dnes
Sobota - zatazeno
19°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
20°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
15°C
Volby vyhrajeme, víme kde hledat miliardy. Praha Sobě sebevědomě odstartovala předvolební kampaň
Prahu Sobě vede do voleb Jan Čižinský. Foto: archiv

Volby vyhrajeme, víme kde hledat miliardy. Praha Sobě sebevědomě odstartovala předvolební kampaň

Praha Sobě, iniciativa vedená pražským zastupitelem, starostou Prahy 7 a poslancem Janem Čižinským, představila svůj program před říjnovými komunálními volbami. Sdružení kandiduje do pražského zastupitelstva, dále v Praze 7 a také v první městské části.  

Do magistrátních voleb jde Praha Sobě s programem 100 změn pro Prahu. Zahrnuje to řadu oblastí, od plynulé dopravy a dostupného bydlení až po dostatek kvalitních škol a školek. „Máme připravený tým, který bude po nástupu na magistrát za uskutečnění změn odpovědný. Do jeho čela se postaví poradce pro změnu Jiří Knitl s úkolem kontrolovat a koordinovat postup prací ve všech oblastech dle rozvržených priorit, zajišťovat na projekty peníze a skládat účty Pražanům,“ uvedla Praha Sobě v tiskovém prohlášení.

Na magistrát na prvních místech kandidují filmová producentka Hana Třeštíková, manažer Petr Zeman, urbanistka a architektka Lenka Burgerová, ministerský rada Mariana Čapková, fyzik a odborník na dopravu Adam Scheinherr, expertka na sociální oblast Milena Johnová, ekonom Pavel Vyhnánek, komunikační expertka Kamila Matějková nebo podnikatel Jiří Knitl. V čele týmu stojí starosta Prahy 7 Jan Čižinský.

Peníze na plnění programových priorit podle něj v pražském rozpočtu jsou. „Musí se s nimi ale přestat plýtvat. V rozpočtu je možné získat na potřebné změny miliardy. Hloubkový audit bude jedním z prvních úkolů poradce pro změnu a jeho týmu,“ sdělil Čižinský.

 „Před volbami všichni slibují, chtějí investovat a rozdávat lidem dárky. Téměř nikdo ale neříká, jak to udělá a kde na to vezme peníze. My máme s takovou změnou zkušenosti z Prahy 7 a jasný plán pro celé město,“ pokračuje.

Ostrou fázi předvolební kampaně odstartovali představitelé Prahy Sobě dnes. V kampani nebude využívat ani billboardy, jejichž umisťování ve veřejném prostoru chce po volbách v Praze naopak omezit.

Důležitou součástí kampaně se stane web, jehož prostřednictvím se Prahy Sobě bude Pražanů ptát, které z našich změn nejvíc „hoří“. Webová stránka zůstane v provozu i po volbách a poradce pro změnu bude odpovídat za to, že na ní Pražané každý měsíc najdou jasný popis toho, co Prahy Sobě v jednotlivých bodech za uplynulých třicet dnů udělala.

„Naším cílem je v magistrátních volbách zvítězit a sestavit koalici politických subjektů, které nejsou spojené s minulostí plnou politických kmotrů a chaosu v řízení města. Máme jasný program, tým odhodlaných lidí s příslušnými znalostmi a víme, kde na uskutečnění změn vzít peníze,“ uzavřel sebevědomě Jan Čižinský.


Diskuse: Kulturní a společenské centrum Nákladové nádraží Žižkov

18. září 2018 ve 21:08

Nákladové nádraží Žižkov jako kulturní a společenské centrum. V Galerii Mánes na Masarykově nábřeží se 20. září od 18 hodin setkají hosté z řad politiků: radní HMP pro kulturu Jan Wolf (KDU-ČSL, Spojené síly pro Prahu), starosta Prahy 3 Alexander Bellu (ODS / Koalice pro Prahu 3) , místostarosta...

Informační centrum Spojených sil pro Prahu bylo otevřeno v Galerii Mánes, zve na debaty

17. září 2018 ve 23:46

Koalice Spojené síly pro Prahu, kterou tvoří TOP 09 a STAN ve spolupráci s KDU-ČSL, LES a Demokraty Jana Kasla, dnes otevřela v Galerii Mánes na Masarykově nábřeží informační centrum, ve kterém se bude až do říjnových voleb konat série veřejných debat na různá témata.

Komunistům někdo zničil volební reklamy v Praze, podali trestní oznámení

13. září 2018 ve 22:34

Krajský výbor (KV) KSČM Praha podal dnes trestní oznámení na neznámého pachatele, který zřejmě v noci na středu 12. září odstranil a zcizil předvolební reklamu k podpoře kandidátů KSČM pro volby do pražského zastupitelstva a Senátu na Praze 2 a 3.

Spojené síly pro Prahu otevřou informační centrum v Galerii Mánes

13. září 2018 ve 13:57

Slavnostní otevření informačního centra volební koalice Spojené síly pro Prahu proběhne za přítomnosti lídrů kandidátky Jiřího Pospíšila (TOP 09), Hany Kordové Marvanové (STAN), Jana Wolfa (KDU-ČSL) a čestných hostů Karla Schwarzenberga a Romana Bělora v pondělí 17. září od 18 hodin v Galerii...

Další články
Nahoru