Dnes Pátek - prehanky-dest 28°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 25°C
Pátek 12. 7. 2024
Svátek má Bořek
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražské krimi

Vloupali se do sklepních kójí

Na základě oznámení občanů zadrželi policisté dvojici vloupačů chvilku poté, co si věci odcizené ze sklepních kójí chtěli odnést a výhodně zpeněžit. To, že jsou oba za „majetek“ již v podmínce, jako překážku nebrali. Informoval o tom mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

V pátek 10. února hodinu po půlnoci přijal operační důstojník linky 158 několik oznámení od nájemníků bytového domu v Pitkovicích, kteří shodně nahlásili pravděpodobné vloupání do sklepů v jejich domě.

Na místo okamžitě vyrazili hlídkaři čtvrtého policejního obvodu přijaté oznámení prověřit a skutečně na místě jednoho muže nalezli i s kufry odcizeného nářadí.

Během chvilky se objevil i jeho kumpán. Oba se následně policistům přiznali k provedenému vloupání do sklepních kójí a odcizení nářadí.

„Policisté je na místě zadrželi pro podezření z trestného činu krádež a převezli na policejní služebnu k výslechu. Tam navíc vyšlo najevo, že oba již byli za majetkovou trestnou činnost již souzeni, a v současné době jsou v podmínce. Není tak vyloučeno, že v případě odsouzení za uvedený čin budou jejich tresty změněny na nepodmíněné,“ sdělil mluvčí Rybanský.


Autor: puc

Honička s motorkářem skončila v tunelu Mrázovka nehodou

17. června 2024 ve 23:24

Nehodou šestadvacetiletého cizince na motorce v pondělí skončilo jeho pronásledování v hlavním městě, kde ujížděl před policií. V tunelu Mrázovka, který je součástí Městského okruhu, narazil do jednoho ze služebních aut. Nezranil se, poškodil však vozidlo. Lustrací se ukázalo, že neměl platné...

Na Andělu byl na lavičce pobodaný muž

17. června 2024 ve 23:12

V sousedství tramvajové zastávky Anděl v Nádražní ulici byl v pondělí po šestnácté hodině záchranáři ošetřován pobodaný muž, kterého v hádce zranil jiný muž, který se s ním pohádal. Zranění nebylo vážné. Podezřelý z útoku byl během pár minut zadržen. Frekventovaná lokalita na Andělu má už dlouho...

Další články
Nahoru