dnes
Pátek - prehanky-dest
30°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
18°C
pozítří
Neděle - polojasno
20°C
Vltava v Praze dosáhla stavu ohrožení, zítra se možná zastaví metro a dojde na evakuaci
Vltava se v Praze na některých místech vylila z břehů. Foto: autor

Vltava v Praze dosáhla stavu ohrožení, zítra se možná zastaví metro a dojde na evakuaci

Situace v Praze je velmi vážná, průtok Vltavy v hlavním městě už je přes 1 500 metrů krychlových vody za vteřinu, což je třetí stupeň povodňové aktivity – stav ohrožení. Vzhledem ke stávající situaci byl po poledni vyhlášen pro území metropole navíc stav nebezpečí. Mimo jiné dojde se vší pravděpodobností nejpozději v pondělí k omezení individuální automobilové i hromadné dopravy v Praze. Některými stanicemi metra již vlaky jen projíždí. 

„Upozorňuji proto všechny, kdo do Prahy dojíždějí, i Pražany, že na celém území města bude veškerá doprava, včetně veřejné hromadné dopravy, omezena, mohou být přerušeny i některé linky metra a pohyb po Praze bude velmi komplikovaný,“ uvedl první náměstek primátora pověřený výkonem kompetencí primátora Tomáš Hudeček.

„Vyzývám proto každého, kdo může cestu do Prahy i po městě odložit, aby to v pondělí udělal. Praha řeší komplikovanou povodňovou situaci a chci požádat o pochopení a pomoc každého. Za ni Vám děkuji. Tato opatření budou trvat až do odvolání,“ pokračoval.

„Možná budeme muset evakuovat jisté části Prahy. K rozhodnutí dojde v následujících hodinách,“ dodal.

„V součinnosti s krizovým štábem hl. m. Prahy celou situaci velmi pozorně sledujeme a spustili jsme krizové plány určené pro tuto situaci, které řídí náš vlastní krizový tým v centrálním dispečinku Na Bojišti. V tuto chvíli dochází pouze k okrajovému omezení dopravy, nicméně jsme připraveni v případě výrazného zvýšení hladiny Vltavy ke stavbě protipovodňových opatření u stanic metra a k případnému omezení dopravy v metru. O přijatých opatřeních budeme cestující v průběhu dne informovat,“ uvedl Milan Křístek, generální ředitel DPP.   

Některé stanice metra již byly uzavřeny a vlaky jimi jen projíždí. Týká se to stanic Staroměstská a Malostranská na trase A, stanic Florenc, Křižíkova, Invalidovna a Palmovka na trase B a stanic Florenc, Vltavská a Nádraží Holešovice na trase C.

Průběžně aktualizujeme. 


Autor: Lukáš Plecháček

Napadený řidič tramvaje se ubránil tyčí k přehazování výhybek

Včera v 07:30

Na konečné stanici Divoká Šárka se dobýval muž násilím do tramvaje a kabiny řidiče. Když mu řidič vstup neumožnil, začal bušit pěstmi do přední části a do dveří, sprostě nadával a na opakované vysvětlování řidiče nereagoval.

Mladíci, kteří posprejovali Negrelliho viadukt, způsobili škodu za více než pět tisíc

7. července 2020 v 16:21

V pondělí krátce před jedenáctou hodinou v noci přijal operační důstojník oznámení, že u Rohanského nábřeží v Praze 8 sprejují osoby. Na místo jako první dorazili velitelé policie z pohotovostní motorizované jednotky. Při dojezdu na místo uviděli u viaduktu sprejovat dva mladíky, kteří před nimi...

Tabletky na erekci a metamfetamin muž důkladně schoval

5. července 2020 v 07:17

Ve středu pět minut po osmnácté hodině si policisté z pohotovostní motorizované jednotky povšimli v Záběhlické ulici v Praze 10 projíždějícího Mercedesu, který se rozhodli zastavit a zkontrolovat. Ve vozidle se nacházeli dva muži, kteří byli značně nervózní. Lustrací policisté zjistili, že oba...

Obraz z Lennonovy zdi odcizili dva muži, jeden z nich byl vybaven noži

4. července 2020 v 09:09

Lennonovu zeď zdobí obrazy hlásající svobodu a lásku více než 30 umělců z 5 zemí. Jeden z těchto obrazů se pokusili odcizit dva muži.

Agresivní opilec mlátil hlavou do automatu na jízdenky

3. července 2020 v 07:44

Vybaven několika předměty, které mohou sloužit jako zbraň, popíjel alkohol, obtěžoval a napadal kolemjdoucí. Nakonec vztáhl ruku i na strážníka.

Pro benzín do cizího auta

3. července 2020 v 07:40

Včera v ulici Pod Plynojemem u křoví pod autem ležel muž a pomocí hadice z něj odčerpával benzín do předem přichystaného kanystru. Osádka služebního vozidla strážníků si ho chvíli předtím všimla, jak se v křovinatém porostu schovává a v ruce drží kufr nebo...

Strážníci našli v bytě zraněnou ženu v bezvědomí

1. července 2020 v 19:04

Operační středisko městské policie přijalo včera večer signál použití nouzového tlačítka v Praze 10, ale zpětné volání bylo bez reakce. Vyslaná hlídka se dostala před byt volající, ale na zvonek ani bouchání nikdo nereagoval, ozýval se pouze štěkot psa.

Muž s více než 1,5 promile projel cyklostezkou

1. července 2020 v 07:55

Dalším z řidičů, kteří usedli o víkendu za volant pod vlivem alkoholu, byl i 61letý muž. Ten neváhal vjet se svým vozem ani na cyklostezku a ještě k tomu troubit na ostatní.

Lodi se zasekla kotva, strážníci se k ní potopili

1. července 2020 v 07:33

Neovladatelná loď z důvodu zaseknuté kotvy. Ponor strážníků z Poříčního útvaru v sobotu 27. června dopadl úspěšně a loď se bezpečně vrátila do svého kotviště.

Jeden neodolal nabídce alkoholu zdarma, druhý skončil v péči záchranářů

30. června 2020 v 19:42

Do parku v Kuttelwascherově ulici v Praze 14 jela v neděli večer hlídka prověřit oznámení o muži, který popíjí alkohol a nabízí ho mladistvým. Hlídka na místě skutečně objevila dospělého muže pod vlivem alkoholu a dva mladíky, kolem nich leželo několik lahví od tvrdého alkoholu...

Samozvaný dendrolog polámal stromy. Dělal to prý z jednoho důvodu, ten byl ale zcela nesmyslný

30. června 2020 ve 12:43

Patnáct větví ze sedmi stromů padlo za oběť řádění opilce na Praze 7. Strážníkům se pak vandal sám k činu přiznal. Jeho řádění byli přítomni také svědci, kteří se na strážníky obrátili.

Další články
Nahoru