Dnes Pátek - zatazeno -3°C
Zítra Sobota - snih 0°C
Pátek 9. 12. 2022
Svátek má Vratislav
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Všeobecná fakultní nemocnice má novou XXL sanitku pro obézní pacienty
Nová XXL sanitka pražské nemocnice. Foto: VFN

Všeobecná fakultní nemocnice má novou XXL sanitku pro obézní pacienty

Všeobecná fakultní nemocnice v Praze (VFN) patří dlouhodobě mezi průkopníky péče o pacienty s váhou přes 200 či dokonce 250 kilogramů. Nyní k zjednodušení dostupnosti péče pro extrémně obézní pacienty pořídila XXL sanitku. Informovala o tom mluvčí nemocnice Regina Rothová.

Sanitka je svým vybavením, například elektrohydraulickými nosítky s nosností až 300 kilogramů, schodolezem, ale i končetinovými vakuovými matracemi, stimulátorem srdečního rytmu a dalšími přístroji, přímo určená k přepravě těchto pacientů.

XXL sanitka je postavena na podvozku VW Transporter 6.1 s motorizací 2,0 TDI o výkonu 200 koní, pohonem 4×4 s elektronickou uzávěrkou diferenciálu. „Jedna z podmínek byla, aby si sanitka poradila v těch nejnáročnějších podmínkách, a to se povedlo,“ popsala Rothová. 

VFN je zařazena mezi zdravotnická pracoviště zapojená do budování sítě center XXL. Ty potřebují speciálně vybavené ordinace, operační sály, speciální lůžka, uzpůsobené nástroje, vyšetřovací přístroje.

„Jedním z kroků, které přispívají k zjednodušení dostupnosti péče pro extrémně obézní pacienty je nově i XXL sanitka, kterou VFN pořídila,“ dodala mluvčí Rothová. 

Už loni v prosinci nemocnice zakoupila dvě nové elektrické dodávky kategorie N1 a letos v srpnu pět převozových sanitek v režimu DRNR. Dalších minimálně šest elektrických vozidel v kategorii N1 je v plánu zakoupit na konci letošního roku a pokračovat v tom i v roce 2023.


Autor: Karel Netolický

Zákaznické centrum innogy se přestěhovalo

7. prosince 2022 v 07:01

Z Chodova na Pankrác se přestěhovalo zákaznické centrum innogy.

Výstava: Andělíčci, Andělé …a Andělky

6. prosince 2022 v 08:08

Až do Nového roku najdete v Praze 3, ve vinotéce a galerii U Posledního soudu výstavu obrazů, kreseb, šperků, keramiky a skla.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 49. týden

2. prosince 2022 v 15:39

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Výstava nožů na Novoměstské radnici

2. prosince 2022 v 09:44

Na podzimní prodejní výstavě na Novoměstské radnici v Praze 2 bude 4. prosince k vidění nejlepší produkce nožířského umění v Evropě a v ČR.

Obyvatelé Prahy 14 budou mít možnost žádat o dotace

1. prosince 2022 ve 21:33

Obyvatelé Prahy 14, kteří plánují ve svých domech či jejich okolí sázet zeleň nebo zavést opatření, která pomáhají zadržovat vodu v krajině – například zachytávat dešťovou vodu na zalévání zahrad, či obyvatelé, kteří plánují vzdělávací či zážitkový projekt v oblasti ekologie, mohou získat dotaci...

Další články
Nahoru