Dnes Pátek - zatazeno 17°C
Zítra Sobota - polojasno 16°C
Pátek 20. 5. 2022
Svátek má Zbyšek
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Voda z hašení požáru haly mohla kontaminovat Lítožnický rybník a Říčanský potok
Několik desítek kubíků znečištěné vody bude odčerpáno a převezeno k ekologické likvidaci. Foto: HZS Praha

Voda z hašení požáru haly mohla kontaminovat Lítožnický rybník a Říčanský potok

V Lítožnickém rybníce v Dubči a v Říčanském potoce byl včera vyhlášen zákaz koupání a rybolovu. Voda může být kontaminovaná po nedělním požáru skladovací haly v Uhříněvsi, informovali vpodvečer pražští hasiči.

„Voda by mohla být kontaminovaná voda z čističky odpadních vod po požáru haly. Na místě jsou chemici, spolupracujeme s policií,“ sdělil včera mluvčí hasičů Martin Kavka.

Hala pro skladování drogistického zboží v Bečovské ulici začala hořet v neděli odpoledne. Při požáru se částečně zřítila. Byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu.

Na místě byli také z preventivních důvodů záchranáři, ošetřit museli pouze jednoho vyčerpaného hasiče. Zraněn nebyl nikdo.

Postupně se hasičům dařilo dostávat požár pod kontrolu. Včera dopoledne byla na místě ještě jedna jednotka, která vyhledávala a dohašovala skrytá ohniska.

Vodu použitou při hašení, která měla zvýšené pH, hasiči nejprve nechávali odtéct kanalizací do nedaleké čističky odpadních vod. Ta ale nedokázala zpracovat všechnu kontaminovanou vodu, a i když hasiči s přečerpáváním přestali, část přetekla do Říčanského potoka. Na problém upozornil úhyn několika ryb.

Od dnešního poledne proto hasiči vodu použitou při hašení zadržují v laguně u haly, odkud ji odčerpává specializovaná firma. Ta zajistí její ekologickou likvidaci.


Autor: red

Letošním tématem zdravotnického kongresu je paliativní péče

18. května 2022 ve 12:41

Magistrát Prahy organizuje 2. ročník zdravotnického kongresu, tentokrát s názvem Metropolitní zdravotnický kongres paliativní péče 2022. Akce se uskuteční 2. června na Nové radnici na Mariánském náměstí, účastníci se však budou moci připojit i online.

Praha 4 opraví sportoviště u sokolovny v Podolí

18. května 2022 v 07:59

Praha 4 rozhodla o rekonstrukci povrchů sportoviště u sokolovny v Podolí. Součástí rekonstrukce je kompletní výměna umělého povrchu fotbalového hřiště o celkové rozloze 1 240 m2 za povrch nový.

Další články
Nahoru