dnes
Úterý - obcasny-dest
13°C
zítra
Středa - obcasny-dest
14°C
pozítří
Čtvrtek - prehanky-dest
14°C
Vltava se změní na benátský kanál Canal Grande, na řeku vás vezme gondola z 19. století!
Jen vy, historická gondola a gondoliér. Foto: archiv

Vltava se změní na benátský kanál Canal Grande, na řeku vás vezme gondola z 19. století!

Společnost Pražské Benátky, která provozuje vyhlídkové plavby historickým centrem Prahy, připravila na den sv. Valentýna speciální akci pro všechny zamilované páry. Po celý den bude v Juditině přístavu u slavného Karlova mostu kotvit pravá benátská gondola Eleanora, na níž mohou milenci prožít romantické chvíle přesně jako v malebných zákoutích města na laguně.

Eleanora bude připravena pro první zájemce od jedenácté hodiny ranní až do sedmé hodiny večerní. Za dvacetiminutovou plavbu zájemci zaplatí zvýhodněnou cenu 880 korun. V ceně je zahrnuta růže pro dámy, sklenička italského šumivého vína a také vstupné do Muzea Karlova mostu. Gondola je určena jen pro dvě osoby a gondoliéra, takže romantické chvíle budou patřit pouze milencům.

gondola-valentyn-1-nahled „Eleanora je pýchou naší lodní flotily. Byla postavena v Benátkách v roce 1858 a její zdobení je unikátní. Na zádi je možné obdivovat tzv. Ferro neboli železo, jehož tvar není nahodilý. Svým zpracováním připomíná Canal Grande, který protéká benátskými čtvrtěmi San Polo, Cannaregio, San Marco, Castello, Dorsoduro a Santa Croce, které jsou na železu znázorněny obdélníkovými výběžky,“ popisuje jedinou benátskou gondolu v Praze Lucie Turnerová ze společnosti Pražské Benátky.

Na gondole Eleanoře se již v Praze svezla řada významných osobností jako například kardinál Dominik Duka, zpěvačka Lucie Bílá, houslový virtuóz Václav Hudeček, česká miss world Taťána Kuchařová a další.

gondola-valentyn-3-nahled Zájemci již nyní mohou rezervovat přesnou hodinu vyplutí na stránkách společnosti. V rámci „valentýnské“ akce se mohou návštěvníci svézt také na patentních člunech Vodouch za cenu 580 korun pro jeden pár. Tato plavba potrvá standardních tři čtvrtě hodiny, v ceně je však opět zahrnuta sklenička sektu, růže pro dámu a vstup do Muzea Karlova mostu zdarma. Kapacita lodi je 30 osob.

Podrobnosti o plavách jsou www.prazskebenatky.cz.


Praha vyhlašuje granty pro oblast životního prostředí na rok 2019

Dnes ve 14:56

Vyhlášení grantového programu na podporu projektů ke zlepšení stavu životního prostředí hl. m. Prahy pro rok 2019 dnes schválila Rada hlavního města Prahy. Předpokládaná částka vyčleněná pro rok 2019 z rozpočtu hlavního města činí 45 milionů korun.

Praha 5: Koncert k výročí 100 let od vzniku Československa zdarma

Včera v 11:09

Radnice páté městské části zve na Koncert k výročí 100 let od vzniku Československa v pondělí 29. října od 19:30 hodin v kostele sv. Václava na náměstí 14. října, Praha 5.

Po stopách osmiček. Praha 3 zve na listopadové akce

Včera v 09:54

I v listopadu si připomíná Praha 3 osmičkové roky. Tentokrát se budou akce týkat zejména výročí 100 let od konce první světové války.

Praha 2: Třetí vycházka zdarma se spisovatelem Markem Tomanem

Včera v 09:12

Autor románu Neptunova jeskyně Marek Toman připravil pro nadšence historie Královských Vinohrad komentované procházky.

Operní diva, překladatel Shakespeara a dětský hematolog se sešli v projektu Kořeny osobností

20. října 2018 v 07:02

Operní pěvkyně a herečka Soňa Červená, profesor anglické literatury a překladatel Martin Hilský a zakladatel československé dětské hematologie prof. MUDr. Otto Hrodek, DrSc., rozšířili řady významných Čechů zapojených do projektu Kořeny osobností, který spojuje přední české a světové osobnosti se...

Děti se zúčastnily rozloučení Radka Štěpánka s kariérou. Osm z nich si s ním zahrálo

19. října 2018 v 19:26

Jedna z největších legend českého tenisu, Radek Štěpánek, se 18. října rozloučil s aktivní tenisovou kariérou při velkolepé akci v pražské O2 aréně. Hlavní město tuto akci podpořilo a umožnilo navíc sto čtyřiceti dětem ze škol a dětského domova zřizovaných Prahou se jí zúčastnit. Osm z nich, právě...

Další články
Nahoru