dnes
Pátek - oblacno
5°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
3°C
pozítří
Neděle - snih
2°C
Pražská kultura

Sklepáci, koncerty, seskok parašutisů do vody. Vltavské slavnosti propojí oba břehy

Města Klecany a Roztoky, které leží za severními hranicemi Prahy, již čtvrtým rokem pořádají bohatý kulturní festival pro veřejnost Slavnosti pravého a levého břehu Vltavy. Akce, kterou spolu s městy pořádá skupina místních umělců, nabídne v  sobotu 13. září návštěvníkům pestrou škálu hudebních i divadelních představení, nebudou chybět umělecké workshopy pro dospělé a pro děti.

„Napadlo mě, proč se nespojit s kamarády, starosty, umělci a neuspořádat festival na zelené louce u Vltavy," popsala stěžejní myšlenku události hlavní organizátorka Slavností Blanka Laurychová.

Zároveň tím vystihla uvolněnou atmosféru uplynulých ročníků. Na malebném břehu Vltavy měli v minulých ročnících obyvatelé Klecan a Roztok příležitost rozvíjet sousedské vztahy, potkat se s místními umělci, jakožto i náhodnými kolemjdoucími. Fakt, že festival dýchá rodinnou atmosférou, však neznamená, že bude nouze o velká jména z uměleckého světa.

Z nabídky si vybere každý

Letos se na festivalu představí například legendární herecké uskupení z Divadla Sklep, anglický folkový a bluesový hudebník žijící v Praze Justin Lavash, dříve undergroundová rocková skupina Garage & Tony Ducháček nebo držitelé ceny Anděl v kategorii Objev roku 2010 a indie folkoví Republic of Two.

Pořadatelé však dávají prostor také regionálním kapelám jako je třeba punk-rock'n'rollový Ráj Houbařů. Na festivalu také vystoupí stálice festivalu, Lakomé Barky z Klecan a Petr Nikl, kteří společně získali cenu Anděl za album Smrtihlav už v roce 2004.

Vezměte s sebou děti

Na své si přijdou i ti nejmenší. Odpoledne na pódiu proběhne workshop afrického tance, u stánků si budou moci děti nechat namalovat na obličej různé motivy a nebude chybět ani oblíbená cukrová vata.

Ti, kteří si přivstanou, na řece uvidí závod rychlých motorových člunů, a odpoledne se na obloze objeví desítky padáků. Stejně jako minulý rok se totiž v jeden okamžik snesou do vody parašutisti.

V celém areálu na levém i pravém břehu budou u stánků k dostání speciality z nedalekého okolí jako například Únětické pivo nebo Dolská medovina. Bohatý program skončí až po půlnoci vystoupením pražské country skupiny Holokrci.

Návštěvníci festivalu nebudou platit vstupné, pouze zaplatí za převoz z jednoho břehu na druhý poplatek ve výši 50 korun, za který dostanou pásku a budou tak moci využít přívoz vícekrát.

Program sobotních slavností

slavnosti-brehu-plakat-nahled

Více informací o akci je na: www.slavnostibrehu.cz.


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru