dnes
Středa - jasno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C
Pražské krimi

Vrah z Proseka zadržen. Hrozí mu až dvacet let nebo výjimečný trest

Ve čtvrtek v ranních hodinách policisté při pátrání po pohřešovaném dvaapadesátiletém muži nalezli v jednom z bytů v ulici Nad Krocínkou v Praze 9 dvě mrtvá lidská těla. Na místě zároveň zadrželi jednoho muže.

Nařízená pitva prokázala, že oba muži zemřeli násilnou smrtí. K oběma vraždám se osmačtyřicetiletý muž ze Slovenska, který byl zadržený přímo v bytě, přiznal.

První obětí byl dvaapadesátiletý Čech, po kterém policisté pátrali od 26. března jako po pohřešovaném. K jeho vraždě došlo podle všeho někdy okolo 17. března a stalo se tak při hádce v opilosti.

Druhou obětí byl také Čech, narozený roku 1955. Ten byl zavražděn o týden později tedy někdy okolo 24. března. Důvodem druhé vraždy bylo to, že poškozený přišel do bytu a zjistil, že se tam stala vražda. Pachatel ve snaze maskovat první vraždu tedy provedl další.

První z případů je kvalifikovaný jako trestný čin vražda, který byl spáchán opětovně. Zadržený muž podle svých slov spáchal v roce 1989 vraždu v Bratislavě, za kterou byl odsouzen na 12 let odnětí svobody.

Druhý případ je kvalifikovaný jako trestný čin vražda s úmyslem zakrýt nebo usnadnit jiný trestný čin. V případě odsouzení za toto jednání hrozí trest odnětí svobody na patnáct až dvacet let nebo výjimečný trest. 


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru