Dnes Neděle - polojasno 20°C
Zítra Pondělí - skorojasno 25°C
Neděle 1. 10. 2023
Svátek má Igor
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Volnočasový areál Jammertal v Praze 2 postoupil do finále soutěže Stavba roku 2023
V zimě je dominantou areálu kluziště. Foto: se souhlasem MČ Praha 2

Volnočasový areál Jammertal v Praze 2 postoupil do finále soutěže Stavba roku 2023

Volnočasový areál Jammertal  pod Nuselským mostem, který slouží široké veřejnosti od loňského srpna, má příležitost získat ocenění v rámci prestižní soutěžní přehlídky Stavba roku 2023. Areál obstál v konkurenci 110 přihlášených projektů a dostal se do užší nominace nejlepších 38 tuzemských staveb. Informovala o tom mluvčí Prahy 2 Andrea Zoulová. 

„Z této zprávy mám opravdu velkou radost. Ocenění odborné poroty je důležitou zpětnou vazbou nejen pro architektonickou společnost LOXIA, která areál projektovala, ale i pro nás jako pro zadavatele zakázky. Vybudováním nového volnočasového areálu došlo k oživení této části parku a Jammertal se zařadil mezi nejvyhledávanější místa Prahy 2,“ řekl starosta Prahy 2 Jan Korseska (ODS). 

„Oblíbený je díky skateparku zejména mezi mládeží. Ale na své si zde přijde každý, dospělí hrají pétanque, cvičí jógu nebo grilují, a děti se vyřádí u vodního prvku. Během teplých letních dní a večerů trhala návštěvnost parku opravdu rekordy,“ dodal.  

Volnočasový areál Jammertal nabízí širokou škálu volnočasových aktivit pro všechny věkové skupiny obyvatel. Nachází se zde ovál s umělou trávou pro cvičení jógy nebo kompenzační cvičení seniorů, hřiště na pétanque, pingpongový stůl a nechybí ani interaktivní vodní prvek pro děti, který je zvlášť vítaný při letních teplotách.

Své příznivce si našel i oválný skatepark, který slouží nejen profesionálům, ale i k výuce začátečníků. V zimě se pak ovál promění v kluziště, které využívají i děti z blízkých základních škol. Nechybí zde ani občerstvení nebo půjčovna grilů.

Udělení a představení prestižních titulů Stavba roku patří mezi nejvýznamnější události v oblasti stavitelství a architektury v České republice. Pořadatelem soutěže je Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR, Svazem podnikatelů ve stavebnictví a Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě. 

Vítěznou stavbu roku vybírá již tradičně porota složená z odborníků. Slavnostní galavečer k vyhlášení výsledků 31. ročníku soutěžní přehlídky Stavba roku 2023 se uskuteční ve 25. října v Betlémské kapli v Praze. 

Praha 2 dokončila volnočasový areál Jammertal v parku Folimanka loni v srpnu. Náklady byly 35,7 milionu korun včetně DPH, výstavba trvala rok. Součástí projektu byl i návrat legendárního bronzového skejťáka z díla sochaře Jaroslava Hladkého. 

Název „Jammertal – volnočasový areál Folimanka“ vznikl z původního německého označení Nuselského údolí „Jammer Tal“ neboli Údolí nářků z doby zpustošení za třicetileté války.


Autor: Jan Puci

Zoo Praha slavila, první mládě Rezervace Dja dostalo jméno Zulu

29. září 2023 v 07:21

Zoo Praha ve čtvrtek celodenním programem pro návštěvníky oslavila 92. výročí svého otevření. Jubilejní slavnost se letos nesla v duchu kulatých výročí tradičně chovaných druhů zvířat – 60 let goril a 90 let slonů či hrochů – ale také s nimi spojených pavilonů: rok otevřené Rezervace Dja a přesně...

Praha 1 spouští pilotní fázi antigraffiti programu

28. září 2023 v 10:26

Radní první městské části vybrali tento týden nejvhodnější nabídku ohledně smývání a překrývání graffiti na území a majetku Prahy 1. Rámcová smlouva by měla zajistit odstraňování graffiti na majetku Prahy 1. Za předpokladu, že bude tento antigraffiti program fungovat dle očekávání, městská část by...

Během Vánoc budou uzavřeny mateřské školy v Praze 4

28. září 2023 v 09:54

Ve dnech 23. prosince 2023 až 2. ledna 2024 dojde k přerušení provozu ve všech mateřských školách zřizovaných radnicí Prahy 4.

Uznávaný ekonom Frank z Cornell University bude přednášet na ČVUT v Praze

28. září 2023 v 07:28

České vysoké učení technické v Praze zve na přednášku Roberta H. Franka z Cornell University. Tento spoluautor knihy „Principles of Economics“ – druhým je Dr. B. S. Bernanke, nositel Nobelovy ceny za ekonomii za rok 2022 – vystoupí v pondělí 16. října od 14:30 hodin na půdě Fakulty...

V pátek bude na Magistrátu hlavního města Prahy omezen provoz

27. září 2023 ve 13:46

V pátek 29. září budou z důvodu provozních úspor uzavřena některá pracoviště Magistrátu hlavního města Prahy.

Další články
Nahoru