dnes
Čtvrtek - zatazeno
5°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
Vrazi na útěku! Hledá se Azemi, zn. Flamu, Fatmir, Valon. Trojici doplňuje Dedaj
Hladaný Fatmir Azemi. Foto: Policie ČR

Vrazi na útěku! Hledá se Azemi, zn. Flamu, Fatmir, Valon. Trojici doplňuje Dedaj

Detektivům prvního oddělení Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy se podařilo objasnit prosincovou rvačku v jednom z barů v Kaprově ulici. Motivem útoku byla předešlá slovní rozepře mezi útočníky a ostrahou baru. Incident neměl žádnou souvislost s akcí, která se v podniku konala.
azemi-flamur

Flamur Azemi

V této souvislosti pátrají po muži, kterého podezřívají z trestného činu vraždy ve stádiu pokusu, za což v případě odsouzení hrozí až osmnáct let odnětí svobody.

Hledaný Flamur Azemi v polovině prosince za použití teleskopického obušku a nože napadl poškozeného, kterému způsobil těžká zranění.

Další dva aktéři incidentu, po kterých detektivové také pátrají, jsou podezřelí z trestného činu těžkého ublížení na zdraví. Hledá se Dedaj Luidj a Fatmir Azemi. Tomu hrozí v případě odsouzení až dvanáctiletý trest odnětí svobody, a to z toho důvodu, že byl za trestný čin vraždy již v minulosti odsouzen.

dedaj-luidj

Dedaj Luidj

Konkrétně se jedná o případ zastřelení muže v roce 1999 při demonstraci v Praze za mír v Kosovu. Čtvrtého útočníka, který je nezletilý, kriminalisté již zadrželi a je stíhán vazebně.

Všichni tři muži jsou stíháni jako uprchlí a bylo zažádáno o vydání evropského zatýkacího rozkazu. Nutno také zmínit, že příbuzný podezřelého Flamura Azemi, Valon Azemi, je odsouzený k deseti letům odnětí svobody v nepřítomnosti za vraždu.

valon-azemi_1-nahled

Valon Azemi

Ta se stala v únoru 2007 před jedním z kubů v Praze 7. Po Valonovi policisté také neustále pátrají a je na něj vydán evropský a mezinárodní zatýkací rozkaz.

„V případě, že víte, kde se muži podezřelí z výše popsaného jednání v Kaprově ulici, nebo podezřelý z vraždy z roku 2007, skrývají, kontaktujte prosím linku 158,“ požádal veřejnost o spolupráci mluvčí pražské policie Jan Daněk.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru