dnes
Středa - zatazeno
9°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
10°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C
Víkendové tipy

Všechno nejlepší, Karle IV. Open Air na Karláku

V sobotu 7. května na symbolickém místě, Karlově náměstí, které založil Karel IV. jako středobod Nového Města pražského, se koná celodenní slavnost Open Air na Karláku.

Od 10 do 21 hodin se můžete těšit na koncerty, divadelní vystoupení, šermířské souboje, soutěže pro děti, tvořivé dílny, projekty zdravotnické osvěty a středověké tržiště se stánky s jídlem a pitím i ukázkami historických řemesel.

Celým dnem budou provázet moderátoři Jan Musil a Klára Nováková.

Mezi účinkujícími na Karlově náměstí bude například kapela Blue Effect s kytaristou Radimem Hladíkem, soubor Musica Canora hrající středověkou hudbu.

Odpolední program vyvrcholí kostýmovaným pěším průvodem na Albertov, který vyjde v historických kostýmech v 16:30 od kostela sv. Ignáce směrem na Albertov ke kostelu Nanebevzetí Panny Marie a sv. Karla Velikého. V kostele bude sloužena slavnostní mše za Karla IV., zakladatele tohoto chrámu, celebrovaná svatovítským kanovníkem Jiřím Svobodou.


Yelloween přiláká do Žlutých lázní pražská strašidla

25. října 2017 ve 13:26

Areál Žluté lázně se stane v neděli 29. října cílem všech strašidel. Malé i velké příšery čeká od 12 do 19 hodin zábavné odpoledne, kde nebude chybět strašidelná show, stezka odvahy, dlabání dýní, opékání špekáčků a mnoho dalších zajímavostí. Vstup do areálu je...

Kolčavka v Praze 9 zve na oslavy. Těšte se na zabijačku, koncert a veselici

23. října 2017 v 08:50

Pivovar Nad Kolčavkou v sobotu 28. října slaví. V 10 hodin začne pravá staročeská zabijačka. Sami si pod dozorem řeznického mistra můžete vyzkoušet, jak se dělají jitrnice.

Přivstaňte si na výlov rybníka mezi paneláky

22. října 2017 v 07:22

V sobotu 28. října se od 7 hodin koná již tradiční výlov Stodůleckého rybníka v Centrálním parku Prahy 13.

Na umisťovací výstavě ve Fénixu budou hledat nový domov kočky z ochranářských organizací

22. října 2017 v 07:00

Umisťovací výstava koček se bude konat v prostorách veterinární kliniky Fénix v sobotu 28. října od 11 do 17 hodin a v neděli 29. října také od 11 do 17 hodin.

Další články
Nahoru