 274 274 nebo 840 111 112 nebo emailovou adresu info@pvk.cz. Všechny aktuality pak lze sledovat na webové stránce www.pvk.cz.

PVK zároveň své zákazníky upozorňují, že od 1. března přijímají projektovou dokumentaci pouze v elektronické podobě prostřednictvím vyjadřovacího portálu – www.vyjadrovaciportal.cz.


Autor: TZ, red

Hostivařský komunitní den

Dnes v 10:43

V areálu Komunitního centra farní dvůr v Praze 15 se koná 1. října od 9 hodin komunitní farní a sousedské setkání.

Nahrávací studio nejen pro online výuku

23. září 2022 v 11:29

Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze (FIT ČVUT) reagovala na potřeby online výuky vzniklé v době koronavirové pandemie a v prostorách fakulty vybudovala profesionální streamovací a nahrávací studio se špičkovým vybavením. Díky nejmodernějším technologiím za téměř 4 miliony korun poskytuje...

Asia Fest a street food na Náplavce

23. září 2022 v 11:22

V sobotu 24. září se na Smíchovské náplavce na Hořejším nábřeží v Praze 5 uskuteční přehlídka exotických chutí a vůní Asie. V nabídce budou jídla jak z kuchyně japonské, tak indonéské, indické nebo třeba thajské.

Sezóna farmářských trhů na Kulaťáku pokračuje

23. září 2022 v 10:39

Sezóna farmářských trhů na Kulaťáku v Praze 6 i nadále pokračuje a každou sobotu se můžete těšit na takřka 100 prodejců nabízejících nejen farmářské produkty.

Festival Paměti národa na Strahovském stadionu

23. září 2022 v 08:47

Na Strahovském stadionu od 29. září do 1. října se koná Festival Paměti národa. Zahrají na něm Bára Poláková, Lenka Dusilová nebo Thom Artway. Kromě koncertů je připraven bohatý program pro všechny generace – debaty, komentované prohlídky, hry pro děti, slam poetry, výstavy, projekce filmů....

Víkendová výstava andulek

23. září 2022 v 08:13

Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy zve na výstavu andulek.

Mezinárodní výstava halančíků

23. září 2022 v 06:23

Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy zve na výstavu ryb.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 39. týden

22. září 2022 v 09:30

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 14: Komentovaná vycházka po geologických památkách

22. září 2022 v 09:05

Pokud se zajímáte o přírodu a tajemství, která skrývá, nenechte si ujít komentovanou vycházku, která se koná 26. září od 17:30 hodin. Část geologické exkurze bude zaměřena na nejvýraznější tektonickou poruchu na území metropole – Pražský zlom.

Letní dům slaví narozeniny

22. září 2022 v 07:20

Oslavy 25 let Letního domu se konají 22. září na náměstí Míru v Praze 2. Vystoupení zaměstnanců Letního domu a hostů bude moderovat patron Letního domu Petr Vacek.

Další články
Nahoru