Dnes Čtvrtek - zatazeno 19°C
Zítra Pátek - prehanky-dest 17°C
Pátek 24. 3. 2023
Svátek má Gabriel
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Pražské krimi

Vloupali se do sklepních kójí

Na základě oznámení občanů zadrželi policisté dvojici vloupačů chvilku poté, co si věci odcizené ze sklepních kójí chtěli odnést a výhodně zpeněžit. To, že jsou oba za „majetek“ již v podmínce, jako překážku nebrali. Informoval o tom mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

V pátek 10. února hodinu po půlnoci přijal operační důstojník linky 158 několik oznámení od nájemníků bytového domu v Pitkovicích, kteří shodně nahlásili pravděpodobné vloupání do sklepů v jejich domě.

Na místo okamžitě vyrazili hlídkaři čtvrtého policejního obvodu přijaté oznámení prověřit a skutečně na místě jednoho muže nalezli i s kufry odcizeného nářadí.

Během chvilky se objevil i jeho kumpán. Oba se následně policistům přiznali k provedenému vloupání do sklepních kójí a odcizení nářadí.

„Policisté je na místě zadrželi pro podezření z trestného činu krádež a převezli na policejní služebnu k výslechu. Tam navíc vyšlo najevo, že oba již byli za majetkovou trestnou činnost již souzeni, a v současné době jsou v podmínce. Není tak vyloučeno, že v případě odsouzení za uvedený čin budou jejich tresty změněny na nepodmíněné,“ sdělil mluvčí Rybanský.


Autor: puc

Dva muži napadli na ulici třetího a způsobili mu bodnořezná zranění

22. března 2023 v 09:09

V neděli 5. března hodinu po půlnoci napadla dvojice mužů v Řehořově ulici po vzájemné hádce dvaačtyřicetiletého poškozeného a způsobila mu vážná bodnořezná zranění na různých částech těla. Zraněný byl následně převezen ZZS do nemocnice.

Požár vybavení bytu v přízemí obytného domu

3. března 2023 v 08:26

V ulici Jana Přibíka v Praze 9 zasahovali ve čtvrtek 2. března krátce po 19 hodině hasiči z několika jednotek u požáru vybavení bytu v přízemí obytného domu.

Parkovali na místech vyhrazených pro invalidy

2. března 2023 v 08:44

Během února strážníci z centra Prahy odhalili 7 řidičů, kteří neoprávněně využívali parkovací karty pro osoby tělesně postižené. Průkazy byly řidičům odebrány, v jednom případě vzniklo podezření na falzifikát, proto si případ převzala státní policie. V několika případech řidiči využívali průkaz po...

Jeden se zákazem, druhý pod vlivem

28. února 2023 v 16:37

V ulici Na Botiči si projíždějící autohlídka strážníků všimla vozidla vyjíždějícího z pěší zóny. O jeho řidiči strážníci věděli, že má vysloven zákaz řízení. Argument, že jel jenom kousek, mu nepomohl. Navíc nadýchal téměř půl promile.

Další články
Nahoru