dnes
Čtvrtek - polojasno
14°C
zítra
Pátek - zatazeno
18°C
pozítří
Sobota - polojasno
19°C
Všechna pražská koupaliště už zahájila letošní sezónu, někde jsou novinky
Koupaliště Petynka je otevřeno už přes měsíc. Foto: koupalistepetynka.cz

Všechna pražská koupaliště už zahájila letošní sezónu, někde jsou novinky

Všechny pražské venkovní bazény a přírodní koupaliště už díky pěknému počasí zahájily sezonu, řada z nich už v květnu. V některých areálech návštěvníci letos naleznou nové atrakce nebo služby. ČTK to zjistila mezi provozovateli. Objevily se i první problémy s kvalitou vody, hygienici vydali zákaz koupání na Šeberáku kvůli sinicím.

Koupaliště Petynka v Praze 6, které disponuje vyhřívaným bazénem, se návštěvníkům otevřelo už 1. května. „Největší stálou novinkou od této sezony je velká vzduchová trampolína," uvedla za provozovatele koupaliště Michaela Kahle. V areálu bude letos návštěvníkům k dispozici masér, mobilní knihovna a v plánu je tančírna zaměřená na latinsko-americké tance.

V první polovině května zahájilo sezonu i přírodní koupaliště Motol a radotínský biotop. V Radotíně letos rozšířili stánek s občerstvením a přidali tři sprchy. „Stejně jako loni chystáme swingové večery, letní kino a v září divadelní představení," doplnil ředitel areálu Jan Barák.

Od května jsou otevřena i koupaliště na vodních nádržích Džbán a Hostivař. Na Džbáně letos spouští stoosmdesátimetrovou skluzavku, která je podle tamního správce Martina Bezvody nejdelší ve střední Evropě.

Ceny celodenních vstupenek na koupaliště jsou v Praze obvykle mezi 110 a 160 korunami, asi polovinu stojí koupání v Divoké Šárce, Motole, na Džbánu či v Čakovicích. Oproti loňsku se ceny výrazně nezměnily.

Měření kvality vody

S každoročními měřeními kvality vody v přírodních koupalištích začala pražská hygienická stanice. Z šesti měřených koupališť zakázali hygienici koupání v přírodním koupališti Šeberák, kde se objevily nebezpečné sinice. Zhoršená kvalita vody je i v Hostivařské přehradě, na Džbáně je podle hygieniků voda sice viditelně znečištěná, ale neměla by představovat zdravotní rizika.

V Praze v posledních letech vznikala nová koupaliště, například radotínský biotop v roce 2015 a opravené koupaliště Ládví o rok dříve. Další jsou v plánu. Dlouhé roky uzavřené koupaliště Lhotka v Praze 4 se snad letos konečně dočká celkové rekonstrukce, tuto sezonu však stále nefunguje.

Úplně nový areál by měl vzniknout v Modřanech. Radnice Prahy 12 si jeho vybudování zadala jako jednu z podmínek projektu stavby bytových domů. „Přírodní koupaliště bude mít kapacitu 150 osob a s jeho realizací se počítá, pokud bude vše probíhat dle předpokladů, za dva roky,“ uvedla mluvčí modřanské radnice Radka Černá.

Výměna venkovního bazénu brzy čeká areál Pražačka, který vlastní radnice Prahy 3. „Získali jsme na to od magistrátu dotaci a rádi bychom výměnu zahájili po skončení letošní sezony," uvedl místostarosta Prahy 3 pro investice Ivan Holeček (ČSSD). Současný bazén je dlouho ve špatném stavu.


Město zajistilo výstavbu dešťové kanalizace v Cholupicích

19. března 2019 v 10:05

Městská rada včera rozhodla o výběru dodavatele I. etapy výstavby dešťové kanalizace v Cholupicích. Na doporučení hodnotící komise se jím stala Společnost TV Točná – IS Cholupice, vedoucí společnosti PORR a.s., s nabídkovou cenou 23 533 290 korun s DPH.

Další články
Nahoru