dnes
Pátek - jasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - skorojasno
2°C
Vodu z kohoutku nemusíte dál upravovat, vzkazuje Pražanům její dodavatel
Ilustrační foto: archiv

Vodu z kohoutku nemusíte dál upravovat, vzkazuje Pražanům její dodavatel

Pitnou vodu dodávanou do Prahy nemusíte nijak dál upravovat a lze ji přímo používat, vzkazují obyvatelům hlavního města Pražské vodovody a kanalizace (PVK). Společnost dodávající do metropole pitnou vodu tak apeluje na zákazníky, aby nepodléhali nátlaku firem, které jim nutí kontrolu kvality pitné vody u nich v domácnostech. Voda podle dodavatele vody odpovídá legislativním požadavkům na pitnou vodu. „Vodu kontrolujeme nejenom na úpravnách a vodojemech, ale i v průběhu celé dopravy pitné vody ke spotřebitelům, tedy i na kohoutku u spotřebitelů,“ ujišťuje PVK.

Při kontrole kvality pitné vody v domácnostech se musí každý zaměstnanec PVK prokázat platným průkazem, kde je uvedeno jeho jméno, funkce a název společnosti. Pokud má zákazník z jakéhokoli důvodu pochybnosti, může si na telefonním čísle 840 111 112 ověřit, zda se nejedná  o podvodníka. „Zaměstnanci provádějící odběry vzorků a nenabízí řešení na zlepšení kvality vody a ani nepřesvědčují odběratele vody k nákupu jakéhokoliv zařízení na úpravu vody,“ uvádí firma ve svém prohlášení.

Z pitné vody jsou odebírány vzorky

kohoutek3 PVK při kontrole pitné vody spolupracuje také s Hygienickou stanicí hl. města Prahy, popřípadě s hygienickými stanicemi středočeského kraje, pod které spadají úpravny vody Želivka a Káraný. Pravidelná kontrola kvality vody probíhá v souladu s požadavky vyhlášky ministerstva zdravotnictví.

Informace o kvalitě vody jsou pro spotřebitele zveřejňovány prostřednictvím webových stránek PVK, www.pvk.cz a v případě specifických dotazů na kvalitu vody je možné PVK kontaktovat prostřednictvím kontaktního centra, telefon: 840 111 112 nebo e-mailové schránky info@pvk.cz. V akreditované laboratoři PVK lze také provést analýzu vody ze studní.


Autor: Renata Rákosová
Další články
Nahoru