dnes
Pátek - polojasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - polojasno
3°C
Víkendové tipy

Vltava a Podskalí z archivu spolku Vltavan. Výstava prodloužena

Muzeum hlavního města Prahy ve spolupráci se spolkem Vltavan v Praze prodlužuje výstavu Vltava a Podskalí z archivu spolku Vltava, která se nachází v Podskalské celnici na Výtoni, do 26. dubna. 

Výstava nabízí návštěvníkovi možnost seznámit se s téměř třemi desítkami obrazů, fotografiemi i předměty spojenými se životem spolku a jeho členů, které Vltavan získal za téměř půldruhého století svého trvání.

Vystaven je i cyklus olejomaleb od Jindřicha Stehlíka s tématem Vltavy, impozantní osm metrů široké akvarelové dílo od Jaroslava Daňka zobrazující zaniklé Podskalí a také názorný model voru od spolku Vltavan v Purkarci, který ukazuje způsob přepravy dřeva z jižních Čech do Prahy.

Instalace v historické budově Podskalské celnice také představuje unikátní renesanční budovu se srubovým patrem, neboť tato stavba ze 16. století je jednou z posledních připomínek starého Podskalí, dnes zcela přeměněné pražské čtvrti na břehu Vltavy.

V rámci Mezinárodního dne muzeí 17. května od 10 do 18 hodin a Pražské muzejní noci 13. června od 19 do 01 hodin bude do Podskalské celnice vstup zdarma.

Rašínovo nábřeží 412, Praha 2.


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru