Dnes Sobota - oblacno 17°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 20°C
Sobota 18. 5. 2024
Svátek má Nataša
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Volnočasový areál pod Nuselským mostem uspěl v architektonické soutěži
V zimě je dominantou areálu kluziště. Foto: se souhlasem MČ Praha 2

Volnočasový areál pod Nuselským mostem uspěl v architektonické soutěži

Volnočasový areál, nacházející se v parku Folimanka přímo pod Nuselským mostem, uspěl v jedné z nejprestižnějších architektonických soutěží Grand Prix Architektů – Národní cena za architekturu 2023. Jammertal obstál v konkurenci 276 přihlášených projektů, dostal se do užší nominace nejlepších 50 tuzemských staveb, a získal nakonec čestné uznání v kategorii Krajinářská architektura a zahradní tvorba. Informoval o tom starosta Prahy 2 Jan Korseska (ODS). 

 

„Úspěchem byla už samotná užší nominace Jammertalu mezi 50 nejlepších tuzemských staveb. Ocenění poroty, složené z významných osobností z oblasti architektury, tento úspěch ještě korunovalo, a já si toho moc vážím. Architektonická společnost LOXIA, která pod vedením Jany Mastíkové areál projektovala, odvedla dobrou práci a zaslouží si poděkování,“ uvedl Korseska. 

„Velmi mě těší, že mezinárodní porota ocenila Jammertal jako areál plný optimismu a radosti. O to nám šlo jako architektům především, aby si ho lidé po celý rok užívali a každý, kdo do Jammertalu zavítá, se o tom ostatně může přesvědčit na vlastní oči. Areál je stále plný lidí, což je skutečný důkaz toho, že se povedl a tato krásná cena vše hezky podtrhuje. Navíc si velmi vážím toho, že jsme ji přebrali z rukou významného švédského krajinářského architekta Thorbjörna Anderssona,“ sdělila Mastíková.

Grand Prix Architektů – Národní cena za architekturu, kterou každoročně vyhlašuje Obec architektů, je největší českou architektonickou soutěží. Vítězný projekt hodnotí pětičlenná porota složen ze čtyř mezinárodních porotců a jednoho zástupce z České republiky. Vyhlášení výsledků letošního ročníku proběhlo v pondělí 30. října ve Velké dvoraně Veletržního paláce v Praze.

Volnočasový areál Jammertal nabízí širokou škálu volnočasových aktivit pro všechny věkové skupiny obyvatel. Nachází se zde ovál s umělou trávou pro cvičení jógy nebo kompenzační cvičení seniorů, hřiště na pétanque, pingpongový stůl a nechybí ani interaktivní vodní prvek pro děti.

Své příznivce si našel i oválný skatepark, který slouží nejen profesionálům, ale i k výuce začátečníků. V zimě se pak ovál promění v kluziště, které hojně využívají i děti z blízkých základních škol. Nechybí zde ani občerstvení nebo půjčovna grilů.

Praha 2 dokončila volnočasový areál Jammertal v parku Folimanka loni v srpnu. Náklady byly 35,7 milionu korun včetně DPH, výstavba trvala rok. Součástí projektu byl i návrat legendárního bronzového skejťáka z díla sochaře Jaroslava Hladkého. 

Název „Jammertal – volnočasový areál Folimanka“ vznikl z původního německého označení Nuselského údolí „Jammer Tal“ neboli Údolí nářků z doby zpustošení za třicetileté války.


Autor: Karel Netolický

Praha 4 hledá členy do komise pro Eurovolby

Včera ve 14:47

Praha 4 uvítá na doplnění komisí pro Eurovolby 2024 nové zájemce o členství. Vhodné je i pro studenty 18+ a zdatnější seniory. Bydliště na Praze 4 není podmínkou.

Praha 13: Pomozte zajistit hladký průběh voleb

Včera v 10:46

Ve dnech 7. a 8. června proběhnou volby do Evropského parlamentu. Volební komise, které zajišťují průběh hlasování a následné sčítání hlasů, nejsou dosud plně obsazeny.

Hasiči zasahovali u převráceného návěsu

16. května 2024 ve 21:55

Ve čtvrtek 16. května od 18:45 hodin zasahovali hasiči ze dvou stanic v ulici Českobrodská v Praze 10. Převrátil se tam plně naložený návěs. Hasiči museli vyložit náklad před jeho vyproštěním.

Poslední rozloučení s Harapesem bude v Národním divadle

16. května 2024 v 18:25

Poslední rozloučení s tanečníkem a hercem Vlastimilem Harapesem, který zemřel ve středu ve věku 77 let, se uskuteční 27. května v poledne v Národním divadle (ND). Informoval o tom mluvčí ND Tomáš Staněk. Harapes, který byl dlouholetým baletním sólistou Národního divadla a později baletní soubor...

Nadační fond Dvojka srdcem opět nabízí příspěvek dětem na letní tábory

16. května 2024 v 07:19

S blížícím se obdobím letních prázdnin přichází Nadační fond Dvojka srdcem s nabídkou pomoci pro rodiny s dětmi, které si nemohou dovolit poslat děti na tábory.

Další články
Nahoru