Dnes Pátek - zatazeno 15°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 15°C
Pátek 30. 9. 2022
Svátek má Jeroným
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Vnitroblok Halasova projde rekonstrukcí
Veřejnost měla možnost seznámit se s návrhy v expozici umístěné přímo ve vnitrobloku. Foto: Praha 4

Vnitroblok Halasova projde rekonstrukcí

Praha 4 spolu s místními obyvateli, spolkem Bieno a studenty České zemědělské univerzity připravuje v rámci pilotního projektu revitalizaci vnitrobloku mezi ulicemi Halasova, Matěchova, Na Strži a U strže. Studenti na základě dotazníkového šetření mezi obyvateli předložili k veřejné diskusi celkem 10 návrhů na kompletní obnovu tohoto velkorysého veřejného prostoru.

Veřejnost měla možnost seznámit se s návrhy v expozici umístěné přímo ve vnitrobloku. Na veřejném setkání na Nuselské radnici se k nim mohli lidé aktivně vyjádřit a hlasovat pro návrhy podle jejich preferencí.

Vítězný studentský návrh byl rozpracován do architektonické studie, která bude následně předobrazem pro projektovou dokumentaci.

Více informací včetně fotografií najdete na webu praha4.pincity.cz. Revitalizace vnitrobloku probíhá v participaci s občany podle principů místní Agendy 21.

halasova-vnitroblok-vizualizace

Vnitroblok Halasova dostal reálnou podobu. Foto: Praha 4


Autor: TZ, red

Hasiči vyprostili dvě osoby po nehodě na Jižní spojce

24. září 2022 v 16:50

Hasiči ze dvou stanic zasahovali v pátek 23. září od 12:01 hodin v Praze 10, na Jižní spojce v oblasti Záběhlic, u nehody kamionu a dodávky. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru