dnes
Sobota - oblacno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
2°C
Víkendové tipy

Voda je život. Kampaň zaměřená na pitný režim v sobotu na Folimance

Kampaň Voda je život upozorňuje na dostatečný přísun tekutin, nejlépe čisté vody, během dne, zvláště v době vysokých letních teplot.

V souvislosti s ní se koná v sobotu 22. července v parku Folimanka v Praze 2 od 13 do 18 hodin akce zaměřená na téma vody – jejího významu pro člověka, koloběhu vody v přírodě nebo obsahu vody v tělech živočichů.

Akce bude mít komunitní charakter a bude jí provázet několik workshopů pro děti i pro dospělé, které budou interaktivní formou seznamovat návštěvníky s tématem vody jako takové.

Program:

13:00h Zahájení akce

13:15h Zahájení soutěže – úvodní slovo moderátora

14:00h Divadelní představení

15:30h Vystoupení bublináře Václava Strassera

16:00h Divadelní představení

17:00h Zábavný workshop bublináře Václava Strassera

18:00h Zakončení akce

V průběhu celého odpoledne budou probíhat zajímavé, vzdělávací a zábavné soutěže o ceny – všichni vyhrávají!

Pražské vodovody a kanalizace nabídnou vodu z vodního baru, připravena bude i cisterna s pitnou vodou a krychle, která názorně představuje spotřebu pitné vody. S koloběhem vody ve vodárenství se děti mohou seznámit formou puzzle.

V rámci akce bude zdarma zpřístupněn Kryt Folimanka, v současné době největší podzemní stavba na území městské části Praha 2. Rozloha krytu je 1332 m2 a ukrýt se v něm může 1260 osob. Kryt je udržovaný, osvětlený, vytápěný a v případě potřeby plně funkční.

Akce se koná pod záštitou starostky městské části Praha 2 Jany Černochové.

 


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru