dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - oblacno
4°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
Vozíčkáři se pokusí slanit Nuselský most na vozíku
Nuselský most, velká výzva pro vozíčkáře. Foto: Ludek / Wikimedia Commons

Vozíčkáři se pokusí slanit Nuselský most na vozíku

Druhý ročník festivalu „Pojď dál“ se uskuteční dnes v prostorách Jedličkova ústavu u Vyšehradu. Akce začíná v pravé poledne kousek odtud. Na Nuselském mostě se uskuteční pokus o jeho historicky první slanění na vozíku.

Povolení ke slaňování Nuselského mostu na mechanickém invalidním vozíku trvalo dva roky. Loni se proto slaňovalo Kongresové centrum. Letos již pokusu o zápis do České knihy rekordů vedenou agenturou Dobrý den nic nebrání.

Spolu se sportovci z Jedličkova ústavu se slaňování účastní také Lucie Výborná, Tomáš Hanák i držitelka zlaté medaile z olympiády, snowboardistka Eva Samková. Netradiční akce se bude odehrávat zhruba 50 metrů od začátku mostu ve směru z centra. Odvážlivce bude možné sledovat nejlépe od Muzea Policie ČR. Anebo pohled z parku Folimanka bude stát také za to.

festival-pojd-dal-nahled Zhruba ve 14 hodin se vydá taneční průvod do areály JÚŠ. O hudební doprovod se postarají bubny Tam Tam Batucada a The Tap Tap. V 15 hodin bude v areálu u Vyšehradu zahájen hudební festival vystoupením Tam Tam Batucada. V 17 hodin vystoupí Sto zvířat. Festival vyvrcholí v 19 hodin koncertem The Tap Tap. V souboru hrají převážně handicapovaní studenti a absolventi Jedličkova ústavu v Praze.

Návštěvníci si budou moci vyzkoušet sportovní aktivity lidí s hendikepem, nebude chybět ani spousta dobrého jídla a pití. Vstupné na festival je dobrovolné a stane se součástí sbírky na dostavbu areálu Jedličkova ústavu a škol.


Další články
Nahoru