dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - zatazeno
7°C
pozítří
Středa - polojasno
4°C
Všechen sex mého života. Koprodukční projekt zkoumá milostný život z pohledu seniorů
Ilustrační foto: sxc.hu

Všechen sex mého života. Koprodukční projekt zkoumá milostný život z pohledu seniorů

Vše, na co se stydíte zeptat svých rodičů, vám řeknou prarodiče. Byl první polibek v roce 1939 jiný než dnes? Jak se lišil intimní život našich babiček a dědů od našeho? A jaké byly milostné vztahy v průběhu 20. století? Ojedinělý koprodukční projekt, který zkoumá milostný a sexuální život z pohledu lidí starších 65 let, představí v hlavních rolích neherce – obyvatele Prahy a německého Oldenburgu z řad veřejnosti.

„Všechen sex mého života“ zpracovává v podání nejstarší generace veškeré aspekty milostných vztahů: lásku, romantiku, sexuální zážitky, manželství, ale třeba i domácí násilí a nenaplněné touhy. Je intimním a mnohdy i velmi smutným svědectvím o vztazích jedné generace, zároveň však s nadsázkou a humorem rekapituluje životní vztahové peripetie.

Projektu se účastní pražští a oldenburští senioři, kteří se přihlásili na základě veřejné výzvy a prošli výběrovým řízením. Představení je v Česku uvedeno premiérově, projekt však již byl s velkým úspěchem realizován v mnoha zemích.

Nejstarší generace jako zdroj bohaté inspirace

„Když jsem ho poprvé viděl v Německu, byl jsem ohromen příběhy těch vtipných, chytrých a zkušených seniorů. Velkorysost jejich vyprávění otevřela prostor pro porozumění mezi nejstarší a nejmladší generací. Takový projekt jsme prostě museli zrealizovat i v Praze,“ říká koordinátor projektu a umělecký ředitel divadla Alfred ve dvoře, Ewan McLaren.

sex-meho-zivota-predstaveni-nahled Inscenace dává divákům příležitost seznámit se s příběhy a zážitky, které protagonisté za celý život nastřádali. Podporuje mezigenerační dialog a formou osobních výpovědí seniorů připomíná, že nejstarší generace je zdrojem životních zkušeností a inspirace.

„Paradoxně vzhledem k tématu přidává projekt performerům – seniorům důstojnost. Od okamžiku, kdy začnou hovořit o prvních polibcích, schůzkách nebo dotycích, sál v hlubokém respektu ztichne,“ doplňuje McLaren.

Osmnáctý ročník festivalu festivalu německého jazyka

Premiéra a repríza představení se odehraje 6. a 7. listopadu na Nové scéně Národního divadla jako součást off programu Pražského divadelního festivalu německého jazyka, který probíhá do 10. listopadu. Osmnáctý ročník festivalu mimo jiné představí inscenace z Deutsches Theater Berlin nebo Schauspielhaus Wien.

Představení uvádí na pražské první scéně nezisková organizace Motus, o.s., produkce divadla Alfred ve dvoře, ve spolupráci s torontským ateliérem Mammalian Diving Reflex.

VŠECHEN SEX MÉHO ŽIVOTA
OFF program Pražského divadelního festivalu německého jazyka
Nová scéna ND, 6. a 7. listopadu
Režie
: Darren O´Donnell a Konstantin Bock
Produkce: Eva Verity, Jenna Winter, Motus, o.s. a Klára Mišunová
Účinkují: obyvatelé Prahy a Oldenburgu

Předprodej na pokladně Nové scény ND, v síti Ticketpro, Ticketportal a Ticketstream


Autor: Renata Rákosová

Pohovory nanečisto. Šance pro ženy s trestní minulostí

9. prosince 2017 v 11:23

Mít záznam v Rejstříku trestů není ideální pozice pro nalezení práce. Navíc pokud máte ještě obrovské dluhy, malé sebevědomí a vyšší věk.

Dvě významná ocenění pro Vodní dům

4. prosince 2017 v 07:53

Vodní dům zvítězil v pátém ročníku soutěže o nejoblíbenější turistický cíl Česka v kategorii Kudy z nudy – zážitek pro celou rodinu.

Cena Přístav za rok 2017 zná své držitele

2. prosince 2017 v 10:53

Česká rada dětí a mládeže (ČRDM) udělila 30. listopadu pět svých tradičních ocenění těm, kteří v sobě nalézají kromobyčejnou vůli podporovat mimoškolní práci s dětmi a mládeží.

Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Lidé pomocí Nadačního fondu Pečovatel letos zajistili potřebným 5648 hodin asistenční péče

28. listopadu 2017 v 07:38

K Nadačnímu fondu Pečovatel se v letošním roce přidalo pět známých osobností, které nyní v roli patrona pomáhají s financováním péče pro nemocné či nemohoucí klienty. I díky nim se v letošním roce vybralo přes 700 000 korun, které putují přímo na úhradu služeb...

Další články
Nahoru