Dnes Sobota - zatazeno 0°C
Zítra Neděle - zatazeno 2°C
Sobota 3. 12. 2022
Svátek má Svatoslav
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Pražské krimi

Vloupal do kanceláře a odcizil z trezoru několik set tisíc

V průběhu čtvrteční noci 8. července se do kanceláře jedné z firem ve Strakonické ulici vloupal neznámý pachatel a s prázdnou neodešel. Podařilo se mu nalézt klíče od trezoru a v něm po otevření kolem osmi set tisíc korun. Při odchodu z kanceláře nepohrdl ani příruční pokladničkou s deseti tisíci korunami. Následně firmu opustil, aniž by si ho kdokoliv všiml.  

Majitel po příchodu do práce zjistil, že ho navštívil nezvaný host, a celou událost oznámil policistům prostřednictvím linky 158. V průběhu prověřování případu policisté obdrželi několik poznatků o dvojici, ženě a muži, kteří se pohybují v různých provozovnách v Praze, a disponují značnou částkou peněz, což vzhledem k jejich vzezření není obvyklé.

Policistům se podařilo zjistit i jejich jména a vytipovali několik míst, kde by se podezřelí mohli nacházet. A hned první prověřená adresa byla ta správná. Podezřelý se ještě pokusil o útěk. Kriminalisté a hlídkaři ho zadrželi a spolu s jeho kamarádkou převezli na policejní služebnu k dalším opatřením.

Dvaatřicetiletý muž, který měl už koncem června nastoupit do výkonu trestu odnětí svobody, se k vloupání přiznal a dále uvedl, že během několika hodin stihl utratit kolem sedmdesáti tisíc korun. Zbytek peněz, tedy přes sedm set tisíc korun kriminalisté zajistili a následně předali majiteli.

Žena s vloupáním neměla nic společného, nicméně ani ona nezůstane bez trestu. Prohlídkou bylo odhaleno několik gramů pervitinu a bude tak řešena v samostatném řízení.
Autor: TZ, red

Utíkal jako o život

30. listopadu 2022 ve 12:36

Do pronásledování utíkajícího muže se v pátek 25. listopadu zapojily dvě hlídky strážníků. Na základě oznámení jeli strážníci prověřit údajného uživatele drog do Mochovské ulice.

Řídil pod vlivem a parkoval na chodníku

17. listopadu 2022 v 09:10

Během řešení přestupku s řidičem nákladního vozidla na Václavském náměstí v neděli po 22hodině si hlídka strážníků všimla, že za služebním vozem stojí černé BMW. Když strážníci odjeli, zaparkoval řidič tohoto vozu v zóně placeného stání částečně na chodníku, v rozporu s dopravním...

S propanbutanovými lahvemi na vozíku

15. listopadu 2022 ve 14:49

Nedaleko křižovatky ulic U Plynárny a U Hellady si v neděli v 5 hodin ráno hlídka strážníků všimla muže tlačícího vozík přikrytý plachtou. Jakmile spatřil hlídku, odstavil vozík za zaparkované auto a snažil se zmizet.

Vyškubl ženě v metru mobilní telefon a chtěl zmizet

14. listopadu 2022 ve 14:44

Ve chvíli, kdy hlídka strážníků v sobotu po poledni během kontroly nástupiště stanice metra Náměstí Republiky zaslechla ženské volání: „Zastavte ho, ukradl mi mobil!“ proběhl kolem ní muž s batohem na zádech.

Kradené auto vypátrali během několika hodin

10. listopadu 2022 v 10:09

Policisté pohotovostní motorizované jednotky si všimli na náměstí Míru ve středu v časných ranních hodinách auta, které před několika hodinami odcizil neznámý pachatel v Praze 10. Rozhodli se ho proto zastavit a řidiče zkontrolovat. K zastavení však policisté přistoupili až v době, kdy si na pomoc...

Za volantem nastartovaného auta seděl silně podnapilý muž

8. listopadu 2022 v 19:42

Auto s běžícím motorem a spící osobou na sedadle řidiče zaměstnalo v sobotu kolem čtvrté hodiny ráno strážníky v Praze 2. Muž, který se po probuzení neváhal přiznat k předchozí jízdě, vykazoval známky požití většího množství alkoholu, jehož přítomnost následně potvrdila dechová zkouška. Celou...

Další články
Nahoru