Dnes Čtvrtek - jasno 12°C
Zítra Pátek - skorojasno 12°C
Čtvrtek 28. 9. 2023
Svátek má Václav, státní svátek
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Zpravodajství

Vltava a další toky se vracejí do normálu

Dnes ráno klesla hladina Vltavy pod úroveň prvního stupně povodňové aktivity a Vltava i další toky se postupně vracejí k normálu. Současně s tím tak pominula i výstraha Českého hydrometeorologického ústavu na povodňovou bdělost. Povodňová komise proto dnes rozhodla o otevření vrat na Čertovce a obnově provozu přívozů.

„Zlepšení protipovodňové situace je pro Prahu dobrou zprávou, život v okolí Vltavy se může vrátit do normálních kolejí. Za důležité také považuji, že se prokázalo, že je systém protipovodňové ochrany dobře připraven,“ uvedl primátor hl. m. Prahy Bohuslav Svoboda.

I přes aktuální srážky, které netvoří významné přírůstky, klesají hladiny nejen Vltavy, ale také Berounky a Sázavy, které jsou pro povodňovou situaci v Praze rozhodujícími vodními toky. Řeky sice snižují svou hladinu a vracejí se postupně do normálu, povodňový orgán hlavního města Prahy však upozorňuje, že stále trvá jejich zvýšený průtok. Všechny subjekty na vodních tocích, jako jsou například půjčovny loděk a šlapadel, stavby na řece nebo přívozy, by proto měly postupovat v souladu s povodňovými plány a svými provozními řády a dbát zvýšené opatrnosti.

První stupeň povodňové aktivity v Praze nastal v neděli 16. dubna, kdy došlo k uzavření vrat na Čertovce, uzavření náplavek a přerušení provozu přívozů. Ve čtvrtek 16. dubna pak s ohledem na pozitivní vývoj počasí povodňová komise rozhodla o otevření náplavek, zbylá protipovodňová opatření však zůstala až do dnešního dne v platnosti.
Autor: Cen

Praha 1 spouští pilotní fázi antigraffiti programu

Dnes v 10:26

Radní první městské části vybrali tento týden nejvhodnější nabídku ohledně smývání a překrývání graffiti na území a majetku Prahy 1. Rámcová smlouva by měla zajistit odstraňování graffiti na majetku Prahy 1. Za předpokladu, že bude tento antigraffiti program fungovat dle očekávání, městská část by...

Během Vánoc budou uzavřeny mateřské školy v Praze 4

Dnes v 09:54

Ve dnech 23. prosince 2023 až 2. ledna 2024 dojde k přerušení provozu ve všech mateřských školách zřizovaných radnicí Prahy 4.

Uznávaný ekonom Frank z Cornell University bude přednášet na ČVUT v Praze

Dnes v 07:28

České vysoké učení technické v Praze zve na přednášku Roberta H. Franka z Cornell University. Tento spoluautor knihy „Principles of Economics“ – druhým je Dr. B. S. Bernanke, nositel Nobelovy ceny za ekonomii za rok 2022 – vystoupí v pondělí 16. října od 14:30 hodin na půdě Fakulty...

V pátek bude na Magistrátu hlavního města Prahy omezen provoz

Včera ve 13:46

V pátek 29. září budou z důvodu provozních úspor uzavřena některá pracoviště Magistrátu hlavního města Prahy.

Praha 1 prodlouží ubytování ukrajinským uprchlíkům

26. září 2023 v 18:03

Radní Prahy 1 v úterý odsouhlasili prodloužení nájmu ubytovacích prostor pro ukrajinské občany, kteří uprchli před ruskou agresí.

Další články
Nahoru