Dnes Středa - skorojasno 15°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 11°C
Středa 21. 4. 2021
Svátek má Alexandra
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Vnitroblok Halasova projde rekonstrukcí
Veřejnost měla možnost seznámit se s návrhy v expozici umístěné přímo ve vnitrobloku. Foto: Praha 4

Vnitroblok Halasova projde rekonstrukcí

Praha 4 spolu s místními obyvateli, spolkem Bieno a studenty České zemědělské univerzity připravuje v rámci pilotního projektu revitalizaci vnitrobloku mezi ulicemi Halasova, Matěchova, Na Strži a U strže. Studenti na základě dotazníkového šetření mezi obyvateli předložili k veřejné diskusi celkem 10 návrhů na kompletní obnovu tohoto velkorysého veřejného prostoru.

Veřejnost měla možnost seznámit se s návrhy v expozici umístěné přímo ve vnitrobloku. Na veřejném setkání na Nuselské radnici se k nim mohli lidé aktivně vyjádřit a hlasovat pro návrhy podle jejich preferencí.

Vítězný studentský návrh byl rozpracován do architektonické studie, která bude následně předobrazem pro projektovou dokumentaci.

Více informací včetně fotografií najdete na webu praha4.pincity.cz. Revitalizace vnitrobloku probíhá v participaci s občany podle principů místní Agendy 21.

halasova-vnitroblok-vizualizace

Vnitroblok Halasova dostal reálnou podobu. Foto: Praha 4


Florenc 21. Mezinárodní soutěž, do které se může zapojit veřejnost

Dnes v 18:15

Okolí autobusového nádraží na Florenci projde v budoucnu zásadní proměnou. Na konci března vyhlásili většinoví majitelé pozemků, ČSAD Praha holding a Masaryk Station Development, společně s hlavním městem Prahou mezinárodní urbanistickou soutěž, která přinese návrh na možnou podobu lokality již...

Praha spustila webovou aplikaci s daty o veřejných zakázkách

Dnes v 18:10

Praha začátkem dubna udělala krok v oblasti průhlednějšího nakládání s veřejnými prostředky. Stala se prvním městem v Česku, které uživatelsky přívětivou a interaktivní formou zveřejňuje podrobné informace o zadávaných veřejných zakázek.

Praha žádá ministra Arenbergera o otevření dětských skupin

Včera ve 21:42

Jménem hlavního města Prahy byl včera ministru zdravotnictví Petrovi Arenbergerovi odeslán dopis s žádostí o co nejdřívější otevření dětských skupin. Současná situace, kdy jsou dětské skupiny uzavřeny, představuje podle vedení metropole významnou zátěž nejen pro děti, které opatřeními bránícími...

Praha 2 vyzvala magistrát, aby zajistil pořádek na stanovištích tříděného odpadu

Včera ve 20:25

Praha 2 se v těchto dnech obrátila na vedení hlavního města s žádostí, aby přijalo opatření, která zajistí pořádek na stanovištích tříděného odpadu a zamezí vytváření černých skládek okolo nich.

Provoz radnice Prahy 2 bez omezení

Včera v 10:53

Od úterý 20. dubna se Úřad městské části Praha 2 vrací do obvyklého provozu.

Další články
Nahoru