Dnes Neděle - jasno 31°C
Zítra Pondělí - bourky 24°C
Neděle 21. 7. 2024
Svátek má Vítězslav
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Vltava v Praze dosáhne na první povodňový stupeň, zavírají se vrata na Čertovce
Preventivně město uzavírá vrata na Čertovce. Foto: Magistrát hl. m. Prahy

Vltava v Praze dosáhne na první povodňový stupeň, zavírají se vrata na Čertovce

Vltava v Praze dnes dosáhne po vydatných deštích podle Povodí Vltavy na první stupeň povodňové aktivity, začínají se proto uzavírat protipovodňová vrata na Čertovce a část náplavek. Uzavřena bude i část cyklostezky na Zbraslavi a přerušen provoz přívozů. Vyplynulo to z informací Povodí Vltavy a sdělení mluvčího magistrátu Víta Hofmana.

 

V pondělí ráno se kvůli vývoji počasí znovu sešel Povodňový orgán hlavního města Prahy. Počasí se vyvíjí nevyzpytatelně a do Vltavské kaskády, zejména do Orlíka, přitéká velké množství vody. „Proto je nutné preventivně zvýšit odtok z přehrad. Tím dojde ke zvýšení hladiny Vltavy v Praze, která překročí první stupeň povodňové aktivity, a bude nutné preventivně uzavřít vrata na Čertovce, část náplavek i cyklostezku na Zbraslavi,“ sdělil Hofman.

Kvůli zvýšenému odtoku z Vltavské kaskády se na limnigrafu v Chuchli očekává průtok, který přesáhne 450 metrů krychlových, což znamená dosažení prvního stupně povodňově aktivity. Povodí Vltavy proto preventivně uzavírá protipovodňová vrata na Čertovce.

„S okamžitou platností se také uzavřela část náplavek na Hořejším nábřeží mezi Palackého mostem a Jiráskovým mostem a jižní část Rašínova nábřeží. Uzavřela se také cyklostezka mezi mostem Závodu míru na Zbraslavi a Vraným nad Vltavou. Přerušen je v Praze také provoz přívozů,“ popsal Hofman. 

Uživatelům Vltavy a jejího okolí hlavní město doporučuje obezřetnost a sledovat situaci i hladinu řeky. Praha doporučuje, aby lidé neparkovali vozidla na náplavkách, neboť by při zhoršení situace musela být tato vozidla urychleně vyparkována.

„Aktuálně je vývoj počasí nevyzpytatelný a těžko předvídatelný a tato vozidla by pak mohla bránit rychlému přijímání dalších opatření,“ vysvětlil mluvčí.

„Všechna přijatá opatření jsou preventivní kvůli včasné ochraně obyvatel a turistů v metropoli. Hlavní město bude vývoj počasí i hladiny řek nadále sledovat a v případě potřeby přijme další opatření,“ dodal.

 


Autor: Jan Puci

O příspěvek na doučování byl zájem, požádalo o něj přes 300 dětí

Včera v 07:38

Radnice Prahy 6 na jaře rozhodla o pomoci rodičům deváťáků s přípravou na přijímací zkoušky na střední školy a nabídla jim příspěvek dva tisíce korun na přípravné kurzy, zkoušky nanečisto, přípravu na talentovky a podobně. Městská část na tento program vyčlenila ve svém rozpočtu jeden...

Další články
Nahoru