dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
10°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Vltava v Praze dosáhla stavu ohrožení, zítra se možná zastaví metro a dojde na evakuaci
Vltava se v Praze na některých místech vylila z břehů. Foto: autor

Vltava v Praze dosáhla stavu ohrožení, zítra se možná zastaví metro a dojde na evakuaci

Situace v Praze je velmi vážná, průtok Vltavy v hlavním městě už je přes 1 500 metrů krychlových vody za vteřinu, což je třetí stupeň povodňové aktivity – stav ohrožení. Vzhledem ke stávající situaci byl po poledni vyhlášen pro území metropole navíc stav nebezpečí. Mimo jiné dojde se vší pravděpodobností nejpozději v pondělí k omezení individuální automobilové i hromadné dopravy v Praze. Některými stanicemi metra již vlaky jen projíždí. 

„Upozorňuji proto všechny, kdo do Prahy dojíždějí, i Pražany, že na celém území města bude veškerá doprava, včetně veřejné hromadné dopravy, omezena, mohou být přerušeny i některé linky metra a pohyb po Praze bude velmi komplikovaný,“ uvedl první náměstek primátora pověřený výkonem kompetencí primátora Tomáš Hudeček.

„Vyzývám proto každého, kdo může cestu do Prahy i po městě odložit, aby to v pondělí udělal. Praha řeší komplikovanou povodňovou situaci a chci požádat o pochopení a pomoc každého. Za ni Vám děkuji. Tato opatření budou trvat až do odvolání,“ pokračoval.

„Možná budeme muset evakuovat jisté části Prahy. K rozhodnutí dojde v následujících hodinách,“ dodal.

„V součinnosti s krizovým štábem hl. m. Prahy celou situaci velmi pozorně sledujeme a spustili jsme krizové plány určené pro tuto situaci, které řídí náš vlastní krizový tým v centrálním dispečinku Na Bojišti. V tuto chvíli dochází pouze k okrajovému omezení dopravy, nicméně jsme připraveni v případě výrazného zvýšení hladiny Vltavy ke stavbě protipovodňových opatření u stanic metra a k případnému omezení dopravy v metru. O přijatých opatřeních budeme cestující v průběhu dne informovat,“ uvedl Milan Křístek, generální ředitel DPP.   

Některé stanice metra již byly uzavřeny a vlaky jimi jen projíždí. Týká se to stanic Staroměstská a Malostranská na trase A, stanic Florenc, Křižíkova, Invalidovna a Palmovka na trase B a stanic Florenc, Vltavská a Nádraží Holešovice na trase C.

Průběžně aktualizujeme. 


Autor: Lukáš Plecháček

Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Další články
Nahoru