Dnes Středa - zatazeno 0°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 8°C
Středa 29. 3. 2023
Svátek má Taťána
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Občanská sdružení

Vosk na výrobu svíček pro chráněnou dílnu Inspirace

Chráněná dílna Inspirace obdržela od Prahy 1 velkou krabici plnou vosku, který nasbírali zaměstnanci a návštěvníci radnice. Vosk bude následně využit při výrobě ručně malovaných svíček.
vosk

Petr Burgr předal vosk chráněné dílně. Foto: P1

Praha 1 dílnu pravidelně podporuje mimo jiné nákupem především vánočního zboží. Tentokrát ale byla díky iniciativě 1. místostarosty Petra Burgra, který vosk předal, vyhlášena sbírka vosků ze svíček, které zbyly z adventní výzdoby nebo vánočních věnců. Podařilo se nashromáždit velkou krabici plnou vosku od zaměstnanců a návštěvníků radnice.

„Společně se nám podařilo vybrat velké množství vosku a jsem rád, že tak můžeme podpořit chod vaší dílny. Těším se na to, až si budeme moci prohlédnout výrobky, které z toho vzniknou, a znovu vás podpořit jejich nákupem,“ uvedl při předání Petr Burgr.

Chráněná dílna Inspirace se zaměřuje na výrobu předmětů z recyklovaných materiálů. „V nabídce máme množství výrobků, které si můžete nechat připravit a ozdobit podle svého přání. Vybírat můžete z textilních výrobků (polštářky, látkové tašky a sáčky), hraček, mýdel, zdobených svíček, malovaných hrníčků nebo například různých přání. Podle domluvy vyrábíme také reklamní a dárkové předměty pro firemní klienty,“ vyjmenoval bohatou nabídku Luboš Hošek, který má na starosti chráněnou dílnu a pečovatelskou službu Dívčí katolické střední školy, která je zřizovatelem dílny.

Výrobky z chráněné dílny jste si mohli zakoupit třeba na akci Václavské Vánoce. „Výtěžek z této vánoční akce pro nás představoval 122 000 korun. Ale už teď se připravujeme na Václavské Velikonoce. Zakoupit u nás budete moci háčkované slepičky a další zboží s velikonoční tematikou, jakou jsou svíčky, vyšívané sáčky na mazance nebo vajíčka,“ pozvala zájemce a podporovatele Zuzana Černá, vedoucí chráněné dílny.

Pokud budete chtít dílnu podpořit, kromě nákupu zboží můžete darovat třeba výrobní materiál, který v dílně rádi uvítají po Velikonocích. Největší zájem je o knoflíky, stužky, prýmky, tkalouny, mašličky, vlnu, bavlnky, nitě a mnoho dalšího. Vaše podpora umožní poskytnout uplatnění handicapovaným dívkám a mladým ženám, jejichž postižení jim neumožňuje najít si běžnou práci. Škola totiž dívky nejen vzdělává, ale dává jim i možnost pracovního uplatnění, a to buď ve vlastní pečovatelské službě, nebo právě v chráněné dílně. Pečovatelskou službu například využívá Středisko sociálních služeb Prahy 1.

Chráněná dílna Inspirace, Ve Smečkách 10, Praha 1. Kontakt: Zuzana Černá, vedoucí dílny, +420 724 945 260.Autor: Alo

Velikonoční potravinová sbírka Prahy 9 se rozrostla

Včera v 18:44

Radnice Prahy 9 připravila Velikonoční potravinovou sbírku, která proběhne 4. dubna ve vstupní hale úřadu. K Velikonoční potravinové sbírce pro občany Prahy 9 se dnes přidala i ZŠ Novoborská.

Praha 9 připravuje Velikonoční potravinovou sousedskou sbírku

19. března 2023 v 10:17

Na úterý 4. dubna připravila radnice Prahy 9 Velikonoční potravinovou sbírku. Sbírat se budou trvanlivé potraviny a hygienické potřeby. Sbírka je určena pro seniory v nouzi, samoživitele a klienty Armády spásy.

MiNiGRANTY 2023. Nadační fond Veolia vyhlásil 16. ročník

6. března 2023 v 09:32

Nadační fond Veolia i letos podpoří projekty zaměstnanců skupiny Veolia, kteří se ve svém volném čase věnují dobrovolnictví. Na jeden projekt může žadatel získat až 50 000 korun. Během 15 let fungování programu MiNiGRANTY podpořil fond 1788 projektů částkou téměř...

Podpora pro 8 začínajících podnikatelů od nadačního fondu

19. února 2023 v 10:18

Nadační fond Veolia schválil v rámci svého nejstaršího grantového programu STARTér, Věř si a podnikej! podporu pro 8 začínajících podnikatelů, kterým tak pomůže splnit si své sny.  Práci nově získá 8 osob. Mezi schválené projekty byla na letošním prvním zasedání v úterý 14. února rozdělena částka...

Novoroční sbírka vynesla 500kg oblečení

9. února 2023 v 15:31

Do Green Table, do novoroční sbírky oblečení Nadačního fondu Veolia, mohli zájemci do konce ledna nosit oblečení nebo doplňky, které nepotřebovali. Vybralo se 500kg oblečení, které pomůže dál.

V Green Table se dozvíte, kam putuje oblečení ze sbírky

27. ledna 2023 v 11:10

Novoroční sbírka oblečení a doplňků Nadačního fondu Veolia, která probíhá v Green Table Na Florenci 15 v Praze 1, představí kde a komu pomůže oblečení, které jste přinesli.

Podpora nadačního fondu pro Zlatý oříšek

25. ledna 2023 ve 12:54

Zlatý oříšek v letošním roce oslaví čtvrtstoletí své existence. Od prvního ročníku, který proběhl v roce 1998 se organizátorům podařilo v České republice ocenit a motivovat více jak tři tisíce talentovaných dětí, dvojic či dětských kolektivů ve věku od 6 do 14 let. Každoročně pak Zlatý oříšek...

Dvojka srdcem slaví páté narozeniny

24. ledna 2023 ve 13:17

Nadační fond městské části Praha 2 Dvojka srdcem slaví pět let od svého založení. Za dobu své existence nadace pomohla potřebným ve více než 130 případech a věnovala jim příspěvky za více než 1,1 milionu korun.  Zprostředkování rychlé a adresné pomoci bez zbytečné administrativy se osvědčilo...

Co nenosím, to pomůže! Novoroční sbírka oblečení

17. ledna 2023 v 11:06

Máte doma oblečení nebo doplňky, které už nenosíte nebo nepotřebujete? Přineste je do Green Table do novoroční sbírky oblečení Nadačního fondu Veolia a pomozte potřebným.

Další články
Nahoru