Dnes Pátek - polojasno 30°C
Zítra Sobota - skorojasno 24°C
Pátek 21. 6. 2024
Svátek má Alois
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Volnočasový areál Jammertal v Praze 2 postoupil do finále soutěže Stavba roku 2023
V zimě je dominantou areálu kluziště. Foto: se souhlasem MČ Praha 2

Volnočasový areál Jammertal v Praze 2 postoupil do finále soutěže Stavba roku 2023

Volnočasový areál Jammertal  pod Nuselským mostem, který slouží široké veřejnosti od loňského srpna, má příležitost získat ocenění v rámci prestižní soutěžní přehlídky Stavba roku 2023. Areál obstál v konkurenci 110 přihlášených projektů a dostal se do užší nominace nejlepších 38 tuzemských staveb. Informovala o tom mluvčí Prahy 2 Andrea Zoulová. 

„Z této zprávy mám opravdu velkou radost. Ocenění odborné poroty je důležitou zpětnou vazbou nejen pro architektonickou společnost LOXIA, která areál projektovala, ale i pro nás jako pro zadavatele zakázky. Vybudováním nového volnočasového areálu došlo k oživení této části parku a Jammertal se zařadil mezi nejvyhledávanější místa Prahy 2,“ řekl starosta Prahy 2 Jan Korseska (ODS). 

„Oblíbený je díky skateparku zejména mezi mládeží. Ale na své si zde přijde každý, dospělí hrají pétanque, cvičí jógu nebo grilují, a děti se vyřádí u vodního prvku. Během teplých letních dní a večerů trhala návštěvnost parku opravdu rekordy,“ dodal.  

Volnočasový areál Jammertal nabízí širokou škálu volnočasových aktivit pro všechny věkové skupiny obyvatel. Nachází se zde ovál s umělou trávou pro cvičení jógy nebo kompenzační cvičení seniorů, hřiště na pétanque, pingpongový stůl a nechybí ani interaktivní vodní prvek pro děti, který je zvlášť vítaný při letních teplotách.

Své příznivce si našel i oválný skatepark, který slouží nejen profesionálům, ale i k výuce začátečníků. V zimě se pak ovál promění v kluziště, které využívají i děti z blízkých základních škol. Nechybí zde ani občerstvení nebo půjčovna grilů.

Udělení a představení prestižních titulů Stavba roku patří mezi nejvýznamnější události v oblasti stavitelství a architektury v České republice. Pořadatelem soutěže je Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR, Svazem podnikatelů ve stavebnictví a Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě. 

Vítěznou stavbu roku vybírá již tradičně porota složená z odborníků. Slavnostní galavečer k vyhlášení výsledků 31. ročníku soutěžní přehlídky Stavba roku 2023 se uskuteční ve 25. října v Betlémské kapli v Praze. 

Praha 2 dokončila volnočasový areál Jammertal v parku Folimanka loni v srpnu. Náklady byly 35,7 milionu korun včetně DPH, výstavba trvala rok. Součástí projektu byl i návrat legendárního bronzového skejťáka z díla sochaře Jaroslava Hladkého. 

Název „Jammertal – volnočasový areál Folimanka“ vznikl z původního německého označení Nuselského údolí „Jammer Tal“ neboli Údolí nářků z doby zpustošení za třicetileté války.


Autor: Jan Puci

Na Vyšehradě našli mrtvého muže

19. června 2024 ve 23:34

K tragédii došlo v úterý dopoledne na Vyšehradě. Z vyhlídky nad Rašínovým nábřežím asi skočil mladý muž. Na policii se hodinu před polednem obrátil svědek, který našel dopis na rozloučenou. V nepřístupném terénu na stráni pod vyhlídkou policisté našli bezvládné tělo muže. Okamžitě začali...

Červnové zasedání zastupitelstva Prahy 6

19. června 2024 v 17:01

Třinácté jednání zastupitelstva šesté městské časti proběhne v pondělí 24. června od 10 hodin v zasedací místnosti v 6. patře Úřadu městské části Prahy 6.

Pietní akt v Resslově a Václavské ulici připomněl hrdiny útoku na Heydricha

19. června 2024 ve 12:02

Včera si položením růží a zapálením svíček, panychidou v chrámu sv. Cyrila a Metoděje a pietním aktem v Resslově ulici připomněla Praha 2 sedm československých vojáků, kteří před 82 lety v kryptě sváděli svůj poslední a hrdinský boj proti nacistické přesile.

Další články
Nahoru