dnes
Neděle - zatazeno
12°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
11°C
pozítří
Úterý - polojasno
8°C
Lifestyle / Zdraví

Vodou můžete šetřit v koupelně, kuchyni i na zahradě

Více než miliarda lidí na Zemi nemá přístup k nezávadné pitné vodě. U nás se spotřebuje za den průměrně 93 litrů vody na osobu, zatímco v nejchudších částech světa se lidé musí spokojit i s 10 litry na den.

Zodpovědným přístupem můžeme zachránit zásoby sladké vody a snížit tak také naše výdaje. Šetřit se dá v koupelně, kuchyni i na zahradě.

Slabě kapající kohoutek způsobí ztrátu 24 litrů/den, silně kapající pak dokonce 54 litrů/den. Pokud protéká toaleta, může to být denně 150 litrů až 2000 litrů.

Jestliže umýváte nádobí ručně dvakrát denně, spotřebujete asi 70 litrů. Naplníte-li myčku na její plnou kapacitu jedenkrát denně, spotřebujete přibližně 20 litrů vody.

Také u pračky využívejte její plnou kapacitu a při její koupi sledujte kromě spotřeby energie i spotřebu vody, ta se pohybuje kolem 40 litrů.

Máte-li zahradu, používejte na zavlažování dešťovou vodu zachycenou do sudů. Zahradu zalévejte ráno nebo večer, zabráníte tak vypařování vody.

Zdroj: Veolia

Více informací najdete zde.


Kdo nedýchá, nežije. Zdravotní přednáška v Praze 15

12. listopadu 2019 v 06:45

S dýcháním a dýchacím ústrojím seznámí zájemce Markéta Andršová a Tomáš Rysl. Přednáška se koná 14. listopadu v Praze 15, v Komunitním centru. Začíná ve 14 hodin.

Další články
Nahoru