Dnes Čtvrtek - snih 0°C
Zítra Pátek - oblacno 1°C
Čtvrtek 3. 12. 2020
Svátek má Svatoslav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Vlečka v bývalém cukrovaru se dočká opravy, vlaky budou zajíždět k čakovickému sídlišti
Vlečka v bývalém cukrovaru. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Vlečka v bývalém cukrovaru se dočká opravy, vlaky budou zajíždět k čakovickému sídlišti

Na rekonstrukci bývalé vlečky v Praze-Čakovicích půjde v letošním roce 20 milionů korun, které od hlavního města dostane místní radnice. Po obnovené železnici má v budoucnu zajíždět vlak S34 až k čakovickému sídlišti. Vyplývá to z dokumentu, který minulý týden schválili pražští radní. Poskytnutí dotace musí ještě schválit pražští zastupitelé, sejdou se tento čtvrtek. 

Bývalou vlečku vedoucí skrz bývalý cukrovar koupila čakovická radnice společně s okolními pozemky zhruba před deseti lety za 16 milionů korun. Nyní za poskytnuté prostředky od magistrátu opraví a uvedou vlečku do provozuschopného stavu, takže vlaky se dostanou do špatně dostupné a zároveň nejhustěji osídlené části Čakovic. 

„Současně se zvýší efektivita železniční linky S34 a ulehčí se městským autobusovým linkám. Nová zastávka bude v docházkové vzdálenosti do deseti minut pro 15 tisíc současných a dalších 20 tisíc budoucích obyvatel Čakovic,“ uvedl náměstek pražského primátora pro oblast dopravy Adam Scheinherr (Praha Sobě).

Doba, po kterou nyní odstavený vlak čeká na odjezd z nádraží Praha-Čakovice, bude využita pro zajíždění k čakovickému sídlišti.

Rekonstrukce bude letos zahrnovat opravu tělesa vlečky přes areál bývalého cukrovaru, rekonstrukci železničních přejezdů, výkup pozemků pod kolejemi, projekt a inženýring severního nástupiště na vlečce u stanice Praha-Čakovice, kam nově vlak povede. Stavba nových nástupišť se předpokládá příští rok.

Podle Scheinherra se připravují nové vlakové zastávky například podél budoucí linky S61. Městská část Praha 14 už projektuje zastávky Jahodnice, Jiráskova čtvrť a Hostavice díky dotaci, kterou ji loni Praha poskytla.

Do Čakovic jezdí kromě autobusů MHD zmíněná městská vlaková linka S34, která má pět stanic, a to Masarykovo nádraží, Vysočany, Satalice, Kbely a Čakovice. Souběžně s ní jezdí také příměstská linka S3 a vlak R43.


Dnes v noci budou tunely Brusnický a Dejvický uzavřeny

Dnes v 07:00

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie budou Brusnický a Dejvický tunel od 3.12.2020 od 23 hodin do 4.12.2020 do 5 hodin uzavřeny.

Příští týden bude obnoven plný provoz denních příměstských autobusových linek

Včera ve 14:02

V návaznosti na další uvolňování vládních protiepidemických opatření a na základě rozhodnutí Středočeského kraje bude od pondělí 7. prosince obnoven plný provoz denních příměstských autobusových linek PID, končí tedy prázdninové omezení u části z nich.

V úterý se vrátí provoz do uzavřeného úseku v Prosecké ulici

30. listopadu 2020 ve 20:41

Technická správa komunikací dokončila 30. listopadu práce na kompletní rekonstrukci komunikace a chodníků v Prosecké ulici v úseku od ulice Františka Kadlece po ulici Na Labuťce, a tím se nejpozději v úterý 1. prosince 2020 vrátí do toho úseku provoz v obou směrech.

Ve čtvrtek v noci neprojedete Tunelovým komplexem Blanka

25. listopadu 2020 v 06:25

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie bude Tunelový komplex Blanka od 26. listopadu od 23 hodin do 27. listopadu do 5 hodin uzavřen.

Další články
Nahoru