Dnes Čtvrtek - skorojasno 3°C
Zítra Pátek - prehanky-snih 7°C
Čtvrtek 21. 1. 2021
Svátek má Běla
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Vodu pro lidi bez domova dodávají Pražské vodovody a kanalizace
V rámci této charitativní akce PVK každý měsíc zdarma dodají lidem bez domova 200 litrů balené pitné vody. Foto: PVK

Vodu pro lidi bez domova dodávají Pražské vodovody a kanalizace

Pražské vodovody a kanalizace se rozhodly pomoci vyřešit neutěšenou situaci v tzv. osadě Hostivař a pravidelně dodávat do této lokality pitnou vodu v náhradním balení. V rámci této charitativní akce PVK každý měsíc zdarma dodají lidem bez domova 200 litrů balené pitné vody.

„Původní zamýšlené dodání vody z hydrantového nástavce nebo zřízení nové přípojky vody bohužel není možné, proto jsme přistoupili k tomuto náhradnímu, ale také levnějšímu a praktičtějšímu řešení,“ uvedl generální ředitel společnosti Petr Mrkos.

Projekt dodávek pitné vody v náhradním balení PVK zahájily v roce 2015 a k dnešnímu dni se do projektu zapojilo 20 městských částí. Cílem je doplnit náhradní zásobování pitnou vodou pro držitele průkazů TP, ZTP a ZTP/P donesením pitné vody do místa, které si zájemce zvolí. A to v době havárie vodovodní sítě na území hlavního města s předpokladem přerušení dodávky pitné vody v trvání delším než 5 hodin.

S distribucí pitné vody pomáhá smluvní partner, nejčastěji městská část Prahy. Doplňkový způsob dodávky pitné vody může být poskytován rovněž důležitým institucím, např. školám, školkám, zdravotnickým zařízením, domovům seniorů apod.

Více informací najdete na: https://www.pvk.cz/zakaznici/dodavky-pitne-vody-v-nahradnim-baleni/

 


Praha podporuje návrh na zrušení zastropování školkovného

18. ledna 2021 ve 14:39

Hlavní město už v loňském roce aktivně vyslovilo svůj nesouhlas s vládní novelou zákona o poskytování péče v dětských skupinách. Ty by již brzy mohly přijít o peníze z evropských fondů a novela Ministerstva práce a sociálních věcí ČR je chce transformovat na jesle. Provozovatelé by navíc touto...

Další články
Nahoru