Dnes Čtvrtek - polojasno 14°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 14°C
Čtvrtek 21. 9. 2023
Svátek má Matouš
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Lifestyle / Zdraví

Vondráčková, Mašlíková a Vojtek slavnostně pokřtili novou jubilejní pobočku pekárny Kabát

V OC Smíchov se v pátek 16. června už od brzkých ranních hodin nesla omamná vůně čerstvě napečených koláčů, koblížků, chleba a dalšího pečiva. Vrcholily zde přípravy slavnostního otevření nové v pořadí již 31. prodejny tradiční české pekárny Kabát. Na ní nechyběly ani známé tváře jako Lucie Vondráčková, Hana Mašlíková nebo Roman Vojtek

Pekárna Kabát, která v tomto roce oslaví své 31. výročí, přitom patří k českým národním pokladům. Pečivo se zde už po dekády vyrábí podle tradičních receptur tak, jak je znaly naše babičky a prababičky ze surovin převážně českého původu.  I to je jeden z důvodů, proč do ní chodí pravidelně nakupovat také česká modelka a moderátorka Hana Mašlíková:

„Pekárnu Kabát jsem si oblíbila už v době, kdy k nám chodili jako hosté do Snídaně s Novou a nosili s sebou různé ochutnávky. Okamžitě jsem se stala jejich spokojeným zákazníkem a nedám na ně dopustit. Naše rodina žije velmi zdravě, proto mi záleží na kvalitě toho, co jíme. Takže když jdu pro pečivo, jdu vždy tam,” přiznala Hana Mašlíková, která sice dře několikrát týdně ve fitku, na čerstvě napečené koláčky  ovšem nedá dopustit.

Novou prodejnu přišla podpořit také krásná Lucie Vondráčková, která si i přes svou štíhlou linii, čas od času ráda dopřeje sladkou tečku k snídani. „Můj děda vždycky říkal, že pečivo se dělí na gumové a poctivé. Ke Kabátům si chodím pro tu druhou variantu,” uvedla během slavnostního otevření zpěvačka, která v nedávné době pokřtila svou novou desku Letokruhy.

Velmi vřelý vztah má k rodinnému dědictví firmy Kabát i český herec, moderátor a zpěvák Roman Vojtek: „Kluky Kabáty znám osobně skoro 20 let a protože jejich výrobky bez přehánění celá rodina milujeme, byl jsem dokonce jednou podívat přímo v pekárně, abych se přesvědčil, jak a z čeho své božské pečivo vyrábí,” říká Roman a dodává:

„Milujeme koláče s tvarohem i se všemi ovocnými přísadami, moje žena Petra makovku. Já nedám dopustit na vánočku a vždy máme i plný mrazák… pro případ, že by čerstvé došlo. Ale to jim neříkejte, to oni neradi slyší.” směje se hvězda nového historického seriálu Zlatá Labuť.

Trojice kmotrů nejenže slavnostně otevřela brány nové pobočky, ale také se zhostila dalšího úkolu –  vybrala nejlepší kombinaci chutí pro toto léto. Na pultech pekařství Kabát tak zákazníci nově najdou jejich specialitu, Zahradní koláč z drobenkového těsta s příchutí višně, jahody, maliny, rybízu a tvarohu.

V současné době vede zavedené pekařské království již druhá generace rodiny Kabátů. “Více než třicet let dodáváme mezi své zákazníky nezaměnitelné produkty ruční výroby. Klademe velký důraz na kvalitu nabízených produktů, kterou kontrolujeme formou zpětné vazby od našich zákazníků. V Pekárně Kabát naši pekaři ručně vyrábějí každý jednotlivý kousek pečiva z převážně českých surovin bez chemických přísad a potravinářských náhražek. Jsme rovněž certifikovaní BIO výrobci,” dodává Richard Kabát, majitel pekárenské sítě Kabát, jež je rozmístěna po celém hlavním městě.


Autor: Hla

Den zdraví na Budějovické

17. září 2023 v 08:21

Věnujte deset minut svému zdraví. V Praze 4 na Budějovické si  v úterý 19. září můžete nechat změřit tlak, poradit se o výživě a program je připraven i pro děti.

Den zdraví na Poliklinice Prosek

16. září 2023 v 10:11

Poliklinika Prosek pořádá pod záštitou starosty Prahy 9 Tomáše Portlíka a ve spolupráci s oblastním spolkem Českého červeného kříže Praha 9 tradiční Den zdraví. Koná se 19. září od 9 do 16 hodin na prostranství před poliklinikou.

Nepatříte k 10 % Čechů s nemocnými ledvinami? Otestujte se zdarma a za pár minut

10. září 2023 v 08:42

Většina lidí má ve svém okolí někoho, kdo trpí chronickým onemocněním ledvin – postihuje totiž každého desátého Čecha, ale mnozí o své nemoci nevědí. Pokud není včas léčena, může vést k nevratnému selhání funkce ledvin, které vyžaduje doživotní dialýzu nebo transplantaci. Většinou je však možné...

Praha v rámci programu v oblasti zdravotnictví podpoří rozvoj paliativní péče

4. září 2023 v 15:22

Rada hl. m Prahy na svém pondělním jednání schválila vyhlášení Programu podpory v oblasti zdravotnictví pro rok 2024. Předpokládaný objem finančních prostředků určených pro tento účel je 67,5 milionů korun. Cílem záměru je prostřednictvím dotací podpora osob dlouhodobě nemocných nebo s postižením...

Další články
Nahoru