Dnes Čtvrtek - oblacno 2°C
Zítra Pátek - oblacno 0°C
Čtvrtek 7. 12. 2023
Svátek má Ambrož, Benjamín
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Vše, co potřebujete pro úspěšné studium na střední i vysoké škole
Pražský životKomerční sdělení
Studenti. Ilustrační foto: Drazen Zigic / Shutterstock.com

Vše, co potřebujete pro úspěšné studium na střední i vysoké škole

Studenti středních i vysokých škol potřebují mnoho práce, úsilí a znalostí, aby uspěli a získali diplom. Existuje hned několik věcí, které můžete udělat pro lepší zážitek ze studia. Musíte být samozřejmě organizovaní a pravidelně se připravovat na hodiny. Kromě toho ale budete potřebovat i pár dalších věcí, které vám se vším pomohou.

Soustřeďte se na studium jazyků

Jazyky jsou dnes věc, bez které se neobejdete téměř v žádné práci. Střední škola je přitom nejlepším obdobím, kdy s tím můžete začít naplno. Absolvovat kurzy angličtiny nebo jiných jazyků není složité a můžete se vzdělávat i doma. Škola vám dá základ, ale pro skutečný úspěch budete potřebovat více. Navíc dnes existuje mnoho středních škol, které se na jazyky specializují. Nabízí hlavně jazyky:

  • angličtina,
  • němčina,
  • francouzština,
  • španělština.

Naučte se, jak vypracovat písemné práce 

Nezáleží na tom, jaký obor studujete nebo v jaké fázi studia se nacházíte. Vypracování seminární práce a dalších typů písemných prací je základní činností, kterou se budete při studiu zabývat. Pro mnoho lidí to přitom není jednoduché. Naštěstí existuje mnoho specialistů, kteří vám s tímto nelehkým úkolem poradí. Poradí vám, jak napsat úvod, střed i závěr a získat nejlepší známku.

Naučte se, jak se učit

Každý člověk je jiný. Stejně byste měli přistupovat k učení. Pro někoho bude ideální možností psaní poznámek. Ruka si dokáže zapamatovat, co potřebujete znát. Pro jiné je nejlepší možností poslech. Z tohoto důvodu byste měli pozorně poslouchat při hodinách. Hodně vám to usnadní práci a doma už se nebudete muset téměř vůbec učit. A dobré známky získáte zadarmo. 

Další možností jsou lidé, kteří se nejlépe učí pozorováním. Jestli patříte k těmto lidem, bude pro vás nejlepší pravidelné pročítání poznámek, učebnic a knih. Díky tomu budete mít všechny znalosti v malíčku. A poslední možností je spojení všech předchozích dohromady. To je ideální variantou, kterou by měl využít každý student předtím, než si najde svou dokonalou techniku učení.

Věc, kterou se naučí téměř každý student

Víte, co vám řekne každý studen na vysoké škole? Že se během studia naučil pít kávu. Při studiu povzbudí káva váš mozek, podpoří soustředění a umožní vám, abyste studovali i dlouho do noci. To bohužel někdy bude nutné a díky kofeinu se vám to podaří mnohem snadněji.


Stipendium profesora Miroslava Vlčka pro zahraniční studenty

Dnes v 10:33

České vysoké učení technické v Praze spolu s pražskými veřejnými vysokými školami sdruženými v konsorciu Study in Prague udělilo mimořádné stipendium prof. Miroslava Vlčka pětici zahraničních studentů. Slavnostní ceremonie předávání se uskutečnila 5. prosince 2023 v prostorech Rezidence primátora...

V Praze 2 se začíná bruslit

5. prosince 2023 v 16:42

Ve středu 6. prosince se na třech místech Prahy 2 začne bruslit.

Praha 1 má dva měsíce antigraffiti program, nyní zveřejnila zkušenosti

4. prosince 2023 v 10:23

Jedním z palčivých problémů Prahy 1 je znečištění historického centra grafittti, či tzv. tagy. Domy, lampy, lavičky, koše, rozvodové skříně, nábřeží, kostely… To vše je často znehodnoceno spreji či fixy. Radnice Prahy 1 z tohoto důvodu začátkem října spustila systémový a koordinovaný antigraffiti...

Třicet pět let hasičem a třicet pět let nepřetržitě na jedné stanici

2. prosince 2023 v 06:45

Praha 4 ocenila dlouholetou činnost nadporučíka Jiřího Musila, velitele hasičské stanice číslo 6 v Krči, který zde občanům sloužil 35 let a dnes po dlouhé a věrné službě odchází do civilu.

Plechárna na Černém Mostě chystá na příští rok novinky

30. listopadu 2023 ve 21:17

V areálu volnočasového centra Plechárna na Černém Mostě se chystá několik novinek. Praha 14 o nich aktuálně informovala na svém webu.

Další články
Nahoru