dnes
Úterý - jasno
23°C
zítra
Středa - prehanky-dest
21°C
pozítří
Čtvrtek - skorojasno
23°C
Vltava se změní na benátský kanál Canal Grande, na řeku vás vezme gondola z 19. století!
Jen vy, historická gondola a gondoliér. Foto: archiv

Vltava se změní na benátský kanál Canal Grande, na řeku vás vezme gondola z 19. století!

Společnost Pražské Benátky, která provozuje vyhlídkové plavby historickým centrem Prahy, připravila na den sv. Valentýna speciální akci pro všechny zamilované páry. Po celý den bude v Juditině přístavu u slavného Karlova mostu kotvit pravá benátská gondola Eleanora, na níž mohou milenci prožít romantické chvíle přesně jako v malebných zákoutích města na laguně.

Eleanora bude připravena pro první zájemce od jedenácté hodiny ranní až do sedmé hodiny večerní. Za dvacetiminutovou plavbu zájemci zaplatí zvýhodněnou cenu 880 korun. V ceně je zahrnuta růže pro dámy, sklenička italského šumivého vína a také vstupné do Muzea Karlova mostu. Gondola je určena jen pro dvě osoby a gondoliéra, takže romantické chvíle budou patřit pouze milencům.

gondola-valentyn-1-nahled „Eleanora je pýchou naší lodní flotily. Byla postavena v Benátkách v roce 1858 a její zdobení je unikátní. Na zádi je možné obdivovat tzv. Ferro neboli železo, jehož tvar není nahodilý. Svým zpracováním připomíná Canal Grande, který protéká benátskými čtvrtěmi San Polo, Cannaregio, San Marco, Castello, Dorsoduro a Santa Croce, které jsou na železu znázorněny obdélníkovými výběžky,“ popisuje jedinou benátskou gondolu v Praze Lucie Turnerová ze společnosti Pražské Benátky.

Na gondole Eleanoře se již v Praze svezla řada významných osobností jako například kardinál Dominik Duka, zpěvačka Lucie Bílá, houslový virtuóz Václav Hudeček, česká miss world Taťána Kuchařová a další.

gondola-valentyn-3-nahled Zájemci již nyní mohou rezervovat přesnou hodinu vyplutí na stránkách společnosti. V rámci „valentýnské“ akce se mohou návštěvníci svézt také na patentních člunech Vodouch za cenu 580 korun pro jeden pár. Tato plavba potrvá standardních tři čtvrtě hodiny, v ceně je však opět zahrnuta sklenička sektu, růže pro dámu a vstup do Muzea Karlova mostu zdarma. Kapacita lodi je 30 osob.

Podrobnosti o plavách jsou www.prazskebenatky.cz.


Konference: Naše evropské dědictví a budoucnost Evropy

Dnes v 07:52

Starosta Praha 5 Pavel Richter ve spolupráci s Evropským Institutem Renaissance z.ú. a Unií evropských federalistů při příležitosti oslavy Dne Evropy – Schumannova dne zve ve čtvrtek 24. května v 17:30 do sálu Zastupitelstva MČ Praha 5, Štefánikova 13, 15, na konferenci a následnou diskuzi na...

Praha 11: Představte váš projekt sousedům a získejte podporu

Dnes v 07:22

Radnice se ptala svých občanů: Chcete v Praze 11 odpočinkové zóny, podzemní kontejnery, pingpongové stoly nebo třeba nové dětské hřiště?

Praha 5: Motolské údolí - veřejná prezentace projektu

Dnes v 07:01

Prezentaci projektu Motolské údolí (Plzeňská-Vrchlického) představí dnes v 18 hodin architekti studia A69 – Architekti s.r.o v zasedací síni ZMČ, Štefánikova 13–15, Praha 5.

Město podpořilo další ročník bezpečnostního projektu pro mateřské školy a setkání učňů Machři roku

20. května 2018 v 08:55

Pražští zastupitelé na dnešním zasedání schválili poskytnutí účelových dotací na realizaci osvědčených a úspěšných projektů v oblasti školství. Z městského rozpočtu podpořili 1,5 milionem korun projekt bezpečnostní průpravy dětí na předcházení úrazům a dalším negativním jevům u dětí a půl milionem...

Zastupitelstvo podpořilo Asociaci občanských poraden

20. května 2018 v 08:18

Asociace občanských poraden (AOP) obdrží od hlavního města finanční podporu ve výši 1,8 milionu korun. Na čtvrtečním zasedání o tom na návrh radního pro oblast sociálních věcí Daniela Hodka rozhodlo Zastupitelstvo hlavního města Prahy. 

Další články
Nahoru