dnes
Středa - jasno
4°C
zítra
Čtvrtek - polojasno
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C
Pražský život

Vršovický zámeček před otevřením

Nabídku sociálních služeb v Praze 10 výrazně rozšíří brzké otevření Domova spokojeného stáří v nově zrekonstruovaném Vršovickém zámečku, historické dominantě Vršovic.

V Zámečku budou poskytovány dvě sociální služby:
Domov pro seniory, ve kterém bude poskytována služba seniorům starším 65 let, jejichž situace vyžaduje pravidelnou pomoc, a Domov se zvláštním režimem, ve kterém bude poskytována služba osobám trpícím Alzheimerovým onemocněním a jinými typy demence, tedy uživatelům vyžadujícím specifický přístup.

Zvažuje se rovněž možnost, že by ve Vršovickém zámečku byla poskytována i odlehčovací služba, což je časově omezená pobytová služba pro klienty, o něž pečuje jejich rodina. Poskytované sociální služby bude moci využít celkem 75 uživatelů. Komplexní rekonstrukce budovy někdejší Rangherky, manufaktury na výrobu hedvábí, byla dokončena v závěru loňského roku, v současné době probíhají dodávky a montáže vnitřního vybavení.

Zároveň probíhají i výběrová řízení na obsazení pracovních míst a výběr budoucích obyvatel Zámečku. Dům spokojeného stáří bude součástí Centra sociální a ošetřovatelské pomoci v Praze 10 (bližší informace můžete najít na www.csop10.cz).


Další články
Nahoru