Dnes Pátek - prehanky-dest 17°C
Zítra Sobota - polojasno 18°C
Pátek 21. 6. 2024
Svátek má Alois
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Vltava a další toky se vracejí do normálu

Dnes ráno klesla hladina Vltavy pod úroveň prvního stupně povodňové aktivity a Vltava i další toky se postupně vracejí k normálu. Současně s tím tak pominula i výstraha Českého hydrometeorologického ústavu na povodňovou bdělost. Povodňová komise proto dnes rozhodla o otevření vrat na Čertovce a obnově provozu přívozů.

„Zlepšení protipovodňové situace je pro Prahu dobrou zprávou, život v okolí Vltavy se může vrátit do normálních kolejí. Za důležité také považuji, že se prokázalo, že je systém protipovodňové ochrany dobře připraven,“ uvedl primátor hl. m. Prahy Bohuslav Svoboda.

I přes aktuální srážky, které netvoří významné přírůstky, klesají hladiny nejen Vltavy, ale také Berounky a Sázavy, které jsou pro povodňovou situaci v Praze rozhodujícími vodními toky. Řeky sice snižují svou hladinu a vracejí se postupně do normálu, povodňový orgán hlavního města Prahy však upozorňuje, že stále trvá jejich zvýšený průtok. Všechny subjekty na vodních tocích, jako jsou například půjčovny loděk a šlapadel, stavby na řece nebo přívozy, by proto měly postupovat v souladu s povodňovými plány a svými provozními řády a dbát zvýšené opatrnosti.

První stupeň povodňové aktivity v Praze nastal v neděli 16. dubna, kdy došlo k uzavření vrat na Čertovce, uzavření náplavek a přerušení provozu přívozů. Ve čtvrtek 16. dubna pak s ohledem na pozitivní vývoj počasí povodňová komise rozhodla o otevření náplavek, zbylá protipovodňová opatření však zůstala až do dnešního dne v platnosti.
Autor: Cen

V Praze se konalo mezinárodní setkání partnerů projektu Interreg Europe Repower Industries

Dnes v 17:20

V Praze se uskutečnilo úvodní setkání projektu Interreg Europe Repower Industries pod záštitou ČVUT UCEEB jako vedoucího partnera projektu, který má za cíl v průběhu čtyř let zlepšit podmínky pro podporu energetické nezávislosti, účinnosti a udržitelnosti v průmyslu. Setkání se zúčastnili...

Na Vyšehradě našli mrtvého muže

19. června 2024 ve 23:34

K tragédii došlo v úterý dopoledne na Vyšehradě. Z vyhlídky nad Rašínovým nábřežím asi skočil mladý muž. Na policii se hodinu před polednem obrátil svědek, který našel dopis na rozloučenou. V nepřístupném terénu na stráni pod vyhlídkou policisté našli bezvládné tělo muže. Okamžitě začali...

Červnové zasedání zastupitelstva Prahy 6

19. června 2024 v 17:01

Třinácté jednání zastupitelstva šesté městské časti proběhne v pondělí 24. června od 10 hodin v zasedací místnosti v 6. patře Úřadu městské části Prahy 6.

Další články
Nahoru