dnes
Neděle - oblacno
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
2°C
pozítří
Úterý - zatazeno
3°C
Voliči ji poslali do pražského zastupitelstva za TOP 09, možná vstoupí do klubu ANO
Monika Krobová Hášová loni v srpnu při předvolební kampani TOP 09. Foto: archiv TOP 09 Praha

Voliči ji poslali do pražského zastupitelstva za TOP 09, možná vstoupí do klubu ANO

Nezařazená pražská zastupitelka Monika Krobová Hášová v tomto týdnu jednala s předsedy koaličních klubů. Vstup do některého z klubů nevylučuje. „Zatím není ta správná doba," řekla na dotaz ČTK.

Pražská koalice má většinu jednoho hlasu. Tato těsná většina se projevila při čtvrtečním hlasování o tendru na svoz odpadu za 13 miliard korun, kdy s koalicí nehlasoval náměstek primátorky Matěj Stropnický (SZ). Tendr nakonec prošel jen díky hlasu Krobové Hášové.

Zastupitelka v prosinci loňského roku opustila klub TOP 09. Svůj krok vysvětlila názorovým rozchodem. Od té doby se spekuluje o tom, že by mohla doplnit řady koalice, která má jen těsnou většinu. Podle některých informací by mohla vstoupit do klubu ANO. „Ano, je to jedna z možností," řekla ČTK.

„Budu to hodně zvažovat, chtěla bych mít někde perspektivu, abych mohla dál pokračovat v práci," doplnila. Nerozhodne se dřív než v řádu měsíců.

Z veřejných zdrojů vyplývá, že Krobová Hášová sedí v dozorčí radě Pražské energetiky, v níž má Praha akcie. Zastupitelka si tak podle odhadů ročně přijde na částku v řádu statisíců korun.

Do funkce ji dosadila tehdy vládnoucí TOP 09. Nové vedení města ale postupně všechny placené zástupce v městských firmách obměňuje.

ANO, ČSSD a Trojkoalice mají v 65členném zastupitelstvu 33 hlasů. ANO původně usilovalo o hlasy Pirátů, což se ale nepodařilo. Už dřív se objevily informace, že zejména Trojkoalice není v názorech zcela jednotná, což by mohlo ohrozit křehkou většinu. Každý hlas navíc by se tak koalici hodil.


Další články
Nahoru