dnes
Středa - jasno
26°C
zítra
Čtvrtek - jasno
30°C
pozítří
Pátek - jasno
30°C
Vltava se změní na benátský kanál Canal Grande, na řeku vás vezme gondola z 19. století!
Jen vy, historická gondola a gondoliér. Foto: archiv

Vltava se změní na benátský kanál Canal Grande, na řeku vás vezme gondola z 19. století!

Společnost Pražské Benátky, která provozuje vyhlídkové plavby historickým centrem Prahy, připravila na den sv. Valentýna speciální akci pro všechny zamilované páry. Po celý den bude v Juditině přístavu u slavného Karlova mostu kotvit pravá benátská gondola Eleanora, na níž mohou milenci prožít romantické chvíle přesně jako v malebných zákoutích města na laguně.

Eleanora bude připravena pro první zájemce od jedenácté hodiny ranní až do sedmé hodiny večerní. Za dvacetiminutovou plavbu zájemci zaplatí zvýhodněnou cenu 880 korun. V ceně je zahrnuta růže pro dámy, sklenička italského šumivého vína a také vstupné do Muzea Karlova mostu. Gondola je určena jen pro dvě osoby a gondoliéra, takže romantické chvíle budou patřit pouze milencům.

gondola-valentyn-1-nahled „Eleanora je pýchou naší lodní flotily. Byla postavena v Benátkách v roce 1858 a její zdobení je unikátní. Na zádi je možné obdivovat tzv. Ferro neboli železo, jehož tvar není nahodilý. Svým zpracováním připomíná Canal Grande, který protéká benátskými čtvrtěmi San Polo, Cannaregio, San Marco, Castello, Dorsoduro a Santa Croce, které jsou na železu znázorněny obdélníkovými výběžky,“ popisuje jedinou benátskou gondolu v Praze Lucie Turnerová ze společnosti Pražské Benátky.

Na gondole Eleanoře se již v Praze svezla řada významných osobností jako například kardinál Dominik Duka, zpěvačka Lucie Bílá, houslový virtuóz Václav Hudeček, česká miss world Taťána Kuchařová a další.

gondola-valentyn-3-nahled Zájemci již nyní mohou rezervovat přesnou hodinu vyplutí na stránkách společnosti. V rámci „valentýnské“ akce se mohou návštěvníci svézt také na patentních člunech Vodouch za cenu 580 korun pro jeden pár. Tato plavba potrvá standardních tři čtvrtě hodiny, v ceně je však opět zahrnuta sklenička sektu, růže pro dámu a vstup do Muzea Karlova mostu zdarma. Kapacita lodi je 30 osob.

Podrobnosti o plavách jsou www.prazskebenatky.cz.


Praha plánuje efektivní a ekologické zásobování provozoven v Pražské památkové rezervaci

Dnes v 15:20

Ulevit přeplněnému centru a zlepšit stav ovzduší chce Magistrát hl. m. Prahy pomocí v Česku ojedinělého inovativního projektu sdíleného konsolidačního centra, ze kterého by bylo zboží do provozoven efektivně distribuováno elektromobily. Pilotní projekt počítá se zapojením minimálně...

Psí den na náměstí Míru: Sporty, soutěže, nabídka pejsků

Dnes v 08:44

Na středu 5. září připravila radnice druhé městské části Psí den. Na náměstí Míru se od 16 do 19 hodin pobavíte, setkáte se zajímavými hosty a dozvíte se spoustu užitečných informací.

Šest tlapek. Psí den s Prahou 6

Dnes v 07:56

Na akci konané pod záštitou starosty šesté městské části Ondřeje Koláře se můžete těšit na ukázky výcviku, agility, veterináře nebo psí módní přehlídku.

První zářijový víkend Kampa opět ožije tradičními hrnčířskými trhy

13. srpna 2018 ve 14:05

Ve dnech 1. – 2. září od 10 do 19 hodin zaplní Kampu stánky s keramikou renomovaných řemeslníků, nebude chybět oblíbená kavárna s hudebním doprovodem, letos pod názvem Cyklo Handy kavárna. Catering tradičně zajišťuje sociální podnik Café Therapy s vyhlášenými domácími dobrotami. Doprovodný program...

Další články
Nahoru