dnes
Sobota - zatazeno
8°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
4°C

„Vnuk královny Alžběty II. George Windsdorf“ naboural do sloupu a chtěl podřezávat hrdla

Strážníci z Prahy 10 spatřili v ulici U Slávie směrem do centra rychle jedoucí vozidlo, které ve vysoké rychlosti vyjelo mimo vozovku a nabouralo do sloupu stojícího u bočního vchodu do obchodního domu. Zde poškodilo vstupní dveře a zdemolovalo konstrukci na ukládání nákupních vozíků, dopravní značku a sloupek u kraje vozovky.

Hlídky městské policie se ihned vydaly k místu dopravní nehody a prostřednictvím radiostanice přivolaly i další záchranné složky. Na místě řidiče se nacházel muž, který byl při vědomí, ale v šoku. Měl oděrky na rukách a odřenou levou část hlavy.

Strážníci muži pomohli z vozidla vystoupit. Protože z auta vycházel kouř a bylo slyšet syčení, odvedli ho do bezpečné vzdálenosti, kde jej ošetřili. Místo nehody zabezpečili. Do příjezdu záchranné služby s ním neustále komunikovali a zajišťovali jeho základní životní funkce.

Po příjezdu zdravotníků začal dotyčný urážet hlídky strážníků. „Vy čur*ci, vy zm*di, všechny vás podříznu! Vy nevíte, kdo já jsem! Jsem vnuk královny Alžběty II., George Windsdorf! Všechny vás podříznu!“

Nato začal z kapes vyndávat věci osobního charakteru a házet je na chodník. Strážníci se muže zeptali, zda požil před jízdou alkohol či jinou návykovou látku. Muž odpověděl: „Jo, pil jsem a dost, vy zm*di!“

Orientační zkoušce se však odmítl podrobit. Hlídky muže pro důvodné podezření ze spáchání trestného činu pod vlivem návykové látky omezily na osobní svobodě. Při tom se však náhle rozpřáhnul a chtěl jednoho ze strážníků udeřit do obličeje.

Strážníci za pomoci hmatů a chvatů úderu zabránili. Protože agresivní muž odmítl ošetření, byl následně předán Policii ČR k dalšímu opatření.

Čtěte také: Kolik jsem jich vypil, už si nepamatuju

Jak se vám sedí v bílé hondě? Dobře, za dvě hodiny krádež dokončím

Za volantem amfetamin


Předvánoční pyžamková party v Baby Clubu Juklík

Včera v 18:08

Potřebujete v klidu zabalit vánoční dárky, dozdobit perníčky bez asistence malých pomocníků nebo si prostě jenom užít trochu klidu pro sebe? Pošlete svoje ratolesti od 15. do 16. prosince 2017 na Pyžamkovou party v Juklíku v Praze 5.

Vulgarity v tramvaji. Mladík pod vlivem alkoholu obtěžoval cestující

Včera ve 14:58

Z tramvaje až na záchytku se dostal mladý muž, který posilněn notnou dávkou alkoholu obtěžoval spolucestující hlasitým křikem a vulgárními nadávkami.

Pražští taxikáři se dnes sešli před ministerstvem dopravy

Včera ve 12:19

Několik pražských taxikářů se dnes sešlo před ministerstvem dopravy na Nábřeží Ludvíka Svobody. Protestovali proti fungování společnosti Uber. Zda budou v akcích pokračovat, zatím není jasné.

Festival Týden ukrajinského filmu od pondělí v kinech

Včera v 10:43

Ukrajinská kinematografie má v Praze vlastní festival. V pondělí 27. listopadu začne v kině Atlas Týden ukrajinského filmu, který nabídne hrané filmy i dokument natočené v posledních dvou letech i klenot filmových archivů. 

Tunelový komplex Blanka bude v noci v sobotu uzavřen

Včera v 09:22

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie tunelů bude probíhat úplná noční uzávěra Tunelového komplexu Blanka od soboty 25. listopadu od 23 hodin do neděle 26. listopadu do 5 hodin.

V neděli ráno bude uzavřen Zlíchovský tunel

Včera v 09:18

Z důvodu revize trafostanice bude probíhat úplné uzavření Zlíchovského tunelu v neděli 26. listopadu od 5 do 8 hodin.

Příští týden nepoteče voda v těchto ulicích

Včera v 08:57

Náhradní zásobování vodou bude zajištěno na základě požadavků odběratelů a dle dopravních a technických možností přistavením cisterny s pitnou vodou. Podrobné informace nepřetržitě podají zákaznické linky PVK na tel: 840 111 112 nebo 601 274 274.

Neděle: Zimní blešák ve fabrice

Včera v 07:04

Nové kousky do zimního šatníku můžete pořídit v neděli 26. listopadu od 12 do 17 hodin na blešáku. Přes padesát prodejců secondhandového zboží – oblečení, boty, módní doplňky, knihy, hračky, desky, nádobí bude v MeetFactory.

Muzikanti na cestě: Workshop a koncert pro děti

Včera v 06:56

Workshop Já muzikant vzbudí v mladém publiku radost z hraní na různé hudební nástroje, které jsou obvykle spojovány s klasickou hudbou, a seznámí děti s různými hudebními styly prostřednictvím jejich aktivní účasti.

Zábavné kurzy bruslení pro děti s Monkey´s

23. listopadu 2017 v 17:34

Jakmile začne mrznout a na venkovním hřišti na střeše pražského obchodního centra je připraven led, opět zde vypuknou úspěšné kurzy ledního bruslení pro děti, které pro děti od 4 let pořádá pohybové centrum Monkey´s Gym.

Radní Ropková představila plnění memoranda o podpoře inovativních projektů ve vzdělávání

23. listopadu 2017 v 17:27

V prostorách Kongresového centra Praha, kde se v těchto dnech koná 22. ročník tradiční přehlídky pražského školství Schola Pragensis, představila radní pro oblast školství a evropské fondy Irena Ropková plnění memoranda o digitálním vzdělávání mezi ministerstvem školství, hlavním městem a Czech...

Sobota: Změny tras a zastávek pro linky číslo 143, 149, 176 a 191

23. listopadu 2017 v 17:16

Z důvodu konání motoristických závodů na Strahově dochází v sobotu 25. listopadu přibližně do 8.30 do 16.00 hodin k dočasné změně trasy a zastávek pro autobusové linky číslo 143, 149, 176 a 191.  

Další krátké zprávy
Nahoru