Dnes Pondělí - zatazeno 10°C
Zítra Úterý - bourky 14°C
Pondělí 16. 5. 2022
Svátek má Přemysl
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Vnitroblok Halasova projde rekonstrukcí
Veřejnost měla možnost seznámit se s návrhy v expozici umístěné přímo ve vnitrobloku. Foto: Praha 4

Vnitroblok Halasova projde rekonstrukcí

Praha 4 spolu s místními obyvateli, spolkem Bieno a studenty České zemědělské univerzity připravuje v rámci pilotního projektu revitalizaci vnitrobloku mezi ulicemi Halasova, Matěchova, Na Strži a U strže. Studenti na základě dotazníkového šetření mezi obyvateli předložili k veřejné diskusi celkem 10 návrhů na kompletní obnovu tohoto velkorysého veřejného prostoru.

Veřejnost měla možnost seznámit se s návrhy v expozici umístěné přímo ve vnitrobloku. Na veřejném setkání na Nuselské radnici se k nim mohli lidé aktivně vyjádřit a hlasovat pro návrhy podle jejich preferencí.

Vítězný studentský návrh byl rozpracován do architektonické studie, která bude následně předobrazem pro projektovou dokumentaci.

Více informací včetně fotografií najdete na webu praha4.pincity.cz. Revitalizace vnitrobloku probíhá v participaci s občany podle principů místní Agendy 21.

halasova-vnitroblok-vizualizace

Vnitroblok Halasova dostal reálnou podobu. Foto: Praha 4


Autor: TZ, red

Střechy základních škol chce Praha 5 využít pro solární energii

14. května 2022 ve 12:25

Fotovoltaickou elektrárnu jako alternativní zdroj energie se pokusí využít městská část Praha 5. 

Praha 5 převezme soukromou mateřskou školu a zajistí kapacity pro 50 dětí

13. května 2022 v 19:14

Soukromá mateřinka Korálek na Smíchově ukončí provoz ke konci letošního června. Po nezbytných stavebně technických úpravách převezme objekt školky městská část a zřídí zde odloučené pracoviště MŠ Podbělohorská.

Kvůli osobním a finančním problémům chtěla skočit ze Štefánikova mostu

13. května 2022 ve 14:39

Ve středu v noci, krátce po třiadvacáté hodině, přijal operační důstojník na lince 158 oznámení o ženě, která stojí na Štefánikově mostě v Praze 1 za zábradlím a chce spáchat sebevraždu. Tuto informaci okamžitě předal všem hlídkám v terénu a jako první byli na místě policisté pohotovostní...

Chatbot vylepšuje komunikaci s uprchlíky z Ukrajiny

12. května 2022 v 18:58

Praha jako první v rámci Evropské unie zavedla komunikační nástroj, který má za cíl pomoci uprchlíkům z Ukrajiny řešit jejich životní situaci. 

Nové zahrádky pro děti i revitalizace vnitrobloků podpoří radnice Prahy 2

12. května 2022 v 10:15

Praha 2 poskytne finanční podporu pro oblast životního prostředí na rok 2022 a první čtvrtletí roku 2023. Podporu konkrétních devíti projektů schválili radní na svém jednání, dotace od radnice bude 250 tisíc korun.

Další články
Nahoru