Dnes Pondělí - zatazeno 6°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 5°C
Pondělí 5. 12. 2022
Svátek má Jitka
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Vše, co potřebujete pro úspěšné studium na střední i vysoké škole
Pražský životKomerční sdělení
Studenti. Ilustrační foto: Drazen Zigic / Shutterstock.com

Vše, co potřebujete pro úspěšné studium na střední i vysoké škole

Studenti středních i vysokých škol potřebují mnoho práce, úsilí a znalostí, aby uspěli a získali diplom. Existuje hned několik věcí, které můžete udělat pro lepší zážitek ze studia. Musíte být samozřejmě organizovaní a pravidelně se připravovat na hodiny. Kromě toho ale budete potřebovat i pár dalších věcí, které vám se vším pomohou.

Soustřeďte se na studium jazyků

Jazyky jsou dnes věc, bez které se neobejdete téměř v žádné práci. Střední škola je přitom nejlepším obdobím, kdy s tím můžete začít naplno. Absolvovat kurzy angličtiny nebo jiných jazyků není složité a můžete se vzdělávat i doma. Škola vám dá základ, ale pro skutečný úspěch budete potřebovat více. Navíc dnes existuje mnoho středních škol, které se na jazyky specializují. Nabízí hlavně jazyky:

  • angličtina,
  • němčina,
  • francouzština,
  • španělština.

Naučte se, jak vypracovat písemné práce 

Nezáleží na tom, jaký obor studujete nebo v jaké fázi studia se nacházíte. Vypracování seminární práce a dalších typů písemných prací je základní činností, kterou se budete při studiu zabývat. Pro mnoho lidí to přitom není jednoduché. Naštěstí existuje mnoho specialistů, kteří vám s tímto nelehkým úkolem poradí. Poradí vám, jak napsat úvod, střed i závěr a získat nejlepší známku.

Naučte se, jak se učit

Každý člověk je jiný. Stejně byste měli přistupovat k učení. Pro někoho bude ideální možností psaní poznámek. Ruka si dokáže zapamatovat, co potřebujete znát. Pro jiné je nejlepší možností poslech. Z tohoto důvodu byste měli pozorně poslouchat při hodinách. Hodně vám to usnadní práci a doma už se nebudete muset téměř vůbec učit. A dobré známky získáte zadarmo. 

Další možností jsou lidé, kteří se nejlépe učí pozorováním. Jestli patříte k těmto lidem, bude pro vás nejlepší pravidelné pročítání poznámek, učebnic a knih. Díky tomu budete mít všechny znalosti v malíčku. A poslední možností je spojení všech předchozích dohromady. To je ideální variantou, kterou by měl využít každý student předtím, než si najde svou dokonalou techniku učení.

Věc, kterou se naučí téměř každý student

Víte, co vám řekne každý studen na vysoké škole? Že se během studia naučil pít kávu. Při studiu povzbudí káva váš mozek, podpoří soustředění a umožní vám, abyste studovali i dlouho do noci. To bohužel někdy bude nutné a díky kofeinu se vám to podaří mnohem snadněji.


PVK: Přehled plánovaných výluk na 49. týden

2. prosince 2022 v 15:39

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Výstava nožů na Novoměstské radnici

2. prosince 2022 v 09:44

Na podzimní prodejní výstavě na Novoměstské radnici v Praze 2 bude 4. prosince k vidění nejlepší produkce nožířského umění v Evropě a v ČR.

Obyvatelé Prahy 14 budou mít možnost žádat o dotace

1. prosince 2022 ve 21:33

Obyvatelé Prahy 14, kteří plánují ve svých domech či jejich okolí sázet zeleň nebo zavést opatření, která pomáhají zadržovat vodu v krajině – například zachytávat dešťovou vodu na zalévání zahrad, či obyvatelé, kteří plánují vzdělávací či zážitkový projekt v oblasti ekologie, mohou získat dotaci...

Praha 6: Kampus Dejvice zve na Advent

30. listopadu 2022 v 07:21

Tradiční Advent na kampusu před budovou VŠCHT se koná 7. prosince v 17 až 21 hodin. Čeká vás program v režii studentských spolků, tvůrčí dílny, pečené kaštany a hodně svařáku.  

Zabezpečte řádně vodoměry, upozorňují PVK před zimou

28. listopadu 2022 v 19:51

Pražské vodovody a kanalizace před nadcházející zimní sezónou doporučují svým zákazníkům řádné zabezpečení vodoměrů.

Giving Tuesday na náměstí Míru

28. listopadu 2022 v 19:37

K celosvětovému svátku dárcovství, známému jako Giving Tuesday, se letos Praha 2 připojí už popáté v řadě. Charitativní sbírku pro zvířecí útulky zahájí radnice v úterý 29. listopadu v 15 hodin na náměstí Míru.

VFN Praha pořádá dobročinný jarmark

28. listopadu 2022 v 10:19

Od 1. do 4. prosince v nákupním centru Westfield Chodov najdete obchod VFN plný zajímavých módních kousků. Celý výtěžek z prodeje oblečení, bot a doplňků putuje na canisterapeutické psy, kteří dělají radost pacientům na klinikách Všeobecné fakultní nemocnice v Praze.

Praha 4 hledá nejlepšího sportovce za rok 2022

27. listopadu 2022 v 11:38

Praha 4 má mnoho úspěšných sportovců napříč různými kategoriemi, kteří si zaslouží za své výjimečné sportovní výkony získat ocenění. Úspěchy na poli sportu i tentokrát ocení radnice Prahy 4 ve spolupráci s Pražskou tělovýchovnou unií (PTU) v již tradiční Anketě o nejlepšího sportovce Prahy 4 za...

Další články
Nahoru