Dnes Čtvrtek - zatazeno 14°C
Zítra Pátek - oblacno 15°C
Čtvrtek 29. 9. 2022
Svátek má Michal
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Občanská sdružení

Vosk na výrobu svíček pro chráněnou dílnu Inspirace

Chráněná dílna Inspirace obdržela od Prahy 1 velkou krabici plnou vosku, který nasbírali zaměstnanci a návštěvníci radnice. Vosk bude následně využit při výrobě ručně malovaných svíček.
vosk

Petr Burgr předal vosk chráněné dílně. Foto: P1

Praha 1 dílnu pravidelně podporuje mimo jiné nákupem především vánočního zboží. Tentokrát ale byla díky iniciativě 1. místostarosty Petra Burgra, který vosk předal, vyhlášena sbírka vosků ze svíček, které zbyly z adventní výzdoby nebo vánočních věnců. Podařilo se nashromáždit velkou krabici plnou vosku od zaměstnanců a návštěvníků radnice.

„Společně se nám podařilo vybrat velké množství vosku a jsem rád, že tak můžeme podpořit chod vaší dílny. Těším se na to, až si budeme moci prohlédnout výrobky, které z toho vzniknou, a znovu vás podpořit jejich nákupem,“ uvedl při předání Petr Burgr.

Chráněná dílna Inspirace se zaměřuje na výrobu předmětů z recyklovaných materiálů. „V nabídce máme množství výrobků, které si můžete nechat připravit a ozdobit podle svého přání. Vybírat můžete z textilních výrobků (polštářky, látkové tašky a sáčky), hraček, mýdel, zdobených svíček, malovaných hrníčků nebo například různých přání. Podle domluvy vyrábíme také reklamní a dárkové předměty pro firemní klienty,“ vyjmenoval bohatou nabídku Luboš Hošek, který má na starosti chráněnou dílnu a pečovatelskou službu Dívčí katolické střední školy, která je zřizovatelem dílny.

Výrobky z chráněné dílny jste si mohli zakoupit třeba na akci Václavské Vánoce. „Výtěžek z této vánoční akce pro nás představoval 122 000 korun. Ale už teď se připravujeme na Václavské Velikonoce. Zakoupit u nás budete moci háčkované slepičky a další zboží s velikonoční tematikou, jakou jsou svíčky, vyšívané sáčky na mazance nebo vajíčka,“ pozvala zájemce a podporovatele Zuzana Černá, vedoucí chráněné dílny.

Pokud budete chtít dílnu podpořit, kromě nákupu zboží můžete darovat třeba výrobní materiál, který v dílně rádi uvítají po Velikonocích. Největší zájem je o knoflíky, stužky, prýmky, tkalouny, mašličky, vlnu, bavlnky, nitě a mnoho dalšího. Vaše podpora umožní poskytnout uplatnění handicapovaným dívkám a mladým ženám, jejichž postižení jim neumožňuje najít si běžnou práci. Škola totiž dívky nejen vzdělává, ale dává jim i možnost pracovního uplatnění, a to buď ve vlastní pečovatelské službě, nebo právě v chráněné dílně. Pečovatelskou službu například využívá Středisko sociálních služeb Prahy 1.

Chráněná dílna Inspirace, Ve Smečkách 10, Praha 1. Kontakt: Zuzana Černá, vedoucí dílny, +420 724 945 260.Autor: Alo

Praha 5 odkoupí pozemek pro výstavbu školy, smlouvu schválili zastupitelé

5. července 2022 v 16:15

Radnice Prahy 5 naplnila mediační dohodu k projektu Vilapark Klamovka tím, že zastupitelé městské části na svém červnovém jednání schválili smlouvu k odkoupení pozemku od společnosti Vilapark Klamovka pro výstavbu školského zařízení.

Praha 10 pořádá veletrh sociálních a návazných služeb

13. června 2022 v 10:53

Desátý ročník, pětačtyřicet stánků. Taková jsou čísla, která charakterizují letošní veletrh sociálních a návazných služeb na Desítce. Už tradičně se uskuteční před Nákupním centrem Eden, pro informace a rady si občané mohou přijít ve středu 15. června od 11 do...

Pomoc pro děti ze znevýhodněných rodin

8. března 2022 v 10:02

Devět desítek dětí ze sociálně či zdravotně znevýhodněných rodin z Prahy 4 dostalo notebooky, školní pomůcky, a hygienické potřeby, příspěvky na bezplatné obědy či školní družinu, na tábory a kroužky. Dary v celkové hodnotě 505 000 korun rozdělila Nadace Sirius prostřednictvím svého projektu...

Českobratrská církev evangelická a Diakonie společně organizují pomoc pro Ukrajinu

24. února 2022 v 19:44

Českobratrská církev evangelická a Diakonie ČCE, jeden z nejvýznamnějších poskytovatelů sociálních služeb v ČR, vyhlásili sbírku pro obyvatele Ukrajiny zasažené válkou a zároveň připravují bezpečné zázemí a pomoc pro uprchlíky z válečné zóny. 

Vždy je čas na dobrý skutek. Startuje patnáctý ročník programu MiNiGRANTY Veolia

24. února 2022 v 11:24

Nadační fond Veolia i letos podpoří projekty zaměstnanců skupiny Veolia, kteří se ve svém volném čase věnují dobrovolnictví. Během 14 let fungování programu MiNiGRANTY podpořily 1 644 projektů částkou více než 44 milionů. Na jeden projekt může žadatel získat až...

Nová grantová výzva Nadačního fondu Cesta ke vzdělání

18. února 2022 v 11:38

Od čtvrtka 17. února se mohou žadatelé hlásit do nového grantového programu Nadačního fondu Cesta ke vzdělání 2022. Tato v pořadí již čtrnáctá výzva reaguje na přetrvávající pandemii koronaviru a s tím spojená omezení, která neumožňovala účastnit se doprovodných vzdělávacích aktivit, jež nadační...

Grantový program STARTér, Věř si a podnikej! pomáhá již 22 let

2. února 2022 v 11:41

Nejstarší grantový program Nadačního fondu Veolia, STARTér, Věř si a podnikej! má za sebou již 22. ročník. Stejně jako celou společnost, i STARTér silně ovlivnila pokračující pandemie Covid-19. Projevilo se to především omezenou možností osobních setkání, ať již při prezentacích programu na...

Další články
Nahoru