Dnes Čtvrtek - prehanky-dest 6°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 0°C
Čtvrtek 4. 3. 2021
Svátek má Stela
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Zpravodajství

VŠCHT zavádí povinnost nosit roušky během výuky

Vedení Vysoké školy chemicko-technologické v Praze reaguje na nepříznivý vývoj pandemie onemocnění Covid-19 a zavádí okamžitou povinnost nosit roušky nebo jinou adekvátní ochranu nosu a úst ve všech uzavřených prostorách univerzity, tedy i během výuky. Výjimku tvoří vybrané laboratoře, kanceláře zaměstnanců a stravovací zařízení během konzumace jídla a nápojů. Součástí nových opatření je také přenesení výuky předmětů s kapacitou nad 50 studentů do on-line formy nebo zřízení krizového štábu.

„Jednoznačným cílem pro zimní semestr je najít způsob, jak co nejdéle udržet kontaktní výuku tam, kde je to nejvíce potřeba, tj. v laboratořích, při cvičeních, seminářích a činnostech vázaných na závěrečné práce. To vše s maximálním ohledem na zdraví studentů a vyučujících,“ vysvětluje rektor VŠCHT Praha Pavel Matějka.

V praxi to znamená, že přednášky s kapacitou nad 50 osob budou probíhat v on-line formě, ostatní výukové aktivity prezenčně. Všechny fakulty byly pro tento účel vybaveny odpovídající záznamovou a přenosovou technikou.

Studenti, kteří patří do rizikových skupin, se povinné kontaktní výuky účastnit nemusí. „Budeme se snažit chránit i ohrožené skupiny na straně pedagogů a rektorátních pracovišť. Nový koronavirus rozhodně nebereme na lehkou váhu,“ říká rektor Matějka.
Pražská plynárenská nabízí v době pandemie mobilní kancelář

Včera v 19:37

I když zákazníci Pražské plynárenské mohou veškeré záležitosti spojené s dodávkou energií řešit online a společnost toto řešení doporučuje, myslí i na ty, pro které je tato forma komunikace obtížně využitelná nebo složitá. Po dobu, kdy budou z důvodu pandemie covid uzavřeny obchodní kanceláře...

Lepší komunikace s neslyšícími na radnici Prahy 2

Včera v 10:46

U příležitosti Mezinárodního dne sluchu, který se letos slaví již 15. rokem, vylepší Praha 2 ve spolupráci se společností Transkript Online komunikaci s neslyšícími.

Kdy na radnici Prahy 13 v březnu

1. března 2021 v 16:37

V návaznosti na usnesení vlády se od pondělí 1. března mění úřední hodiny Úřadu městské části Praha 13.

Praha 5 spouští elektronický portál občana. V první fázi ho využijí majitelé psů

1. března 2021 v 11:26

Přihlášení nebo odhlášení, ale i uhrazení místního poplatku za psa a to vše z pohodlí domova. Praha 5 rozjíždí pilotní téma Portálu občana od 1. března.

Další články
Nahoru