dnes
Neděle - prehanky-snih
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - snih
0°C

VS3 – Velký zájem o centralizovaný prodej marihuany pod dohledem piraně

Pro prodej marihuany si zřídil privátní klub. Poslední, kdo „zaklepal“ na jeho dveře, byli policisté s beranidlem. V pátek 29. ledna spadla pomyslná klec, kriminalisté pátého oddělení prvního policejního obvodu provedli v tomto privátu zátah.

Zadržený nejprve provozoval restauraci, tehdy pod názvem V3S. Hlavním smyslem tohoto zařízení byl centralizovaný prodej marihuany, což její konzumenti velice dobře věděli a poměrně hojně se zde srocovali.

Časem se třiačtyřicetiletý obchodník zalekl svého věhlasu a odešel do ilegality. Veřejně přístupnou restauraci zavřel a udělal z ní privátní klub pro vybrané zákazníky, který nazval Relaxační. Dlouhodobé a pravidelné odběratele dokonce vybavil čipy k otvírání dveří, aby měli do klubu volný přístup.

To se mu nakonec nevyplatilo, protože tito VIP začali čipy půjčovat komukoliv, kdo chtěl marihuanu nakoupit. Proto elektronický vstup do klubu zrušil a vrátil se k osvědčené metodě klasického vrátného.

„Dveřník, tedy téměř výhradně právě třiačtyřicetiletý muž, fungoval na zaklepání. Jakmile se ozvalo, ťuk ťuk ťuk, přišel a průzorem ve dveřích zkontroloval zákazníka. Pokud byl klient takzvaně v pohodě, pustil ho dovnitř a prodal mu tu půl gramu, tu gram sušiny za odpovídající cenu,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Prošetřování ukázalo, že popsané protiprávní dění probíhalo minimálně od roku 2009, nicméně detektivové se domnívají, že mělo mnohem delší trvání.

Za zmínku také stojí skutečnost, že při zákroku zahodil třiačtyřicetiletý muž balíček s desítkami gramů marihuany připravené k prodeji do světlíku, ze kterého ho museli následně vytáhnout hasiči s lezeckou technikou.

„Jen pro zajímavost. Krom jiného se v privátu nacházela také živá piraňa, ke které zadržený sdělil, že je zde déle, než podnik samotný. V tomto směru si s určitou nadsázkou kriminalisté posteskli, že je tato ryba pouze němým svědkem,“ dodal Hulan.

Muže následně vyšetřovatel obvinil z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. V případě odsouzení mu tak hrozí trest odnětí svobody až na pět let. S ohledem na rozsah protiprávního jednání je obviněný stíhán vazebně.


Prezidentští kandidáti donesou večer velké srdce na Hrad

Dnes v 10:16

Dnes večer se uskuteční večerní pochod s prezidentskými kandidáty s názvem Srdce na Hrad. Shromáždění začíná v neděli 17. prosince v 17 hodin na Palachově náměstí.

Suchdol: Pietní akt k výročí úmrtí generálmajora Rudolfa Pernického

Dnes v 07:51

Ve čtvrtek 21. prosince se od 11 hodin na Brandejsově náměstí v Suchdole koná pietní akt u příležitosti 12. výročí úmrtí generálmajora Rudolfa Pernického a 73. výročí zahájení operace Tungsten.

Svíčka pro Václava Havla na Jungmannově náměstí

Včera v 08:33

Vzpomínková kulturní akce Svíčka pro Václava Havla v pondělí v 11 hodin na Jungmannově náměstí. V průběhu odpoledne postupně přijdou zahrát, zavzpomínat nebo se přidat k četbě například Ladislav Heryán, socioložka Jiřina Šiklová, Hayato Okamura, čerstvě bývalý ministr kultury Daniel Herman,...

Běžecká škola Prahy 4 zve na Novoroční výběh

Včera v 07:19

První běh nového roku se koná 1. ledna ve 12 hodin ve Žlutých lázních. Na běžce čeká občerstvení, čaj a novoroční punč.

Praha 10 zve na Gutovku

15. prosince 2017 ve 22:39

Na Gutovce se v sobotu a v neděli bruslí. Během víkendu začíná veřejné bruslení od 10 hodin, stodvacetiminutové bloky střídají půlhodinové přestávky na úpravu ledu.

Diskohrátky na ledě

15. prosince 2017 v 19:11

Radnice Prahy 1 připravila pro všechny milovníky bruslení a taneční hudby k tomu „Diskohrátky na ledě“.

Na Letišti Václava Havla Praha byla otevřena restaurace KFC

15. prosince 2017 v 16:04

Letiště Praha má od dnešního dne nového provozovatele služeb rychlého občerstvení. Stala se jím restaurace KFC, která byla otevřena v prostorách spojovacího objektu mezi Terminálem 1 a 2. 

Vánoční trhy v Bohnicích. Živý betlém a občerstvení, dílny, koncert

15. prosince 2017 ve 14:17

Vánoční trhy v areálu nemocnice v Bohnicích před kostelem sv. Václava v neděli 17. prosince od 13 hodin.

Christmas Flea Market at Wine Cellar

15. prosince 2017 ve 13:59

V neděli 17. prosince v 10–19 hodin blešák Flea Market at Wine Cellar Prague, tentokrát s vánoční atmosférou.

Novým pražským zastupitelem za Piráty se stal Viktor Mahrik

15. prosince 2017 ve 13:02

Novým pražským zastupitelem se včera stal Viktor Mahrik (Piráti). V zastupitelstvu nahradil svého stranického kolegu Jakuba Michálka, který se stal poslancem a rozhodl se složit zastupitelský mandát.

Neděle: Národní technické muzeum za 50 korun

15. prosince 2017 ve 12:46

U příležitosti výročí úmrtí Václava Havla mají návštěvníci v neděli 17. prosince možnost navštívit Národní technické muzeum namísto plného či sníženého vstupného za vstupné 50 korun za osobu.

Praha 1: Betlémské světlo v parku za Staroměstskou radnicí

15. prosince 2017 ve 12:26

V neděli 17. prosince od 13 hodin uslyšíte Spirituál Kvintet, Les Petits Chanteurs, Magdalenu Urbanovou a N.O.T.@

Ovečka betlémská

15. prosince 2017 v 11:33

V sobotu 16. prosince mohou děti od 15 hodin zažít vánoční zázrak s chundelatou ovečkou a pastýřem. Loutková pohádka vhodná pro děti od 3 let na Plechárně.

Vánoční koleda na Desítce

15. prosince 2017 v 08:02

V sobotu 23. prosince zazní na Kubánském náměstí od 11 hodin Česká vánoční mše J. J. Ryby, známé vánoční koledy a děti se mohou těšit na vánoční dílny.

Další krátké zprávy
Nahoru