Dnes Sobota - jasno 19°C
Zítra Neděle - oblacno 21°C
Neděle 1. 10. 2023
Svátek má Igor
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Všeobecná fakultní nemocnice má novou XXL sanitku pro obézní pacienty
Nová XXL sanitka pražské nemocnice. Foto: VFN

Všeobecná fakultní nemocnice má novou XXL sanitku pro obézní pacienty

Všeobecná fakultní nemocnice v Praze (VFN) patří dlouhodobě mezi průkopníky péče o pacienty s váhou přes 200 či dokonce 250 kilogramů. Nyní k zjednodušení dostupnosti péče pro extrémně obézní pacienty pořídila XXL sanitku. Informovala o tom mluvčí nemocnice Regina Rothová.

Sanitka je svým vybavením, například elektrohydraulickými nosítky s nosností až 300 kilogramů, schodolezem, ale i končetinovými vakuovými matracemi, stimulátorem srdečního rytmu a dalšími přístroji, přímo určená k přepravě těchto pacientů.

XXL sanitka je postavena na podvozku VW Transporter 6.1 s motorizací 2,0 TDI o výkonu 200 koní, pohonem 4×4 s elektronickou uzávěrkou diferenciálu. „Jedna z podmínek byla, aby si sanitka poradila v těch nejnáročnějších podmínkách, a to se povedlo,“ popsala Rothová. 

VFN je zařazena mezi zdravotnická pracoviště zapojená do budování sítě center XXL. Ty potřebují speciálně vybavené ordinace, operační sály, speciální lůžka, uzpůsobené nástroje, vyšetřovací přístroje.

„Jedním z kroků, které přispívají k zjednodušení dostupnosti péče pro extrémně obézní pacienty je nově i XXL sanitka, kterou VFN pořídila,“ dodala mluvčí Rothová. 

Už loni v prosinci nemocnice zakoupila dvě nové elektrické dodávky kategorie N1 a letos v srpnu pět převozových sanitek v režimu DRNR. Dalších minimálně šest elektrických vozidel v kategorii N1 je v plánu zakoupit na konci letošního roku a pokračovat v tom i v roce 2023.


Autor: Karel Netolický

Nápad pro Šestku. Návrhy posílejte do konce října

Včera v 07:43

Bydlíte v Praze 6 nebo zde pracujete a máte nápad, jak život v šesté městské části zlepšit, můžete se přihlásit do Nápadu pro Šestku. Do 30 října své návrhy posílejte na adresu napadprosestku.cz.

Výstava hub na radnici

28. září 2023 ve 14:21

V obřadní síni radnice Prahy 13 na Slunečním náměstí najdete výstavu hub. Od pátku 29. září do neděle 1. října si můžete nechat určit i donesené houby.

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 40. týden

28. září 2023 ve 13:09

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací. 

Lovecká sezona na Kozím plácku v Praze 1

28. září 2023 v 08:49

V úterý 10. října můžete od 16 do 20 hodin přivítat podzim. Na Kozím plácku se bude šlapat zelí.

První ročník dopravního orienťáku na Šestce vzbudil velký zájem

28. září 2023 v 07:07

Praha 6 má svůj první dopravní orientační závod. Uspořádala jej po vzoru obdobných závodů v jiných městech u příležitosti Evropského týdne mobility. Na start pilotního ročníku se postavilo téměř padesát účastníků nejrůznějších věkových kategorií.

Oslavy 130 let vysvěcení sv. Ludmily

27. září 2023 ve 13:30

Se 130. výročím vysvěcení chrámu sv. Ludmily se pojí řada oslavných akcí, které připravila městská část Praha 2, Římskokatolická farnost u baziliky sv. Ludmily a Spolek přátel baziliky sv. Ludmily v Praze. Kromě slavnostního koncertu u příležitosti 130 let od vysvěcení chrámu sv. Ludmily v sobotu...

Praha 10: Vršovické hřbitovy známé i neznámé

27. září 2023 v 10:55

Na vycházce v neděli 1. října v 17 hodin navštívíte Vršovický hřbitov, který se nachází mezi ulicemi U Vršovického hřbitova a Moskevská. Seznámíte se s jeho historií, ale přiblížíme si také slavné osobnosti, jež jsou zde pochovány.

Nápady pro Šestku proberte na radnici

27. září 2023 v 07:34

Workshop pro navrhovatele Nápadu pro Šestku se koná ve středu 27. září.

Fakulta strojní ČVUT v Praze se chystá na strojírenský veletrh

26. září 2023 v 15:09

Také letos bude Fakulta strojní ČVUT prezentovat na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně Smart produkty a výsledky studentských projektových týmů.  

Další články
Nahoru