Dnes Sobota - oblacno 20°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 22°C
Sobota 25. 5. 2024
Svátek má Viola
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Všeobecná fakultní nemocnice má novou XXL sanitku pro obézní pacienty
Nová XXL sanitka pražské nemocnice. Foto: VFN

Všeobecná fakultní nemocnice má novou XXL sanitku pro obézní pacienty

Všeobecná fakultní nemocnice v Praze (VFN) patří dlouhodobě mezi průkopníky péče o pacienty s váhou přes 200 či dokonce 250 kilogramů. Nyní k zjednodušení dostupnosti péče pro extrémně obézní pacienty pořídila XXL sanitku. Informovala o tom mluvčí nemocnice Regina Rothová.

Sanitka je svým vybavením, například elektrohydraulickými nosítky s nosností až 300 kilogramů, schodolezem, ale i končetinovými vakuovými matracemi, stimulátorem srdečního rytmu a dalšími přístroji, přímo určená k přepravě těchto pacientů.

XXL sanitka je postavena na podvozku VW Transporter 6.1 s motorizací 2,0 TDI o výkonu 200 koní, pohonem 4×4 s elektronickou uzávěrkou diferenciálu. „Jedna z podmínek byla, aby si sanitka poradila v těch nejnáročnějších podmínkách, a to se povedlo,“ popsala Rothová. 

VFN je zařazena mezi zdravotnická pracoviště zapojená do budování sítě center XXL. Ty potřebují speciálně vybavené ordinace, operační sály, speciální lůžka, uzpůsobené nástroje, vyšetřovací přístroje.

„Jedním z kroků, které přispívají k zjednodušení dostupnosti péče pro extrémně obézní pacienty je nově i XXL sanitka, kterou VFN pořídila,“ dodala mluvčí Rothová. 

Už loni v prosinci nemocnice zakoupila dvě nové elektrické dodávky kategorie N1 a letos v srpnu pět převozových sanitek v režimu DRNR. Dalších minimálně šest elektrických vozidel v kategorii N1 je v plánu zakoupit na konci letošního roku a pokračovat v tom i v roce 2023.


Autor: Karel Netolický

Malostranský hřbitov: Tanec smrti

Dnes v 09:28

Divadelní průvod, pohřeb smutku, připomínka radostí života ve stylu site-specific, která herce společně s diváky podněcuje k oslavě života, ale nezapomíná ani na lidskou smrtelnost ve čtvrtek 30. května ve 20:30.

Reuse neděle v Praze 6

Dnes v 07:52

Dát věcem druhou šanci můžete v neděli 2. června od 11 do 18 hodin na Vítězném náměstí.

Praha 6: Setkání v parku Malý Břevnov

Dnes v 07:25

Další ze série setkání představitelů šesté městské části s veřejností se uskuteční v parku na Malém Břevnově. Tématem setkání ve středu 29. května v 17 hodin bude doprava, bytová výstavba nebo kulturní akce.

Žižkovské mezidvorky 2024

Dnes v 06:31

Třináctý ročník multižánrového sousedského festivalu v sobotu 25. května od 13 hodin. Těšit se můžete na staronové, ale i zbrusu nové účastníky, nové dvorky k prozkoumání, bohatý program, setkání s místními umělci a výtvarníky a dalšími zajímavými lidmi...

Přijďte si s námi zahrát. Nedělní open air koncert

Včera ve 12:30

Devátý ročník open air koncertu s názvem Přijďte si s námi zahrát v neděli 26. května na Střeleckém ostrově.

Středověké slavnosti na Hradčanech

Včera v 09:21

Druhé Středověké slavnosti na Hradčanech v krásném prostředí parku Maxe van der Stoela nedaleko pražského hradu v Praze 6.

Kouzlo Prahy ve Vrtbovské zahradě

Včera v 09:05

Výstavu obrazů od autorky Katky Neveu – Kouzlo Prahy najdete ve Vrtbovské zahradě do 31. května.

Dobročinnej Blešák v Praze 10

Včera v 09:02

Přijďte si nakoupit stylové kousky a oživte udržitelně svůj šatník. Letos můžete podpořit organizaci Nedoklubko. Tato nezisková organizace pomáhá rodičům předčasně narozených dětí a neonatologickým oddělením v České republice již od roku 2002.

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 22. týden

23. května 2024 v 11:44

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Další články
Nahoru