Dnes Středa - zatazeno 11°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 10°C
Středa 17. 4. 2024
Svátek má Rudolf
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Občanská sdružení

Vosk na výrobu svíček pro chráněnou dílnu Inspirace

Chráněná dílna Inspirace obdržela od Prahy 1 velkou krabici plnou vosku, který nasbírali zaměstnanci a návštěvníci radnice. Vosk bude následně využit při výrobě ručně malovaných svíček.
vosk

Petr Burgr předal vosk chráněné dílně. Foto: P1

Praha 1 dílnu pravidelně podporuje mimo jiné nákupem především vánočního zboží. Tentokrát ale byla díky iniciativě 1. místostarosty Petra Burgra, který vosk předal, vyhlášena sbírka vosků ze svíček, které zbyly z adventní výzdoby nebo vánočních věnců. Podařilo se nashromáždit velkou krabici plnou vosku od zaměstnanců a návštěvníků radnice.

„Společně se nám podařilo vybrat velké množství vosku a jsem rád, že tak můžeme podpořit chod vaší dílny. Těším se na to, až si budeme moci prohlédnout výrobky, které z toho vzniknou, a znovu vás podpořit jejich nákupem,“ uvedl při předání Petr Burgr.

Chráněná dílna Inspirace se zaměřuje na výrobu předmětů z recyklovaných materiálů. „V nabídce máme množství výrobků, které si můžete nechat připravit a ozdobit podle svého přání. Vybírat můžete z textilních výrobků (polštářky, látkové tašky a sáčky), hraček, mýdel, zdobených svíček, malovaných hrníčků nebo například různých přání. Podle domluvy vyrábíme také reklamní a dárkové předměty pro firemní klienty,“ vyjmenoval bohatou nabídku Luboš Hošek, který má na starosti chráněnou dílnu a pečovatelskou službu Dívčí katolické střední školy, která je zřizovatelem dílny.

Výrobky z chráněné dílny jste si mohli zakoupit třeba na akci Václavské Vánoce. „Výtěžek z této vánoční akce pro nás představoval 122 000 korun. Ale už teď se připravujeme na Václavské Velikonoce. Zakoupit u nás budete moci háčkované slepičky a další zboží s velikonoční tematikou, jakou jsou svíčky, vyšívané sáčky na mazance nebo vajíčka,“ pozvala zájemce a podporovatele Zuzana Černá, vedoucí chráněné dílny.

Pokud budete chtít dílnu podpořit, kromě nákupu zboží můžete darovat třeba výrobní materiál, který v dílně rádi uvítají po Velikonocích. Největší zájem je o knoflíky, stužky, prýmky, tkalouny, mašličky, vlnu, bavlnky, nitě a mnoho dalšího. Vaše podpora umožní poskytnout uplatnění handicapovaným dívkám a mladým ženám, jejichž postižení jim neumožňuje najít si běžnou práci. Škola totiž dívky nejen vzdělává, ale dává jim i možnost pracovního uplatnění, a to buď ve vlastní pečovatelské službě, nebo právě v chráněné dílně. Pečovatelskou službu například využívá Středisko sociálních služeb Prahy 1.

Chráněná dílna Inspirace, Ve Smečkách 10, Praha 1. Kontakt: Zuzana Černá, vedoucí dílny, +420 724 945 260.Autor: Alo

Obal na plavky s lodičkami z chráněné dílny

15. dubna 2024 v 09:39

Blíží se léto a koupání a k moři nebo do bazénu můžete vyrazit s designovým obalem na plavky z chráněné dílny sociálního podniku Mistka Sewing.

Chráněná dílna dostala podporu, přispět můžete i vy

23. března 2024 v 07:33

Projekt chráněné dílny podpořil Nadační fond Veolia v rámci programu STARTér, Věř si a podnikej! Chráněná dílna Mistka Sewing v Havířově se zaměřuje především na šití ekologických obalů na chleba, svačiny, ovoce či zeleninu.

Pečujte o poškozenou pokožku a pomozte přírodě

7. března 2024 ve 12:44

Propolis je zázrakem včelího umění, má antibakteriální účinky, podporuje hojení a pečuje o poškozenou pokožku. Dopřejte si přírodní medovou péči.

Udělat dobrý skutek můžete kdekoli

8. února 2024 v 10:42

Udělat dobrý skutek pro přírodu můžete, ať už sedíte v práci, jedete v tramvaji, nebo odpočíváte doma. Koupí certifikátu pomůžete vykoupit české mokřady, které by se jinak proměnily v suché pláně a certifikát může být i krásným dárkem.

Mokřady pro lidskou pohodu

7. února 2024 v 10:56

Světový den mokřadů se slaví 2. února. Tématem letošního roku je Wetlands and human wellbeing, tedy mokřady pro lidskou pohodu. Český svaz ochránců přírody již 21 let vykupuje za podpory veřejnosti přírodně cenná místa, která následně ve spolupráci s místními pozemkovými spolky chrání či obnovuje....

Vánoční bazáárek 2023 pomohl dvěma chlapcům

20. ledna 2024 v 07:36

Výtěžek z dobročinné charitativně- kulturní akce Vánoční bazáárek 2023, kterou již 9tým rokem pořádal Nadační fond Šestý smysl  za podpory radnice Prahy 6 činil 134 670 korun. Obdarováni byli dva 6letí chlapci z Prahy 6.

Praha 2: Darujte potraviny na náměstí Míru

19. prosince 2023 v 15:52

Obyvatelé Prahy 2, ale i všichni, kteří chtějí udělat před Vánocemi dobrý skutek, budou mít příležitost ve středu 20. prosince. Na náměstí Míru, v parku vedle baziliky sv. Ludmily bude od 10 do 15 hodin probíhat sbírka potravin.

Praha 6: Navštivte Vánoční Bazááár

7. prosince 2023 ve 14:29

Devátý ročník Vánočního Bazáááru s kulturním programem pro celé rodiny, který bude spojený s prodejem předmětů z charitativní sbírky, se koná v pátek a sobotu 8. a 9. prosince

Program Adopce na dálku Arcidiecézní charity Praha změnil životy 36 tisícům chudých dětí

6. prosince 2023 v 10:25

Program Adopce na dálku, který organizuje Arcidiecézní charita Praha, je nejdéle fungujícím českým rozvojovým projektem v zahraničí. Od roku 1993 pomohl více než 36 tisícům nejchudších dětem. Díky českým dárcům získaly vzdělání a s ním šanci na lepší...

Praha 6: Drobné dárky nakoupíte na radnici

6. prosince 2023 v 07:29

Pokud chcete podarovat blízké drobností a k tomu udělat ještě dobrý skutek, můžete nakoupit dárečky na radnici.

Podpora drobným živnostníkům a nová pracovní místa

26. listopadu 2023 v 08:58

Nadační fond Veolia v listopadu v rámci programu STARTér, Věr si a podnikej! pomohl v začátcích podnikání 15 drobným živnostníkům, kteří vytvořili 21 nových pracovních míst. Schválené projekty z Moravskoslezského a Olomouckého kraje si rozdělily celkem více než...

Dejme dětem šanci na Slunečním náměstí

25. listopadu 2023 v 08:53

Na radnici Prahy 13 si ve středu 29. listopadu můžete koupit teplý nápoj neboněkterý z reklamních předmětů a tím pomoci dětem.

Další články
Nahoru