Dnes Čtvrtek - zatazeno 15°C
Zítra Pátek - bourky 13°C
Čtvrtek 30. 5. 2024
Svátek má Ferdinand
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Lifestyle / Zdraví

Vondráčková, Mašlíková a Vojtek slavnostně pokřtili novou jubilejní pobočku pekárny Kabát

V OC Smíchov se v pátek 16. června už od brzkých ranních hodin nesla omamná vůně čerstvě napečených koláčů, koblížků, chleba a dalšího pečiva. Vrcholily zde přípravy slavnostního otevření nové v pořadí již 31. prodejny tradiční české pekárny Kabát. Na ní nechyběly ani známé tváře jako Lucie Vondráčková, Hana Mašlíková nebo Roman Vojtek

Pekárna Kabát, která v tomto roce oslaví své 31. výročí, přitom patří k českým národním pokladům. Pečivo se zde už po dekády vyrábí podle tradičních receptur tak, jak je znaly naše babičky a prababičky ze surovin převážně českého původu.  I to je jeden z důvodů, proč do ní chodí pravidelně nakupovat také česká modelka a moderátorka Hana Mašlíková:

„Pekárnu Kabát jsem si oblíbila už v době, kdy k nám chodili jako hosté do Snídaně s Novou a nosili s sebou různé ochutnávky. Okamžitě jsem se stala jejich spokojeným zákazníkem a nedám na ně dopustit. Naše rodina žije velmi zdravě, proto mi záleží na kvalitě toho, co jíme. Takže když jdu pro pečivo, jdu vždy tam,” přiznala Hana Mašlíková, která sice dře několikrát týdně ve fitku, na čerstvě napečené koláčky  ovšem nedá dopustit.

Novou prodejnu přišla podpořit také krásná Lucie Vondráčková, která si i přes svou štíhlou linii, čas od času ráda dopřeje sladkou tečku k snídani. „Můj děda vždycky říkal, že pečivo se dělí na gumové a poctivé. Ke Kabátům si chodím pro tu druhou variantu,” uvedla během slavnostního otevření zpěvačka, která v nedávné době pokřtila svou novou desku Letokruhy.

Velmi vřelý vztah má k rodinnému dědictví firmy Kabát i český herec, moderátor a zpěvák Roman Vojtek: „Kluky Kabáty znám osobně skoro 20 let a protože jejich výrobky bez přehánění celá rodina milujeme, byl jsem dokonce jednou podívat přímo v pekárně, abych se přesvědčil, jak a z čeho své božské pečivo vyrábí,” říká Roman a dodává:

„Milujeme koláče s tvarohem i se všemi ovocnými přísadami, moje žena Petra makovku. Já nedám dopustit na vánočku a vždy máme i plný mrazák… pro případ, že by čerstvé došlo. Ale to jim neříkejte, to oni neradi slyší.” směje se hvězda nového historického seriálu Zlatá Labuť.

Trojice kmotrů nejenže slavnostně otevřela brány nové pobočky, ale také se zhostila dalšího úkolu –  vybrala nejlepší kombinaci chutí pro toto léto. Na pultech pekařství Kabát tak zákazníci nově najdou jejich specialitu, Zahradní koláč z drobenkového těsta s příchutí višně, jahody, maliny, rybízu a tvarohu.

V současné době vede zavedené pekařské království již druhá generace rodiny Kabátů. “Více než třicet let dodáváme mezi své zákazníky nezaměnitelné produkty ruční výroby. Klademe velký důraz na kvalitu nabízených produktů, kterou kontrolujeme formou zpětné vazby od našich zákazníků. V Pekárně Kabát naši pekaři ručně vyrábějí každý jednotlivý kousek pečiva z převážně českých surovin bez chemických přísad a potravinářských náhražek. Jsme rovněž certifikovaní BIO výrobci,” dodává Richard Kabát, majitel pekárenské sítě Kabát, jež je rozmístěna po celém hlavním městě.


Autor: Hla

Den zdraví v Praze 5 na radnici

26. května 2024 v 08:51

Nechte si zdarma otestovat své zdraví ve středu 29. května mezi 13:00 – 17:00 hodinou v jednacím sále zastupitelstva radnice Prahy 5.

V Galerii 1 je nová kavárna

23. května 2024 ve 12:10

Minulý týden byla ve Štěpánské ulici slavnostně otevřena nová kavárna a představena hostům. Kavárna Bílá vrána v Galerii 1 je sociální podnik, který dává zaměstnání lidem s mentálním a kombinovaným znevýhodněním. Těmto lidem umožňuje dlouhodobé zaměstnání a příležitost získat dovednost...

Kde končí zdravé nasazení a nastává neřešený problém? České pracovní prostředí je tavicím kotlem všemožných závislostí

21. května 2024 v 16:17

O závislostech na pracovišti se v dnešní době stále příliš nemluví, přitom je toto téma aktuálnější než kdy dříve. Rapidně totiž přibývá těch, kteří práci obětují příliš mnoho, ale i těch, kteří si mezi své kolegy přinášejí jiné látkové závislosti zvenčí. V obou případech je to pomyslná prohra jak...

Módní přehlídka z píseckého víkendu módy a designu 2024

20. května 2024 v 17:17

Písecký víkend módy a designu 2024 nabídl místním i návštěvníkům z celé republiky jedinečnou módní přehlídku udržitelných módních značek a designérů a design market složený z kvalitních výběrových produktů.

Další články
Nahoru