Dnes Neděle - jasno 16°C
Zítra Pondělí - prehanky-dest 18°C
Neděle 26. 6. 2022
Svátek má Adriana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Dětská Praha

Vodní kaskáda, hmyzí domeček nebo bylinková spirála. Ve Čtyřlístku byla dokončena úprava zahrady

V Mateřské škole Čtyřlístek v Praze 13 byla dokončena úprava zahrady a instalace nových herních prvků za téměř milion a půl korun. Zároveň se dokončuje výmalba místní kuchyně. Děti a personál tak přivítají nový školní rok na nové zahradě.

Mateřská škola se úspěšně zapojila do projektu Modernizace zařízení a vybavení pražských škol II v Operačním programu Praha – pól růstu ČR.

„Úprava zahrady se velmi vydařila a rozmanitost prvků pokrývá širokou škálu dovedností, které si děti od září budou moci zábavnou formou rozšiřovat. V rámci každoročních letních úprav probíhají v této mateřince prázdninové údržbové práce, a právě teď se dokončuje výmalba místní kuchyně,“ řekl starosta třinácté městské části David Vodrážka a dodal: „Na prázdninové měsíce naplánovala městská část Praha 13 ve svých školských zařízeních opravy a rekonstrukce za více než 6,5 milionu korun.“ 

ctyrlistek

„Jsem velmi ráda, že se podařilo zvelebit naši školní zahradu, aby se stala místem podnětného prostředí pro všestranný rozvoj dětí. Na zahradě vznikly nové prvky, které děti rozvíjí v oblasti environmentální, polytechnické a sociální, které podporují vzájemnou komunikaci a spolupráci. Zároveň v ní ale také děti získají některé základní znalosti z oblasti fyziky,“ uvedla ředitelka Mateřské školy Čtyřlístek Pavla Benešová.

ctyrlistek1

„Na zahradě mají děti k dispozici zajímavá zařízení, například podzemní telefon.  Nechybí ani vzdělávací panely, připravena je venkovní polytechnická učebna a vodní kaskáda. Velký hmyzí domeček, bylinková spirála a přírodní mlhoviště děti na začátku záři také jistě ocení. Pro milovníky hudby je v zahradě připravený tajuplný dendrofon,“ doplnila místostarostka Marcela Plesníková.
Autor: TZ, red

Praha 6 rozdělí dětem na tábory tři miliony

23. června 2022 v 08:34

Stejně jako v uplynulých letech, i letos před prázdninami spustila Praha 6 program Šestka táborová. Prostřednictvím portálu Aktivní město přispěje rodičům dětí na tábory, příměstské kempy, sportovní soustředění a další prázdninové volnočasové aktivity.

Dvojka srdcem pošle děti na tábor

23. června 2022 v 07:48

Další žádosti o příspěvky na dětské letní tábory, které byly podány do uzávěrky druhého kola 15. června, schválila na svém jednání správní rada nadačního fondu Dvojka srdcem.

V Praze 14 se bude malovat na chodník

20. června 2022 ve 13:38

Tradiční malování na chodníku se koná ve čtvrtek 30. června od 9 do 11:30 hodin před ZŠ Bratří Venclíků na Černém Mostě, u stanice metra Rajská zahrada. Pro všechny účastníky jsou připraveny barevné křídy a odměny.

Pohádka Na Dvorečku: Zvířátka a medvěd

19. června 2022 ve 21:06

Sedmnáctý ročník oblíbených Pohádek Na Dvorečku se koná tradičně v Obecním domě v Jandově ulici ve Vysočanech.

Den dětí z Ukrajiny

16. června 2022 v 08:23

Nadace Pražské děti ve spolupráci s radnicí Prahy 1 a Nadačním fondem Děti Ukrajiny zvou na Den dětí z Ukrajiny.

Na Palmovce vzniká nová pohádka pro děti

14. června 2022 ve 20:33

V Divadle pod Palmovkou bude mít v polovině června premiéru nová česko-ukrajinská pohádka Kouzelné sny pro děti od 5 do 9 let. Inscenace vzniká ve společné práci českých a ukrajinských umělců, kteří chtějí pohádkou vrátit dětem důvěru ve sny a kouzla. 

Pohádka Na Dvorečku v Praze 9

12. června 2022 v 11:00

Sedmnáctý ročník oblíbených Pohádek Na Dvorečku se koná tradičně v Obecním domě v Jandově ulici ve Vysočanech.

Praha 15: Audiokniha dětem zdarma

11. června 2022 v 08:14

Radnice připravila již druhou audioknihu pro děti.

Další články
Nahoru