Dnes Pátek - skorojasno 15°C
Zítra Sobota - prehanky-dest 15°C
Pátek 14. 5. 2021
Svátek má Bonifác
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Voda z prasklého vodovodu zaplavila ulice na Žižkově
Čtvrteční nehoda vody na Žižkově. Foto: P3

Voda z prasklého vodovodu zaplavila ulice na Žižkově

Na žižkovském Olšanském náměstí dnes večer praskl vodovodní řad a došlo k masivnímu úniku vody, která zaplavila Táboritskou a Prokopovu ulici.

Voda zaplavila i tramvajovou zastávku před hotelem Olšanka. Dopravu v lokalitě nehody odkláněli strážníci. Dodávka vody v místě nebyla přerušena. V Prokopově ulice se před hotelem propadl kus vozovky. Oprava by měla proběhnout v průběhu pátku.

„V okolí Olšanského náměstí může dojít ke snížení tlaku. Nicméně v okolí je omezena doprava, došlo ke škodám na vozovce, vyplavení velkého množství bahna a přinejmenším v jednom případě došlo k proniknutí vody do suterénních prostor,“ uvedl na svém facebookovém profilu starosta Prahy 3 Jiří Ptáček (TOP 09).

Kvůli havárii došlo v místě k omezení MHD. Pro linky 136 a 913 se dočasně ruší obousměrně zastávky Černínova, Rokycanova a Olšanské náměstí.

Pro linku 175 se ruší obousměrně zastávky Rokycanova a Olšanské nám. Zřizuje se zastávka Černínova.


Praha 5: Veřejné fórum Strategie 2030+

Včera ve 13:01

Strategický dokument, který detailně popisuje rozvoj městské části v šesti klíčových oblastech, se postupně představí veřejnosti a v červnu jej čeká schvalování na zastupitelstvu.

Praha 5 opět podpoří projekt Aktivní město. Rodiče dostanou příspěvek na akce pro děti

Včera ve 12:04

Celkem 1,2 milionu korun uvolní městská část Praha 5 rodičům, kteří se rozhodnout poslat dítě na tábor, sportovní soustředění či jinou vzdělávací aktivitu. Navazuje tak na loňský pilotní program podpory volnočasových aktivit dětí, který se setkal s pozitivním ohlasem...

Praha 4 zná výsledky ankety k možnostem revitalizace Tyršova vrchu a Bohdalce

12. května 2021 v 16:55

Anketa, které se zúčastnilo 344 respondentů ukázala, že oba vrchy slouží především jako místo procházek, venčení psů a kondičního běhu obyvatel okolí. Většina respondentů žije v blízkém okolí, žádný respondent nebydlí mimo Prahu 4 nebo Prahu 10.

S online mítinky počítá radnice Prahy 5 i do budoucna

12. května 2021 ve 12:33

Během březnového lockdownu uspořádala radnice Prahy 5 hned čtyři distanční setkání s občany. Překvapila nejen účast, ale také věcnost a celková úroveň jednání.

Další články
Nahoru