Dnes Úterý - obcasny-dest 18°C
Zítra Středa - obcasny-dest 20°C
Úterý 6. 6. 2023
Svátek má Norbert
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Dětská PrahaLifestyle / ZdravíPřednášky

Voňavá péče o děti se specifickými potřebami

14. 4. 2023 - 15. 4. 2023
O aromaterapii v souvislosti wellness slýcháváme a čteme často. Méně už se ovšem hovoří o jejích přínosech jako doplňkové péče ve speciálních terapiích. Jak můžeme aromaterapii bezpečně a efektivně využít konkrétně v péči o děti s poruchami pozornosti (ADHD) a děti s poruchami autistického spektra (PAS) představí letošní konference Děti, vůně, pohoda – Aromaterapie pro děti se specifickými potřebami, kterou v Praze ve dnech 14. – 15. dubna pořádá Odborná společnost české aromaterapie. 

Každodenní péče o děti se specifickými potřebami je po všech stránkách nesmírně náročná. Stojí pečující osoby spoustu času, energie, fyzických i psychických sil. Aromaterapie je jednou z možností, jak celý proces péče o tyto děti podpořit. Zapojení aromaterapie do péče o děti se specifickými potřebami je přínosná, což ukazují to nejen různé odborné studie, ale i úspěšné zkušenosti ze zahraničí.

„Letošním tématem konference chceme oslovit nejen kvalifikované aromaterapeuty, ale také všechny osoby, které se na péči o děti s ADHD nebo PAS podílejí. Naším záměrem je seznámit pečující osoby, ať už se jedná o profesionály či rodiče a další rodinné příslušníky, s možnostmi využití aromaterapie ke zvládání každodenních aktivit či problémů, kterým děti i pečující obvykle čelí“, vysvětluje předsedkyně pořádající organizace Petra Beránková.

Na konferenci vystoupí uznávaní zahraniční odborníci, kteří se tématu mnoho let věnují a budou sdílet své poznatky z praxe. O své zkušenosti se podělí i profesionálové a praktici z podpůrných organizací působících v ČR. Program konference obohacuje panelová diskuze, která přiblíží pohledy všech stran zapojených do péče o děti se specifickými potřebami, a doplňkový program ve formě několika úzce tematicky zaměřených workshopů.

„Program konference kombinuje odborné znalosti i praktické zkušenosti. Dává prostor ke společnému sdílení, které je nesmírně důležitým prvkem. Mluvit budeme nejen o aromaterapeutické péči přímo pro děti, ale i o aromaterapii jako součásti sebepéče pro rodiče a další pečující osoby.“, doplňuje Petra Beránková.Autor: Cen

Dětský den na Pražském hradě: Pomůžeš kočce Micce objevovat okolí Hradu?

Včera ve 14:54

V sobotu 10. června se v 10 hodin koná pod záštitou manželky prezidenta Evy Pavlové na Pražském hradě Dětský den. V Královské zahradě na děti budou čekat zábavné i poučné aktivity, které připravily dětské spolky a neziskové organizace. S Mickou můžete objevovat nejen méně známá místa v okolí...

Barvám neutečeš v Centrálním parku Prahy 13

4. června 2023 ve 14:38

Barvám neutečeš, běžecký závod, kterého se účastní nejen dospělí běžci, ale i děti, senioři nebo celé rodiny, kdy nejde o čas, ale především o zábavu se koná v sobotu 10. června od 9 do 16 hodin.

Praha 13: Den dětí s hasiči ve Stodůlkách

2. června 2023 ve 22:01

V neděli 4. června mohou děti oslavit Den dětí s SDH Stodůlky. Začíná se ve 14 hodin.

Praha 18 přispívá na prevenci

1. června 2023 v 08:09

Od 1. června mohou obyvatelé Prahy 18 žádat o příspěvek na preventivní vyšetření ve výši 500 korun.

Děti oslaví svátek v indiánské osadě

1. června 2023 v 07:07

V sobotu 3. června se zahrada H55 se promění v indiánskou osadu a děti se zábavnou formou dozví něco o životě indiánů. Odpoledne plné zábavy a poznání začne ve 13 hodin.

Praha 15 pro děti: Šlapanda před Švehlovou sokolovnou

31. května 2023 v 16:42

Dětský den se v Praze 15 koná 1. června. Závodit budou děti na odstrkovadlech, koloběžkách, tříkolkách a kolech se koná od 17 hodin.

Onkologičtí pacienti oslaví život

31. května 2023 v 08:32

Všichni mají jedno společné – onemocněli rakovinou, dokázali ji překonat a po léčbě žijí. Onkologičtí pacienti po celém světě oslavují svůj život vždy první červnovou neděli. Letos poprvé i v Praze. Na akci Den onkopacientů – Survivorship Day, kterou organizuje Hlas onkologických pacientů, dorazí...

Den dětí v parku Kampa

30. května 2023 ve 22:40

Ve čtvrtek 1. června budou od 9 hodin připraveny hry pro děti, výtvarné dílny, sumo ring, skákací hrad, skákání přes gumu a spousta další zábavy.

Praha 2: Pohádkový les v altánu na Folimance

30. května 2023 v 18:08

Od 15 do 18 hodin připravila radnice Prahy 2 pro nejmenší děti a jejich rodiče akci s názvem Pohádkový les. Určena je nejen pro členy klubu Dvojka pro děti a rodiče, ale i pro všechny děti, které láká setkání s pohádkovými bytostmi.

V Praze 9 se slaví Den dětí dvakrát

30. května 2023 v 16:18

Den dětí s IZS přilákal v sobotu 27. května do Parku Přátelství stovky malých i velkých návštěvníků. Nenechaly si ujít ukázky práce jednotlivých složek záchranného systému. Hasiči předvedli, jak rychle a v dokonalé souhře dokážou vyprostit z havarovaného auta zaklíněného řidiče. Policisté...

Sobota: Pražský dopravní den dětí

30. května 2023 v 16:03

České dráhy ve spolupráci s Pražskou integrovanou dopravou a Dopravním podnikem hl. m. Prahy, připravily na sobotu 3. června Pražský dopravní den dětí. Centrem dění bude od 9 do 17 hodin nádraží Praha-Braník a jeho okolí. Návštěvníci se mohou těšit na jízdy zvláštních historických vlaků a také na...

Den dětí Prahy 2 na Jammertalu

30. května 2023 ve 13:01

Od 15 do 18 hodin je pro příznivce skejtu i pohybu vůbec připraveno Skejtové odpoledne, program plný aktivit, soutěží a ukázek. Přijít mohou i úplní začátečníci, kteří se pod vedením profesionálů naučí základy jízdy na „prkně“ a osvojí jednoduché triky.

Další články
Nahoru