dnes
Sobota - zatazeno
2°C
zítra
Neděle - oblacno
3°C
pozítří
Pondělí - polojasno
3°C
Vltava se změní na benátský kanál Canal Grande, na řeku vás vezme gondola z 19. století!
Jen vy, historická gondola a gondoliér. Foto: archiv

Vltava se změní na benátský kanál Canal Grande, na řeku vás vezme gondola z 19. století!

Společnost Pražské Benátky, která provozuje vyhlídkové plavby historickým centrem Prahy, připravila na den sv. Valentýna speciální akci pro všechny zamilované páry. Po celý den bude v Juditině přístavu u slavného Karlova mostu kotvit pravá benátská gondola Eleanora, na níž mohou milenci prožít romantické chvíle přesně jako v malebných zákoutích města na laguně.

Eleanora bude připravena pro první zájemce od jedenácté hodiny ranní až do sedmé hodiny večerní. Za dvacetiminutovou plavbu zájemci zaplatí zvýhodněnou cenu 880 korun. V ceně je zahrnuta růže pro dámy, sklenička italského šumivého vína a také vstupné do Muzea Karlova mostu. Gondola je určena jen pro dvě osoby a gondoliéra, takže romantické chvíle budou patřit pouze milencům.

gondola-valentyn-1-nahled „Eleanora je pýchou naší lodní flotily. Byla postavena v Benátkách v roce 1858 a její zdobení je unikátní. Na zádi je možné obdivovat tzv. Ferro neboli železo, jehož tvar není nahodilý. Svým zpracováním připomíná Canal Grande, který protéká benátskými čtvrtěmi San Polo, Cannaregio, San Marco, Castello, Dorsoduro a Santa Croce, které jsou na železu znázorněny obdélníkovými výběžky,“ popisuje jedinou benátskou gondolu v Praze Lucie Turnerová ze společnosti Pražské Benátky.

Na gondole Eleanoře se již v Praze svezla řada významných osobností jako například kardinál Dominik Duka, zpěvačka Lucie Bílá, houslový virtuóz Václav Hudeček, česká miss world Taťána Kuchařová a další.

gondola-valentyn-3-nahled Zájemci již nyní mohou rezervovat přesnou hodinu vyplutí na stránkách společnosti. V rámci „valentýnské“ akce se mohou návštěvníci svézt také na patentních člunech Vodouch za cenu 580 korun pro jeden pár. Tato plavba potrvá standardních tři čtvrtě hodiny, v ceně je však opět zahrnuta sklenička sektu, růže pro dámu a vstup do Muzea Karlova mostu zdarma. Kapacita lodi je 30 osob.

Podrobnosti o plavách jsou www.prazskebenatky.cz.


Blíží se přijetí legislativní úpravy „sdíleného“ ubytování, magistrátní skupina se tím zabývá dva roky

15. února 2018 v 08:09

Pracovní skupina hl. m. Prahy v čele s radním Janem Wolfem, která se zabývá negativy spojenými s takzvaným „sdíleným“ ubytováním, již dva roky jedná s Ministerstvem financí ČR a Ministerstvem pro místní rozvoj ČR.   

Další články
Nahoru