Dnes Středa - mlha 1°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 2°C
Středa 6. 12. 2023
Svátek má Mikuláš
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Pražské krimi

Vloupali se do sklepních kójí

Na základě oznámení občanů zadrželi policisté dvojici vloupačů chvilku poté, co si věci odcizené ze sklepních kójí chtěli odnést a výhodně zpeněžit. To, že jsou oba za „majetek“ již v podmínce, jako překážku nebrali. Informoval o tom mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

V pátek 10. února hodinu po půlnoci přijal operační důstojník linky 158 několik oznámení od nájemníků bytového domu v Pitkovicích, kteří shodně nahlásili pravděpodobné vloupání do sklepů v jejich domě.

Na místo okamžitě vyrazili hlídkaři čtvrtého policejního obvodu přijaté oznámení prověřit a skutečně na místě jednoho muže nalezli i s kufry odcizeného nářadí.

Během chvilky se objevil i jeho kumpán. Oba se následně policistům přiznali k provedenému vloupání do sklepních kójí a odcizení nářadí.

„Policisté je na místě zadrželi pro podezření z trestného činu krádež a převezli na policejní služebnu k výslechu. Tam navíc vyšlo najevo, že oba již byli za majetkovou trestnou činnost již souzeni, a v současné době jsou v podmínce. Není tak vyloučeno, že v případě odsouzení za uvedený čin budou jejich tresty změněny na nepodmíněné,“ sdělil mluvčí Rybanský.


Autor: puc

Bydlení i elektřinu měli zadarmo

7. listopadu 2023 ve 14:30

Sedm osob neoprávněně užívalo opuštěný dům v Praze 12, teplo a světlo si zajistili načerno. Podezření na trestný čin strážníci předali státním kolegům. O případu informovala mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.  

Sprejer při zadržení tvrdil, že je malíř a lakýrník

20. října 2023 v 10:42

Šestadvacetiletého sprejera usvědčil svědek i záznamy z městských kamer. Strážníkům se snažil namluvit, že ruce má špinavé kvůli svému povolání, protože je malíř a lakýrník. Informovala o tom mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Další články
Nahoru