dnes
Středa - skorojasno
22°C
zítra
Čtvrtek - skorojasno
26°C
pozítří
Pátek - obcasny-dest
26°C
Voda, energie a odpady pod společnou značkou Veolia
Generálním ředitelem skupiny je Philippe Guitard. Foto: Archiv

Voda, energie a odpady pod společnou značkou Veolia

Od 1. ledna 2015 je skupina Veolia v České republice řízena jednotně. Vznikla jednotná struktura řízení aktivit vodárenství, teplárenství a odpadového hospodářství pod společnou značkou Veolia.

Generálním ředitelem skupiny je Philippe Guitard, který je zároveň ředitelem skupiny pro střední a východní Evropu. Skupinu Veolia v České republice tvoří Veolia Voda a Dalkia Česká republika, která nově od ledna nese název Veolia Energie Česká republika.

Koncem července roku 2014 byla totiž uzavřena jednání mezi skupinami Veolia a EDF ohledně ukončení partnerské spolupráce. V rámci dohody k 25. červenci 2014 EDF získala veškeré aktivity skupiny Dalkia ve Francii a Veolia převzala operace Dalkie v zahraničí. V souvislosti s přechodem skupiny Dalkia v České republice pod vlajkovou loď Veolie došlo k jejímu přejmenování na Veolia Energie.

„Díky jednotnému řízení všech tří aktivit se v skupině více využije synergických efektů a dojde k vytvoření společných projektů, což povede k celkovému zvýšení efektivity celé skupiny Veolia," řekl generální ředitelem skupiny Philippe Guitard .

„Vzájemně propojené aktivity nám také umožní nabídnout ucelenější nabídku průmyslovým podnikům a plnit tak cíl Veolie: zvyšovat tržby z činností pro průmyslové podniky. Příkladem je např. naše spolupráce s ČEZ a dalšími průmyslovými podniky. Pokračovat bude činnost Vzdělávacího institutu v Podolské vodárně. Ten bude nově i pro zaměstnance ze Slovenské republiky," dodal Guitard. Ve Vzdělávacím institutu probíhá každoročně již deset let školení jak pro zaměstnance, tak pro jiné firmy.

Skupina Veolia v ČR patří mezi dvacítku největších firem v české ekonomice. Konsolidovaný obrat (neauditované výsledky) skupiny za rok 2014 je 984 186 000 Euro (přes 27 miliard korun). Počet zaměstnanců dosáhl 7 269.

Veolia Energie v ČR vyrábí a distribuuje teplo, chlad a elektrickou energii, zajišťuje dodávky průmyslových utilit – stlačeného vzduchu, dusíku atd. Zásobuje teplem 260 000 domácností a zaměstnává 2 238 pracovníků.

Veolia (Voda) je předním dodavatelem služeb na českém vodohospodářském trhu. Zhruba 3,7 mil. obyvatel zajišťuje výrobu a distribuci pitné vody a odvádění a čištění odpadních vod. Více než 1150 měst a obcí ČR jí svěřilo provoz vodohospodářské infrastruktury. Pro 27 průmyslových podniků zajišťuje Veolia provoz vodohospodářských zařízení. Zaměstnává 5 031 lidí.

Skupina Veolia zaujímá v celosvětovém měřítku vedoucí postavení v oblasti optimalizovaného řízení. S více než 187 tisíci zaměstnanci* na pěti kontinentech skupina navrhuje a realizuje řešení pro odvětví vodního, odpadového a energetického hospodářství, která přispívají k udržitelnému rozvoji měst i průmyslu. Prostřednictvím svých tří vzájemně se doplňujících činností se Veolia podílí na zpřístupňování zdrojů, zachovávání dostupných zdrojů a jejich obnově. V roce 2013 zásobovala skupina Veolia 94 milionů obyvatel pitnou vodou, 62 milionům obyvatel poskytovala kanalizační služby, vyrobila 54 milionů

MWh energie a zhodnotila 38 milionů tun odpadů. V roce 2013 činil konsolidovaný obrat společnosti Veolia Environnement (Paris Euronext: VIE) 23,4 miliard eur*. www.veolia.com

(*) Předběžné údaje za rok 2013 včetně Dalkie International (100 %) a po vyloučení Dalkie France. Bez tržeb společnosti Transdev, která je v současné době předmětem prodeje.

Nadační fond Veolia: Od roku 2015 budeme pomáhat společně 

V souvislosti se spojením jednotlivých divizí skupiny pod hlavičku Veolia ve všech zemích dochází k spojení existujících nadačních fondů na území České republiky. Začátkem roku 2015 se uskutečňuje fúze Nadačního fondu Dalkia a Nadačního fondu Veolia. První ze jmenovaných fondů zaniká, nástupnickým subjektem bude Nadační fond Veolia.

„Nadační fond bude v dalších letech pokračovat ve svých úspěšných projektech, jako jsou Voda pro Afriku, Cesta pstruha, Ukliďme svět nebo MiNiGRANTY VEOLIA,“ řekla Vendula Valentová, ředitelka nadačního fondu. „Pokračovat a rozšiřovat budeme projekt Nadačního fondu Dalkia, který pomáhá v boji s nezaměstnaností v nejvíce ohrožených regionech ČR – Moravskoslezském a Olomouckém kraji,“ dodala. Nově se chce fond více orientovat na Biodiverzitu v lokalitách, kde působí.

Nadační fond Veolia podporuje od roku 2003 sociální a environmentální projekty a veřejně prospěšné projekty s prvkem dobrovolnictví. Usiluje o šíření informací a osvěty u dětí a mládeže i široké veřejnosti na téma ochrany životního prostředí. Od svého založení rozdělil na dobré skutky na 60 mil. Kč.

Nadační fond Dalkia pomáhá od svého vzniku v roce 2000 v boji s nezaměstnaností v nejvíce ohrožených regionech ČR, Moravskoslezském a Olomouckém kraji. Nabízí odborné konzultace a finanční podporu na vznik nových dlouhodobých pracovních míst. Podporu získávají zejména soukromí živnostníci a malé podniky se zaměřením na tradiční výrobu a řemesla, ale objevují se i inovativní projekty. Pozornost a zvláštní podporu dostávají projekty zajišťující zaměstnání pro zdravotně postižené spoluobčany. Od svého založení podpořil NF Dalkia vznik 1884 nových pracovních míst (z toho 253 pro OZP) částkou přesahující 88 mil. korun.


Praha 11 prodloužila spolupráci se ScioŠkolou. Chce umožnit dětem co nejširší nabídku vzdělávání

Včera v 11:35

Nejméně do roku 2030 bude mít oblíbená ScioŠkola zajištěny v Praze 11 prostory pro své působení. Prodloužení podnájmu dala v minulých dnech zelenou Rada městské části.

Po nehodě v Praze 6 hořelo osobní auto

11. července 2019 v 07:45

Deset minut před koncem včerejšího dne zasahovala jednotka pražských hasičů u nehody osobního auta v ulici Horoměřická v Praze 6.

Další články
Nahoru