dnes
Úterý - prehanky-dest
24°C
zítra
Středa - obcasny-dest
21°C
pozítří
Čtvrtek - skorojasno
24°C
Lifestyle / Zdraví / Cestování

Vodou můžete šetřit v koupelně, kuchyni i na zahradě

Více než miliarda lidí na Zemi nemá přístup k nezávadné pitné vodě. U nás se spotřebuje za den průměrně 93 litrů vody na osobu, zatímco v nejchudších částech světa se lidé musí spokojit i s 10 litry na den.

Zodpovědným přístupem můžeme zachránit zásoby sladké vody a snížit tak také naše výdaje. Šetřit se dá v koupelně, kuchyni i na zahradě.

Slabě kapající kohoutek způsobí ztrátu 24 litrů/den, silně kapající pak dokonce 54 litrů/den. Pokud protéká toaleta, může to být denně 150 litrů až 2000 litrů.

Jestliže umýváte nádobí ručně dvakrát denně, spotřebujete asi 70 litrů. Naplníte-li myčku na její plnou kapacitu jedenkrát denně, spotřebujete přibližně 20 litrů vody.

Také u pračky využívejte její plnou kapacitu a při její koupi sledujte kromě spotřeby energie i spotřebu vody, ta se pohybuje kolem 40 litrů.

Máte-li zahradu, používejte na zavlažování dešťovou vodu zachycenou do sudů. Zahradu zalévejte ráno nebo večer, zabráníte tak vypařování vody.

Zdroj: Veolia

Více informací najdete zde.


Nápojové plechovky, kelímky, krabice od pizzy. Odpadový průvodce do města i na cesty

5. srpna 2019 v 08:13

K letním měsícům neodmyslitelně patří dovolené a venkovní aktivity. Dlouhé letní večery přímo lákají k piknikům nebo objednávání jídla prostřednictvím rozvážkových společností. V domácnostech se tak nad rámec běžné produkce hromadí i specifické odpady jako například jídelní obaly, staré...

Babí léto v kurzech kreativní dílny Aladine

1. srpna 2019 ve 13:34

Opravdu si myslíte, že s nástupem září končí zábava a začínají jen samé povinnosti? Kdepak! Babí léto je plné inspirace a barev! Přijďte se o tom přesvědčit do kurzů kreativní dílny Aladine.

Další články
Nahoru